Odtrucie Alkoholowe Nowa Dęba – Detoks Alkoholowy

Przed przystąpieniem do wykonania procedury medycznej pacjenci poddawani są diagnostyce i procesowi kwalifikacji do detoksu.

Odtrucie Alkoholowe Nowa Dęba – Detoks Alkoholowy Galmedic

Etanol wywiera szkodliwy wpływ na zdrowie psychofizyczne człowieka, który go spożywa, nawet jeżeli robi to okazjonalnie. Jego nadmierne przyjmowanie grozi szeregiem uszkodzeń i patologii, do jakich dochodzi w całym ustroju uzależnionego. Etanol ulega trawieniu, zatem wraz z krwią i jej składnikami dociera do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Uszkadza serce, trzustkę, wątrobę i inne narządy wewnętrzne oraz neurony. Aby zapobiec tym uszkodzeniom lub wycofać przynajmniej niektóre z ich konsekwencji, przeprowadza się profesjonalne odtrucie alkoholowe. Nowa Dęba jest miejscem, w którym zaleca się tę terapię wszystkim chorym zmagającym się z Alkoholowym Zespołem Abstynencyjnym i skutkami trwania w długich ciągach alkoholowych. Dzięki detoksykacji pod okiem ekspertów możliwe jest przerwanie ciągu alkoholowego w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach stacjonarnej placówki medycznej.

Odtrucie Alkoholowe Nowa Dęba

Gdzie bezpiecznie odbyć odtrucie alkoholowe? Nowa Dęba proponuje pacjentom specjalistyczną placówkę Centrum Medyczne Galmedic. Jej filia znajduje się w okolicznym Rzeszowie, do którego celem odbycia detoksykacji udaje się znaczna większość mieszkańców różnych rejonów Podkarpacia. Dzięki kompleksowej opiece specjalistów, całodobowemu wsparciu i kontroli stanu zdrowia pacjenta, zyskuje on gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas całego przebiegu odtruwania organizmu z alkoholu. Proces ten jest bowiem wieloetapowy i może wiązać się z ryzykiem występowania odstawiennych objawów psychofizycznych. Niwelujemy te dolegliwości z użyciem suplementacji witaminowej oraz farmakoterapii. Szybkie i adekwatne reakcje podejmują przedstawiciele personelu medycznego, pełniący w placówce dyżury specjalistyczne. Jeżeli pacjent wyraża chęć, proponujemy mu również zastosowanie innych elementów kompleksowej terapii alkoholizmu – metod awersyjnych oraz psychoterapii. Detoks alkoholowy w Nowej Dębie i okolicznych miejscowościach stanowi bowiem zwykle pierwszy etap skomplikowanego procesu wyjścia z nałogu.

Odtrucie alkoholowe Nowa Dęba – czym jest?

Jako główny cel terapii, jaką jest odtrucie alkoholowe, Nowa Dęba i tutejsi specjaliści wskazują szybkie i skuteczne oczyszczenie organizmu z alkoholu. Toksyny i metabolity zalegają w nim przez długi czas, wywierając szkodliwy wpływ na strukturę i funkcjonowanie niemal wszystkich organów oraz współpracę układów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań leczniczych oraz doświadczeniu naszych specjalistów skutecznie przerywamy ciąg alkoholowy uzależnionego, wspierając jego motywację do utrzymania abstynencji. Regenerujemy organizm, przywracając równowagę wodno-elektrolitową i metaboliczną. Dożylna suplementacja witaminowa i farmakoterapia pomagają wycofać niektóre z uszkodzeń wielonarządowych. Leczą również objawy zatrucia alkoholowego i Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. Wspierają zatem uzależnionego na każdym etapie detoksykacji alkoholowej. Choć głównym działaniem, z jakim kojarzy się odtrucie, jest przerywanie ciągu alkoholowego, w Nowej Dębie i okolicach nacisk kładzie się na kompleksowy przebieg tej usługi.

Odtrucie alkoholowe w Nowej Dębie – kwalifikacja do zabiegu

Przed przystąpieniem do wykonania procedury medycznej pacjenci poddawani są diagnostyce i procesowi kwalifikacji do detoksu. W tym celu należy odbyć wizytę specjalistyczną z internistą lub psychiatrą, podczas której lekarz zbada pacjenta i przeprowadzi z nim szczegółowy wywiad medyczny. Zada pytania o długość ciągów alkoholowych, częstotliwość spożywanego etanolu i jego ilość, objawy zatrucia alkoholem, symptomy odstawienne, dotychczasową terapię. Wszystkie te informacje będą dla niego istotne podczas sporządzania indywidualnego planu terapeutycznego dla alkoholika. Chory nie musi zatem samodzielnie przygotowywać się do rozpoczęcia odtrucia alkoholowego. Nie jest również zmuszony do podejmowania prób przerywania ciągu alkoholowego w warunkach domowych. Do Centrum Medycznego Galmedic może się on zgłosić, pozostając w stanie upojenia alkoholowego.

