Odtrucie Alkoholowe Lubaczów – Detoks Alkoholowy

Głównym celem oczyszczania organizmu z alkoholu i jego metabolitów jest przyspieszenie regeneracji tkanek i narządów oraz usprawnienie procesu wydalania toksyny z krwiobiegu.

Odtrucie Alkoholowe Lubaczów – Detoks Alkoholowy Galmedic

Szybka regeneracja organizmu, przerwanie ciągu alkoholowego, odżywienie i nawodnienie ustroju – to najważniejsze z celów, dla których osiągnięcia coraz częściej stosuje się odtrucie alkoholowe. Lubaczów to dla uzależnionych dogodna lokalizacja głównie ze względu na stosunkowo niewielką odległość od podkarpackiej filii Centrum Medycznego Galmedic. Całodobowo opiekujemy się naszymi pacjentami, którzy detoksykację alkoholową spędzają w intymnych i komfortowych warunkach. Nie prowadzimy detoksykacji mobilnej i ekspresowej. Specjalizujemy się w terapii ukierunkowanej na indywidualne potrzeby oraz możliwości każdego pacjenta. Alkohol etylowy wywiera bowiem różnorodny wpływ na organizm każdego uzależnionego. U wszystkich jego długotrwałe i nadmierne spożywanie przyczynia się jednak do powstania szeregu zmian metabolicznych i biochemicznych. Można je wycofać wyłącznie dzięki odpowiednio dobranej terapii.

Odtrucie Alkoholowe Lubaczów

Na odtrucie alkoholowe Lubaczów odsyła swoich pacjentów do okolicznego Rzeszowa, gdzie funkcjonuje filia Centrum Medycznego Galmedic. Pod ścisłą, nieprzerwaną i całodobową opieką specjalistów chorzy nie tylko przerywają swój ciąg alkoholowy, ale również rozpoczynają kompleksową terapię uzależnienia. W placówce istnieje bowiem możliwość skorzystania z awersyjnych metod wspomagających leczenie alkoholizmu oraz z psychoterapii. Zwykle detoksykacja stanowi jedynie pierwszy element długotrwałych oddziaływań terapeutycznych. Ich celem jest regeneracja organizmu, motywacja chorego do utrzymania stanu abstynencji, stała zmiana jego nastawienia i przeciwdziałanie nawrotom choroby alkoholowej. Już podczas odtrucia alkoholowego przedstawiamy uzależnionym możliwości terapeutyczne, a na podstawie skrupulatnej diagnostyki określamy ich potrzeby i oczekiwania względem pierwszego etapu leczenia uzależnienia.

Odtrucie alkoholowe w Lubaczowie – na czym polega?

Głównym celem oczyszczania organizmu z alkoholu i jego metabolitów jest przyspieszenie regeneracji tkanek i narządów oraz usprawnienie procesu wydalania toksyny z krwiobiegu. Dzięki temu można wycofać lub znacznie ograniczyć rozległość niektórych uszkodzeń, do jakich dochodzi w wyniku długotrwałego i nadmiernego spożywania etanolu. Detoks alkoholowy w Lubaczowie i większości innych polskich miasta polega na wykonywaniu dożylnej suplementacji witaminowej oraz stosowaniu farmakoterapii. Te działania podejmuje się głównie po to, by w bezpieczny sposób przerwać ciąg alkoholowy i utrzymać motywację pacjenta do wstrzemięźliwości. Za pośrednictwem odpowiednich leków przeciwdziała się uciążliwym i niebezpiecznym objawom Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego (AZA). Również w ten sposób można rozpocząć leczenie niektórych z przewlekłych schorzeń współistniejących z alkoholizmem.

Odtrucie alkoholowe Lubaczów – przygotowanie i diagnostyka pacjenta

Pacjent nie musi samodzielnie przygotowywać się do przebiegu procedury przerywania ciągu alkoholowego w Lubaczowie czy okolicach. Nasi specjaliści wszystkim się zajmą. Rezygnacja z używki stanowi jeden z najważniejszych i pierwszych etapów walki z uzależnieniem od alkoholu etylowego. W Centrum Medycznym Galmedic nie stosujemy „klinów”, które są niebezpieczne dla zdrowia alkoholika i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zapijanie objawów głodu alkoholowego jest niedopuszczalne głównie ze względu na wzrastające ryzyko występowania nawrotów choroby alkoholowej. Odstawienie substancji odurzającej w naszej placówce następuje w sposób intuicyjny i bezbolesny. Pacjent przestaje po prostu przyjmować etanol w jakiejkolwiek dawce i postaci. Zamiast substancji odurzającej do jego organizmu trafiają witaminy i minerały oraz konieczne leki.

