Esperal Libiąż

Przed przystąpieniem do zabiegu wszycia Esperalu należy określić rzeczywiste wskazania do jego przeprowadzenia.

Esperal Libiąż – Wszywka Alkoholowa Galmedic

Esperal, zwany również powszechnie wszywką alkoholową, w swoim składzie zawiera disulfiram. To substancja, która ogranicza możliwości trawienia alkoholu etylowego w wątrobie człowieka. Jej zastosowanie i połączenie z etanolem skutkuje zatem zaburzeniem szlaku metabolicznego i występowaniem nieprzyjemnych objawów zatrucia toksynami, których obawiają się alkoholicy. Ze względów bezpieczeństwa podczas tego rodzaju terapii należy bezwzględnie powstrzymać się od spożywania substancji odurzającej. Tak sztucznie podtrzymywana abstynencja staje się istotą działania wszywki alkoholowej. Czy u wszystkich uzależnionych można zastosować Esperal? Libiąż jest lokalizacją, z której specjaliści wysyłają swoich pacjentów do jednej z filii Centrum Medycznego Galmedic, gdzie przeprowadza się skrupulatną ich kwalifikację do zabiegu.

Esperal Libiąż

Przed przystąpieniem do zabiegu wszycia Esperalu należy określić rzeczywiste wskazania do jego przeprowadzenia. Obowiązkiem lekarza specjalisty jest również poinformowanie chorego o sposobie działania wszywki alkoholowej, ryzyku, jakie wynika z zastosowania terapii awersyjnej oraz zaleceniach. Jałowe tabletki można wszyć podskórnie wyłącznie tym chorym, którzy wyrażą świadomą zgodę na poddanie się tej procedurze. Esperal w Libiążu proponuje się głównie pełnoletnim osobom uzależnionym. To jednak nie jest jedyny konieczny warunek. Po co i komu wszywa się Esperal? Libiąż zaleca jego zastosowanie współpracującym pacjentom w celu wzmocnienia efektów terapii alkoholizmu. Zwykle terapia awersyjna stanowi bowiem dodatkową opcję leczenia uzależnienia od alkoholu, tuż obok psychoterapii.

Dostępność Esperalu

Popularność terapii awersyjnej, której głównym elementem jest Esperal, Libiąż i inne polskie miasta zawdzięczają przede wszystkim jej stosunkowo łatwej dostępności. Preparat ten można bowiem otrzymać w niemal każdej polskiej aptece. Pacjent może jednak stać się jego posiadaczem wyłącznie na podstawie okazanej recepty. Oznacza to, że stosowanie Esperalu bez uprzedniej konsultacji lekarskiej jest niemożliwe. Dostępność tej substancji farmaceutycznej jest ograniczona głównie ze względów bezpieczeństwa. Przypadkowe jej zastosowanie mogłoby bowiem zakończyć się niebezpiecznie dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.

Substancja czynna Esperalu – disulfiram – aktywuje się wyłącznie po kontakcie z alkoholem etylowym. Dla trzeźwego alkoholika, który stosuje się do zaleceń lekarskich, wszywka alkoholowa pozostaje zatem nieodczuwalna i całkowicie obojętna. Wszystko zmienia się w momencie dostarczenia do krwiobiegu nawet śladowych ilości etanolu. Przepicie Esperalu skutkuje wystąpieniem tzw. reakcji disulfiramowej. To nagła i nasilona reakcja organizmu na patologiczne zaburzenie procesu trawienia alkoholu etylowego. Disulfiram należy do grona związków chemicznych nazywanych mianem inhibitorów. Jego działanie opiera się na zasadzie blokady niektórych reakcji chemicznych, jakie zachodzą w organizmie człowieka. Hamuje on wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej, czyli enzymu wątrobowego utleniającego etanol do nieszkodliwej postaci kwasu octowego. W wyniku zaburzenia szlaku metabolicznego przez Esperal alkohol trawiony jest do aldehydu octowego – toksyny, która stopniowo kumuluje się w organizmie.

Esperal w Libiążu – reakcja disulfiramowa

Nadmierna ilość aldehydu octowego w krwiobiegu zaszytego pacjenta wywołuje szereg nieprzyjemnych i niebezpiecznych objawów. Niektórym chorym przypominają one symptomy powszechnego kaca. Różnią się one jednak znacznie swoim nasileniem i dynamiką rozwoju. W pierwszych chwilach po połączeniu Esperalu i alkoholu etylowego uzależniony odczuwa bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, nadpotliwość, rozdrażnienie, jego twarz jest zaczerwieniona, a on sam zaniepokojony i zalękniony. Wraz ze wzrostem poziomu toksyny w organizmie dochodzi do nasilenia tych objawów i pojawienia się takich, które stanowią znaczne zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Uzależniony może cierpieć z powodu tachykardii, zaburzeń krążenia, oddychania, napadów drgawek, zawału mięśnia sercowego czy udaru. Bezpośrednim zagrożeniem dla jego życia jest natomiast nagłe zatrzymanie krążenia, do którego dojść może wtedy, gdy alkoholik pozbawiony zostaje opieki specjalisty po połączeniu wszywki z alkoholem.

To właśnie od znajomości możliwych do wystąpienia objawów reakcji disulfiramowej zależy powodzenie terapii awersyjnej u pacjentów. Gdy wiedzą oni, czego mogą się spodziewać po połączeniu Esperalu z alkoholem etylowym, otrzymują wystarczająco silną motywację do utrzymywania sztucznej abstynencji. Obawiają się bowiem reakcji własnego organizmu na działanie niezgodne z zaleceniami lekarza. Esperal powoduje więc awersję (niechęć) do alkoholu, która często jest silniejsza niż potrzeba picia. W taki sposób wszywka zniechęca do spożywania alkoholu.

