Esperal Miechów
Esperal w Miechowie i innych polskich miastach jest substancją legalną, dostępną wyłącznie na receptę w większości aptek.
Esperal Miechów – Wszywka Alkoholowa Galmedic
Środkiem skutecznie wspierającym walkę z uzależnieniem od alkoholu jest Esperal. Miechów należy do lokalizacji, w której coraz częściej pacjenci pytają specjalistów o możliwość zastosowania właśnie tej metody awersyjnej w leczeniu alkoholizmu. By zostać „zaszytym”, chory musi dobrowolnie zgodzić się na wykonanie tej procedury medycznej. Zwykle zatem samodzielnie dostrzega niektóre ze wskazań do jej zastosowania. W rzeczowym i skrupulatnym ich określeniu pomagają jednak specjaliści pracujący w Centrum Medycznym Galmedic. To tutaj podczas wizyty kwalifikującej pacjenta do zabiegu wszycia Esperalu oceniają oni istnienie rzeczywistych potrzeb pacjenta wymagających zastosowania wspierających metod leczenia choroby alkoholowej. Należy bowiem pamiętać, że wszywka alkoholowa wywiera bezpośredni wpływ na psychikę chorego, powodując awersję do spożywania alkoholu etylowego. Uzależniony zna konsekwencje połączenia etanolu z substancją leczniczą. Ze strachu przed wystąpieniem nieprzyjemnych i groźnych objawów powstrzymuje się od picia.
Nie u wszystkich pacjentów można przeprowadzić zaszycie substancji, jaką jest Esperal. Miechów wymaga, by odbiorcy tej terapii byli trzeźwi. Zastosowanie terapii awersyjnej umożliwia zatem zarówno przerwanie ciągu alkoholowego, jak i późniejsze utrzymanie abstynencji chorego. Ponieważ podczas zabiegu pacjent nie może pozostawać pod wpływem substancji odurzającej, jeszcze przed zaszyciem musi on pożegnać się z używkami. W ten sposób wykonuje zwykle pierwszy krok na drodze do trzeźwości. Większość chorych stosuje Esperal jako metodę wzmacniającą efekty dotychczas podejmowanych oddziaływań terapeutycznych. Jest on zatem wsparciem głównie dla psychoterapii. U niektórych stanowi wyłączny element terapii alkoholizmu, co jednak sprzyja nawrotom choroby. Konieczna jest bowiem zmiana nastawienia psychicznego pacjenta do posiadanych trudności i wyzbycie się patologicznych przekonań oraz przyzwyczajeń. W zaburzeniu pijackiej rutyny pomaga właśnie wszywka alkoholowa.
Czym jest i jak działa Esperal?
„Esperal Miechów” to hasło coraz częściej wpisywane w wyszukiwarki internetowe. Wszywka alkoholowa stanowi obecnie najczęściej wybieraną metodę wspomagania procesu zdrowienia alkoholika z choroby alkoholowej. Substancją czynną Esperalu, znanego również właśnie jako wszywka alkoholowa, jest disulfiram. Powoduje ona zaburzenie szlaku metabolicznego alkoholu etylowego w wątrobie zaszytego chorego. Co za tym idzie, powikłania związane ze stosowaniem Esperalu odczuwalne są tylko dla tych pacjentów, którzy nie stosują się do zaleceń lekarskich i decydują się na przepicie wszywki.
Esperal w Miechowie i innych polskich miastach jest substancją legalną, dostępną wyłącznie na receptę w większości aptek. Można się w nią zaopatrzyć również w wybranych placówkach medycznych, gdzie udostępnia ją lekarz w celu wykonania zabiegu zaszycia. Disulfiram należy do grona inhibitorów, co oznacza, że jego obecność w organizmie blokuje zachodzenie niektórych reakcji chemicznych, zwłaszcza związanych z procesem metabolizmu. Substancja ta wpływa na hamowanie wydzielania dehydrogenazy aldehydowej, czyli enzymu wątrobowego. Jest on niezbędny w procesie trawienia alkoholu etylowego. Gdy go zabraknie, etanol przekształca się do postaci półproduktu (aldehydu octowego), a nie ostatecznego metabolitu (kwasu octowego, dwutlenku węgla i wody). Kumulująca się w organizmie toksyna doprowadza z kolei do powstania nieprzyjemnych objawów tzw. reakcji disulfiramowej, czyli odpowiedzi psychosomatycznej człowieka na połączenie Esperalu i etanolu.
Awersja a reakcja disulfiramowa
Wszywka alkoholowa w Miechowie przez specjalistów zaliczana jest do grona metod awersyjnych właśnie ze względu na stosunkowo prosty mechanizm działania. Zastosowanie Esperalu wywiera bezpośredni wpływ na psychikę człowieka, wywołując nieprzyjemne skojarzenia związane ze spożywaniem alkoholu. Nałogowiec zna wszystkie możliwe objawy niepożądane, jakie wywołać może próba przepicia wszywki. Z obawy przed nagłym pogorszeniem stanu swojego zdrowia powstrzymuje się przed spożywaniem etanolu.