Chorego do zabiegu detoksykacji alkoholowej przygotowują wyłącznie specjaliści. Konieczne jest poddanie go konsultacji lekarskiej i przeprowadzenie z nim skrupulatnego wywiadu medycznego. Na podstawie uzyskiwanych odpowiedzi lekarz (psychiatra lub internista) określa stopień zaawansowania alkoholizmu, z jakim zmaga się chory i jego fazę (wstępną, ostrzegawczą, krytyczną lub przewlekłą). Nie bez znaczenia jest tu deklarowana przez alkoholika długość ciągów alkoholowych, objawy zatrucia etanolem, głodu alkoholowego, efekty dotychczas podejmowanej terapii. Jeżeli istnieje taka konieczność, pacjenta kieruje się na dodatkowe badania laboratoryjne lub obrazowe. Konsultacje specjalistyczne zleca się natomiast w  celu eliminacji istnienia przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Mogą nimi być zaawansowane postaci uszkodzeń wielonarządowych i złożony przebieg chorób przewlekłych, współistniejących z alkoholizmem.

Detoks alkoholowy Lubaczów – skuteczny i bezpieczny po kwalifikacji w Centrum Medycznym Galmedic.

Przerwanie ciągu alkoholowego a Alkoholowy Zespół Abstynencyjny

Odstawienie substancji odurzającej wiąże się z ryzykiem wystąpienia u pacjenta szeregu nieprzyjemnych dolegliwości, nazywanych potocznie głodem alkoholowym. Specjaliści określają je mianem Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego (AZA), mającego groźne skutki dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Ich nasileniu należy szybko i efektywnie przeciwdziałać, by nie doprowadzić do stanów zagrażających trwałym uszczerbkiem na zdrowiu alkoholika. Adekwatna do potrzeb reakcja specjalistów jest tu kluczem do sukcesu. W Centrum Medycznym Galmedic na pierwsze symptomy odstawienne reagujemy niemal natychmiastowo. Poznajemy je dzięki stałej obserwacji pacjenta i kontroli jego parametrów życiowych. Chorzy najczęściej zmagają się z bólami mięśni i głowy, drżeniem, drgawkami, tachykardią, nadpotliwością, bezsennością, zmęczeniem i rozdrażnieniem. Podajemy im zatem dożylne lub domięśniowe środki uśmierzające ból, nasenne, uspokajające i przeciwwymiotne.

Przerywanie ciągu alkoholowego Lubaczów – bezboleśnie dzięki farmakoterapii w Centrum Medycznym Galmedic.

Odtrucie alkoholowe Lubaczów – dożylna suplementacja witaminowa

Tuż po pozytywnej kwalifikacji pacjenta do rozpoczęcia odtrucia alkoholowego i przerwaniu jego ciągu alkoholowego przystępujemy do wykonania dożylnych wlewów witaminowych. Za pośrednictwem wenflonu umieszczonego w żyle obwodowej chorego do jego krwiobiegu docierają jony podstawowych pierwiastków, elektrolity, witaminy oraz glukoza. Przyspieszają proces regeneracji organizmu oraz trzeźwienia. Dzięki dożylnej drodze podania wszystkie składniki wlewów witaminowych omijają układ pokarmowy. Nie podlegają procesowi trawienia, nie są zatem przekształcane. Charakteryzują się wysokim stopniem wchłanialności i skuteczności. Co więcej, wraz ze składnikami krwi docierają bezpośrednio do tych tkanek i komórek organizmu, gdzie istnieje na nie największe zapotrzebowanie.

Cena

Ceny odtrucia alkoholowego w Centrum Medycznym Galmedic zależą głównie od długości pobytu uzależnionego w placówce. Detoks 3-godzinny kosztuje tu 600 złotych, 12-godzinny – 1400 złotych, a  24-godzinny – 2400 złotych. W cenę usługi wliczono koszt nieprzerwanej opieki specjalistów, pobytu chorego w komfortowych warunkach jednoosobowego pokoju z łazienką oraz dostępem do sali telewizyjnej, użytych farmaceutyków i wlewów dożylnych, zleconych konsultacji oraz wykonywanych badań.

Detoks Lubaczów – farmakoterapia i suplementacja w cenie usługi.

Skorzystaj z naszych usług

Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Lubaczów. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Rzeszowie przy ulicy Staromiejska 1.

Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej

Sprawdź możliwość odtrucia alkoholowego w innych podkarpackich miejscowościach

Detoks Przeworsk

Sprawdź

Detoks Leżajsk

Sprawdź

Detoks Sędziszów

Sprawdź

Esperal Lubaczów

Sprawdź

Detoks Nowa Dęba

Sprawdź

Detoks Dębica

Sprawdź

Detoks Jarosław

Sprawdź

Detoks Sanok

Sprawdź

Detoks Jasło

Sprawdź

Detoks Łańcut

Sprawdź

Detoks Ropczyce

Sprawdź

Detoks Nisko

Sprawdź
668 660 600