Pacjentom, których interesuje wszywka alkoholowa, Libiąż proponuje zatem uprzednie zasięgnięcie opinii specjalisty. Decydując się na zabieg wszycia Esperalu, koniecznie należy przerwać ciąg alkoholowy, co również może okazać się trudne dla niektórych chorych. Odstawienie alkoholu można jednak przeprowadzić z pomocą specjalistów w Centrum Medycznym Galmedic. Oprócz podstawowych pakietów wszycia Esperalu w placówce dostępna jest również 12-godzinna detoksykacja, połączona z „zaszyciem”.

Esperal Libiąż – zabieg

Gdzie wykonać zabieg wszycia Esperalu? Libiąż rekomenduje pacjentom przeprowadzać go wyłącznie w specjalistycznej placówce, w towarzystwie wykwalifikowanego i doświadczonego personelu medycznego. Z tego względu niemożliwe staje się jego zastosowanie w warunkach mobilnych lub domowych. W celu wykonania bezpiecznego „zaszycia” konieczne jest zgłoszenie się do naszej placówki, gdzie wykorzystujemy procedurę chirurgii jednego dnia, by zaimplementować Esperal. Procedura medyczna jest na tyle szybka i prosta, że nie wymaga szczególnych przygotowań pacjenta i jego późniejszej obserwacji. Nie zleca się zatem jego hospitalizacji.

Przed przystąpieniem do wykonania podskórnego wszczepienia Esperalu lekarz dokładnie bada pacjenta i przeprowadza z nim wywiad medyczny. Na jego podstawie określa się wskazania i niweluje ewentualnie istniejące przeciwwskazania do zastosowania terapii awersyjnej. Lekarz ustala ponadto odpowiednią dla potrzeb chorego dawkę Esperalu, który dostępny jest bez recepty w placówce. Disulfiramu nie wszywa się osobom pozostającym pod wpływem alkoholu etylowego, co weryfikuje się przy pomocy kontroli trzeźwości podczas wizyty kwalifikacyjnej. Wszywka alkoholowa może być niebezpieczna również dla tych, którzy są uczuleni na substancję czynną leku lub jakiekolwiek inne jego składniki.

Po pozytywnej kwalifikacji chorego do wykonania zabiegu lekarz przystępuje do przygotowania jego skóry do wykonania nacięcia. Oczyszcza ją i dezynfekuje, a następnie miejscowo znieczula. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie sprawia dyskomfortu. Operatorem skalpela jest chirurg, który wykonuje niewielkie nacięcie na skórze pacjenta, zlokalizowane tuż nad jego pośladkiem. Musi w ten sposób dotrzeć do obszaru podpowięziowego wymienionego mięśnia. Tam w specjalnie przygotowanej kieszonce mięśniowej umieszcza określoną liczbę jałowych tabletek z disulfiramem. Powstałą ranę zaszywa za pośrednictwem nici chirurgicznych. Z czasem i wraz z rozwojem procesu gojenia przekształca się ona w niewielką bliznę, praktycznie niewidoczną gołym okiem.

Wszywka alkoholowa Libiąż – skutecznie i bezpiecznie w Centrum Medycznym Galmedic.

Esperal Libiąż – cena

Ceny Esperalu w aptekach w Libiążu są zróżnicowane. Poza tym sam jego zakup nie umożliwia jeszcze rozpoczęcia terapii. Dlatego najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług Centrum Medycznego Galmedic, gdzie pacjent otrzymuje na miejscu odpowiednią dawkę leku, którą następnie wszywa mu lekarz specjalista. W Galmedic można skorzystać z kilku opcji pakietowych. Każda z nich w swojej cenie zawiera koszt przeprowadzenia zabiegu implementacji wszywki alkoholowej, wizyty kwalifikacyjnej u specjalisty, dawki Esperalu, zastosowanego znieczulenia oraz ewentualnej antybiotykoterapii. Podstawowy koszt zabiegu wynosi 650 złotych, pakiet PLUS – 850 złotych, a pakiet MAX – 2100 złotych. Ostatnia z wymienionych opcji to połączenie detoksykacji i wszywki alkoholowej. By przyspieszyć proces trzeźwienia pijanego alkoholika i umożliwić mu bezpieczne przerwanie ciągu alkoholowego, połączyliśmy dwie usługi w jeden pakiet. Przystąpienie do zabiegu wszycia wszywki możliwe jest wyłącznie w stanie trzeźwości i przynajmniej 24-godzinnej abstynencji.

Skorzystaj z naszych usług

Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Libiąż. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Katowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego 29.

Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej

Sprawdź możliwość wszycia Esperalu w innych lokalizacjach Małopolski

Esperal Wieliczka

Sprawdź

Esperal Andrychów

Sprawdź

Esperal Trzebinia

Sprawdź

Esperal Kęty

Sprawdź

Esperal Wadowice

Sprawdź

Esperal Myślenice

Sprawdź

Esperal Libiąż

Sprawdź

Esperal Brzesko

Sprawdź

Esperal Limanowa

Sprawdź

Esperal Niepołomice

Sprawdź

Esperal Rabka-Zdrój

Sprawdź

Esperal Dąbrowa

Sprawdź
668 660 600