Do głównych symptomów świadczących o zatruciu alkoholem i aldehydem octowym należą nudności i wymioty, bóle oraz zawroty głowy, nadpotliwość, tachykardia, zaczerwienienie twarzy wraz z rozszerzeniem naczyń krwionośnych, zaburzenia neurologiczne, kardiologiczne, psychiczne. Pojawiają się one już po upływie 10 minut od dostarczenia do „zaszytego” organizmu nawet minimalnej dawki etanolu. Utrzymywać się mogą natomiast do kilku godzin, przybierając na sile i przekształcając się w groźne dolegliwości. Zagrożeniem dla życia pacjenta mogą się okazać takie stany po przepiciu wszywki jak: zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, wahania wartości ciśnienia tętniczego krwi, niewydolność krążeniowo-oddechowa i nagłe zatrzymanie krążenia.
Esperal Miechów – dla kogo?
Zabieg wszycia Esperalu Miechów rekomenduje wszystkim współpracującym, świadomym i pełnoletnim pacjentom uzależnionym od spożywania substancji odurzającej. Jego zastosowanie nie szkodzi organizmowi chorego, pod warunkiem, że ten przestrzega w sposób ścisły zaleceń i wskazań lekarskich. Z tego względu z Esperalu mogą skorzystać wyłącznie te osoby, które dobrowolnie wyrażają chęć „zaszycia”. Wskazaniem do rozpoczęcia terapii awersyjnej jest przede wszystkim chęć wzmocnienia dotychczas uzyskanych efektów terapeutycznych.
Najczęściej uzależnieni zgłaszają się po Esperal w trakcie odtrucia alkoholowego i psychoterapii. Farmakologia na czele z disulfiramem jest zatem jedną z podstawowych metod wspomagających leczenie alkoholizmu, ale nie jest samodzielną metodą leczniczą. Oznacza to, że zastosowanie wyłącznie Esperalu nie gwarantuje alkoholikowi pokonania nałogu. By sztucznie utrzymywana abstynencja stała się dla nałogowca czymś naturalnym, konieczne jest zastosowanie wieloetapowych i holistycznych oddziaływań oraz zmiana jego nastawienia i sposobu myślenia o własnym nałogu. Uczestnictwo w psychoterapii podczas stosowania Esperalu znacznie minimalizuje ryzyko nawrotu choroby. Zdarza się bowiem, że niektórzy pacjenci wracają do uzależnienia nawet po roku wstrzemięźliwości. Wtedy bowiem przestaje działać wszyty do organizmu disulfiram.
Wszywka alkoholowa Miechów – zanim skorzystasz, skonsultuj się z lekarzem.
Esperal w Miechowie – zabieg implementacji wszywki alkoholowej
Zabieg wszycia Esperalu jest krótki, mało inwazyjny i bezbolesny. Przed jego rozpoczęciem lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad medyczny, podczas którego pyta go o przebyte choroby oraz szczegóły uzależnienia. Dzięki temu oraz po zbadaniu chorego możliwe staje się ustalenie optymalnej dawki Esperalu przeznaczonej do zaszycia podskórnego u pacjenta. Istotne są również informacje dotyczące spożywania alkoholu przez nałogowca. By zostać „zaszytym”, musi on bowiem być trzeźwy przynajmniej przez 24 godziny.
Po ustaleniu wszystkich szczegółów i wyraźnej zgodzie pacjenta na wykonanie zabiegu lekarz przystępuje do przygotowania pola operacyjnego na jego skórze. W tym celu okolice nad pośladkiem oczyszcza się, dezynfekuje i miejscowo znieczula. Następnie chirurg wykonuje niewielkie nacięcie tuż nad mięśniem pośladkowym. W obszarze podpowięziowym wypreparowuje kanał, w którym umieszcza jałowe tabletki z disulfiramem. Zależnie od potrzeb pacjenta zwykle jest ich kilka. Ranę zaszywa się z użyciem nici chirurgicznych, które należy zdjąć z pomocą specjalisty po upływie 12-14 dni.
Po zabiegu rzadko występują powikłania czy objawy niepożądane. Czasami może dojść jednak u pacjenta do odrzucenia wszywki alkoholowej i traktowania jej jako ciała obcego w organizmie. Wówczas w ranie powstaje wysięk, widoczny gołym okiem na jej powierzchni w postaci zaropienia lub krwawienia. Jeżeli z rany sączy się jakikolwiek płyn, a ona sama jest bolesna, piecze lub swędzi – należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Mogą to być również objawy infekcji lub otorbienia wszywki, które wymagają wsparcia specjalisty i zastosowania antybiotykoterapii.
Esperal Miechów – ile kosztuje?
Esperal w aptekach w Miechowie kosztuje 200-300 zł. Trzeba jednak posiadać receptę. Wszywka alkoholowa dostępna jest od ręki w Centrum Medycznym Galmedic. Jej koszt uzależniony jest od pakietu cenowego wybranego przez pacjenta. W każdym z nich zawarto jednak koszt odpowiedniej dawki Esperalu, wykonania zabiegu przez chirurga, zużytego znieczulenia, szwów chirurgicznych oraz ewentualnej antybiotykoterapii, zgodnie z potrzebami chorego. Podstawowy pakiet wszywki alkoholowej kosztuje w naszej placówce 650 złotych, a pakiet PLUS – 850 złotych. Alkoholik może również przerwać swój ciąg alkoholowy w towarzystwie wykwalifikowanego personelu. W tym celu może skorzystać z detoksu, który trwa 12 godzin i połączony jest z wszyciem Esperalu. Koszt tych usług wynosi 2100 złotych.
Esperal Miechów – gwarancja bezpieczeństwa i dyskrecji w Centrum Medycznym Galmedic.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Miechów. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Krakowie przy ulicy Wincentego Danka 8/7.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej