Odtrucie Alkoholowe Mikołów – Detoks Alkoholowy
Głównym celem odtrucia alkoholowego jest wypłukanie z organizmu poalkoholowych toksyn oraz dostarczenie do krwiobiegu pacjenta wszystkich niezbędnych substancji odżywczych.
Odtrucie Alkoholowe Mikołów – Detoks Alkoholowy Galmedic
Gdy pacjenci poszukują w różnych źródłach informacji o tym, czym jest i jak powinno przebiegać prawidłowo przeprowadzone odtrucie alkoholowe, Mikołów jest jednym z miast, o które pytają. Różnorodne śląskie placówki medyczne, działające w pobliskiej lokalizacji służą pomocą wszystkim pełnoletnim pacjentom. Zawsze można skorzystać z pomocy specjalistów. Niezależnie od stanu zdrowia, w jakim znajduje się pacjent, stopnia swojego uzależnienia czy aktualnej fazy choroby alkoholowej.
Pacjentom, których interesuje odtrucie alkoholowe, Mikołów i okolice oferują bogatą ofertę optymalnych i bezpiecznych zabiegów, mających na celu pełną detoksykację organizmu. Głównym ich celem jest usunięcie z krwiobiegu chorego szkodliwych produktów przemiany materii alkoholu etylowego oraz substancji odkładających się w nim w wyniku długotrwałego nadużywania etanolu. Specjaliści uważają, że największe spustoszenie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu może siać aldehyd octowy. Jest to substancja pochodna w procesie metabolizmu alkoholu etylowego. Powstaje w wyniku działania jednego z enzymów wątrobowych i ostatecznie przekształca się w kwas octowy. Zanim jednak zmiana ta nastąpi, aldehyd octowy powoduje występowanie odczuwalnych objawów najpierw zatrucia alkoholowego, a później zespołu abstynencyjnego.
Choroba alkoholowa a psychika człowieka
W okresie intensywnego spożywania alkoholu mózg człowieka niezwykle szybko przyzwyczaja się do efektów, jakie daje nadmiar substancji odurzającej w krwiobiegu. Większość chorych traktuje ją jako lek na depresję, skutki nadmiernego stresu, sposób na relaks i odprężenie. Mózg bardzo trafnie wyłapuje te informacje i uaktywnia ośrodek nagrody, który odpowiedzialny jest za nagły wyrzut do organizmu hormonów szczęścia. Z biegiem czasu każda dawka alkoholu powoduje u alkoholika odczuwanie przyjemności. Proces trzeźwienia jest zaś skrajnie nieprzyjemny. Wiąże się bowiem z aktywacją układu kary – przeciwstawnego do tego, który uaktywnia się podczas picia. Biorąc pod uwagę przebieg usługi, jaką jest odtrucie alkoholowe, Mikołów i inne śląskie miasta proponują nie tylko pracę nad ciałem uzależnionego, ale również jego zdrowiem psychicznym. Należy bowiem zaznaczyć, że zauważając znaczny udział mózgu w zaburzeniu psychicznym o podłożu uzależnienia, nie można pominąć kwestii jego roli również w procesie zdrowienia.
Z nadużywaniem alkoholu wiążą się znaczne konsekwencje zdrowotne, dotykające nie tylko sfer fizycznych organizmu, ale również zdrowia psychicznego pacjenta. Wielu chorych cierpi z powodu takich zaburzeń jak: halucynoza, paranoja, zespół amnestyczny, zespoły otępienne, a nawet depresja. Występowaniu znacznej większości z nich można w porę zapobiec, decydując się na odtrucie alkoholowe. W Mikołowie, Katowicach i okolicach przeprowadzają je najlepsi specjaliści, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wzbudzają najwyższy stopień zaufania u pacjentów. W katowickim Centrum Medycznym Galmedic walczy się nie tylko z uzależnieniem, ale również jego konsekwencjami. Wielu chorych nie zdaje sobie sprawy z własnych trudności, dopóki nie przekonają się „na trzeźwo” o ich istnieniu. Aby jednak tego dokonać, konieczne jest przerwanie ciągu alkoholowego.