W przypadku nielicznych grup pacjentów konieczne może okazać się wykonanie dodatkowych badań lub zlecenie konsultacji specjalistycznych. Takie działanie doradzamy głównie ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy ono tych chorych, u których występuje zwiększone ryzyko powikłań po zabiegu. Mowa o chorych zmagających się z uszkodzeniami wielonarządowymi i złożonym przebiegiem schorzeń przewlekłych, współistniejących zazwyczaj z alkoholizmem.

Detoks Nowa Dęba – profesjonalnie i bezpiecznie po uprzedniej konsultacji specjalistycznej w Centrum Medycznym Galmedic.

Przerwanie ciągu alkoholowego

W Centrum Medycznym Galmedic przerywamy ciąg alkoholowy w sposób zdecydowany, ale bezpieczny. Od momentu przekroczenia progu naszej placówki chory musi liczyć się z brakiem substancji odurzającej. Nie zapewniamy dostępu do etanolu, ale w zamian oferujemy dożylne wlewy witaminowe i leki, które skutecznie przeciwdziałają objawom zespołu abstynencyjnego. Jeżeli chory przerywa cug w warunkach domowych, najczęściej symptomy te są dla niego bardziej odczuwalne, niż podczas profesjonalnego odtrucia. Nie ma on bowiem dostępu do dożylnych i domięśniowych farmaceutyków, zapewnianych mu wyłącznie na zlecenie lekarza. By odstawienie substancji odurzającej przyniosło oczekiwane, a więc długotrwałe rezultaty, konieczne jest oddziaływanie holistyczne i kompleksowe. Nie wystarczy rezygnacja z używki, by utrzymać motywację do abstynencji na wysokim poziomie przez cały czas trwania detoksykacji.

Uzyskać trzeźwość umysłu i zregenerować organizm pomagamy, wykorzystując dożylną suplementację witaminową. Elektrolity, witaminy i substancje odżywcze docierają bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta za pomocą umieszczonego w jego żyle obwodowej wenflonu. Są transportowane wraz ze składnikami krwi do wszystkich komórek i tkanek organizmu. Trafiają zatem bezpośrednio tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Dzięki swojej drodze podania omijają układ trawienny, nie ulegają przekształceniom i procesowi trawienia. To sprzyja ich wchłanialności i efektywności. W Centrum Medycznym Galmedic uzależnionym pacjentom proponujemy kroplówki z sodem, potasem, magnezem i wapniem, rozpuszczonymi w glukozie.

Przerywanie ciągu alkoholowego Nowa Dęba – pierwszy etap walki z uzależnieniem od alkoholu.

Objawy odstawienne a farmakoterapia

Dożylna infuzja płynów z elektrolitami i innymi składnikami odżywczymi przyspiesza proces trzeźwienia organizmu i wydalania poalkoholowych toksyn z krwiobiegu. W związku z tym alkoholik dobitniej odczuwa dolegliwości związane z niedoborem etanolu w ustroju. Jego niewystarczające stężenie jest odpowiedzialne za wszystkie objawy Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego (AZA). Pacjenci najczęściej skarżą się na bóle głowy, mięśni, nadpotliwość, bezsenność, kołatanie serca, zaburzenia psychiczne, drgawki. W Galmedic nieprzerwanie monitorujemy ich stan zdrowia, stojąc na straży ich samopoczucia, adekwatnie reagujemy zatem na wszelkie objawy nieprawidłowości. Niezwłocznie po ich zauważeniu przystępujemy do podania uzależnionemu środków przeciwbólowych, nasennych, uspokajających i przeciwwymiotnych.

Odtrucie alkoholowe Nowa Dęba – oferta Centrum Medycznego Galmedic

W naszej placówce w cenie usługi zawarto koszt pobytu pacjenta w jednoosobowym pokoju z prywatną łazienką i dostępem do sali telewizyjnej oraz nieprzerwanej opieki specjalistów. Poza tym pacjent nie musi dodatkowo płacić za użyte medykamenty, wykonane badania czy konsultacje specjalistyczne. Cena usługi zależy od długości pobytu chorego w placówce i wynosi:

  • 600 zł za detoksykację 3-godzinną
  • 1400 zł za 12 godzin terapii
  • 2400 zł za dobę terapii.

Detoks alkoholowy Nowa Dęba – od 600 zł w Centrum Medycznym Galmedic.

Skorzystaj z naszych usług

Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Nowa Dęba. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Rzeszowie przy ulicy Staromiejska 1.

Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej

Sprawdź możliwość odtrucia alkoholowego w innych podkarpackich miejscowościach

Detoks Przeworsk

Sprawdź

Detoks Leżajsk

Sprawdź

Detoks Sędziszów

Sprawdź

Esperal Lubaczów

Sprawdź

Detoks Nowa Dęba

Sprawdź

Detoks Dębica

Sprawdź

Detoks Jarosław

Sprawdź

Detoks Sanok

Sprawdź

Detoks Jasło

Sprawdź

Detoks Łańcut

Sprawdź

Detoks Ropczyce

Sprawdź

Detoks Nisko

Sprawdź
668 660 600