Odtrucie alkoholowe w Mikołowie – rezultaty
Głównym celem odtrucia alkoholowego jest wypłukanie z organizmu poalkoholowych toksyn oraz dostarczenie do krwiobiegu pacjenta wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Aby tego dokonać, koniecznie należy zaprzestać spożywania substancji odurzających. Zatem dla wielu pacjentów dopiero detoksykacja staje się okazją do przerwania ciągu alkoholowego i odczucia pierwszych objawów zespołu odstawiennego.
Jeśli chodzi o to kiedy można zakończyć odtrucie alkoholowe, Mikołów, Katowice oraz pracujący w placówkach medycznych specjaliści zalecają, by decyzja ta nie była zbyt pochopna. Tym bardziej że często właśnie podczas detoksykacji pacjenci decydują się na wykonanie kolejnych kroków na drodze do życia w trzeźwości. Zakończenie procesu detoksykacji i opuszczenie placówki medycznej nie musi jednak jednoznacznie wiązać się z zakończeniem terapii choroby alkoholowej. Ponieważ samo schorzenie ma niezwykle skomplikowaną etiologię, również jego leczenie nie należy do najłatwiejszych. Powinno składać się zatem z przynajmniej kilku etapów, by prowadzić do osiągnięcia celu – abstynencji alkoholika. Specjaliści uważają bowiem, że niemożliwe jest wyleczenie uzależnionego z nałogu. Zostaje on nałogowcem na całe życie, ale może wrócić do swoich dawnych obowiązków jako abstynent.
Odtrucie alkoholowe Mikołów – kwalifikacja i diagnostyka
Dawniej odtrucie alkoholowe przeprowadzano wyłącznie w oddziałach szpitali psychiatrycznych i w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień. Obecnie system lecznictwa zmienił się poprzez liczne udoskonalenia. Alkoholicy mogą zgłaszać się do placówek prywatnych, w których ich leczenie może zacząć się nawet jeżeli znajdują się oni nadal pod wpływem alkoholu. Pod okiem specjalistów przerywają oni swój ciąg alkoholowy, dążąc do pozostania w trzeźwości. W tym czasie koniecznie należy rozpocząć kompleksową terapię alkoholizmu, a jej jednym z najistotniejszych elementów powinna być psychoterapia. Najczęściej w pełnowymiarową terapię choroby alkoholowej pacjent wdraża się przez okres nawet kilku tygodni.
Chorego, który zgłasza się do wybranej placówki na odtrucie alkoholowe, Mikołów i pozostałe śląskie miasta zawsze kierują w pierwszej kolejności do lekarza specjalisty celem wykonania dokładnej diagnostyki jego stanu zdrowia. Wyłącznie skrupulatne badanie lekarskie i zebrany wywiad medyczny mogą pomóc lekarzowi określić wskazania i zniwelować ryzyko występowania przeciwwskazań do rozpoczęcia procesu detoksykacji. Na podstawie informacji uzyskanych od chorego podejmuje się decyzje o kolejnych krokach terapeutycznych. Pacjent powinien zatem przygotować się na pytania o długość ciągów alkoholowych, czas uzależnienia, epizody trzeźwienia, objawy zespołów odstawiennych, próby przerwania ciągów alkoholowych i inne dolegliwości związane z nadużywaniem alkoholu. Podczas rozmowy należy kierować się uczciwością i szczerością. Tylko w ten sposób można umożliwić lekarzowi określenie skutecznego planu terapii.
Przebieg zabiegu w Centrum Medycznym Galmedic
W Centrum Medycznym Galmedic pacjent podczas odtrucia alkoholowego przebywa w prywatnym pokoju wraz z dostępem do łazienki i pokoju telewizyjnego. Do swojej dyspozycji ma przedstawicieli personelu medycznego, którzy cechują się wysokim poziomem wiedzy oraz kulturą osobistą i empatią. W pierwszym etapie detoksykacji przerywa się ciąg alkoholowy osoby uzależnionej. Oznacza to, że od momentu przekroczenia progu placówki nie może on spożywać żadnej dawki substancji odurzającej. Następnie pielęgniarka lub pielęgniarz umieszcza w żyle chorego wenflon, za pośrednictwem którego do jego krwiobiegu popłyną składniki odżywcze zawarte w dożylnych wlewach witaminowych. Podczas odtruwania organizmu dokonuje się proces trzeźwienia, w związku z czym prędzej czy później pacjenci odczuwają nieprzyjemne dolegliwości związane z Alkoholowym Zespołem Abstynencyjnym (AZA). Niekiedy konieczne staje się wtedy podanie środków farmakologicznych.
W kolejnych etapach odtrucia alkoholowego pacjent nadal pozostaje pod opieką specjalistów. W razie konieczności powtarza się dożylne wlewy witaminowe, aż do osiągnięcia optymalnych wyników badań laboratoryjnych krwi. Podczas detoksykacji wykonuje się również kontrolne testy na obecność toksyn w krwiobiegu pacjenta. Chory może ponadto w dowolnej chwili skorzystać z poradnictwa psychologicznego i psychiatrycznego. Jednorazowa porada nie wiąże się jednak z koniecznością rozpoczynania kompleksowej terapii. Nie ulega jednak wątpliwości, że jedynie odtrucie alkoholowe połączone z psychoterapią daje najlepsze rezultaty. W celu zwalczenia nałogu konieczna jest bowiem zmiana własnego nastawienia i przewartościowanie dotychczasowego sposobu myślenia oraz postrzegania rzeczywistości. Samodzielnie alkoholik nie jest w stanie tego dokonać. Najczęściej w ogóle nie zdaje sobie sprawy z własnych trudności i patologicznych zachowań.
Ile kosztuje detoks alkoholowy?
Cena detoksykacji wiąże się głównie z czasem terapii. W Centrum Medycznym Galmedic pacjent może skorzystać z 3-godzinnego bloku terapeutycznego, który kosztować go będzie 600 złotych. Jeżeli zostanie w placówce 12 godzin, zapłaci za usługę 1400 złotych, a w ciągu doby – 2400 złotych. Istnieje ponadto możliwości indywidualnego ustalenia czasu terapii, a co za tym idzie – również jej kosztów.
Dla kogo przeznaczone jest odtrucie alkoholowe?
Do wykonania odtrucia alkoholowego w Mikołowie nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy po prostu zgłosić się do odpowiedniej placówki medycznej. Nie trzeba również samodzielnie decydować się na przerwanie ciągu alkoholowego. Nawet znajdując się w stanie upojenia alkoholem etylowym, można skorzystać z pomocy specjalistów w Centrum Medycznym Galmedic. Na odtrucie alkoholowe powinni niezwłocznie zgłosić się ci, którzy zmagają się z konsekwencjami uzależnienia od alkoholu etylowego. Detoksykacja nie jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla alkoholików. Również ci pacjenci, którzy nie mają trudności z cyklicznym nadużywaniem alkoholu, mogą stać się pacjentami placówek specjalistycznych. Wystarczy, że mają oni ochotę przyspieszyć proces zdrowienia po zatruciu alkoholem i zmniejszyć objawy popularnego kaca. Bezzwłocznie na detoks powinny się zgłosić również te osoby, które spożyły alkohol etylowy pochodzący z nieznanego źródła lub taki, który nie był przeznaczony do spożycia.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Mikołów. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Katowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego 29 Lokal XIV.
Skuteczne Odtrucie Alkoholowe – Detoks Alkoholowy