Esperal Niepołomice

Zabieg wszycia Esperalu jest środkiem wspomagającym terapię alkoholizmu i wzmacniającym efekty dotychczas podejmowanych działań terapeutycznych.

Esperal Niepołomice – Wszywka Alkoholowa Galmedic

Choroba alkoholowa jest jednym z tych schorzeń, których nie da się ostatecznie wyleczyć. Możliwe jest jednak wzbudzenie u alkoholika chęci i motywacji do długotrwałego utrzymywania stanu abstynencji. Jedną z metod wykorzystywanych w tym celu jest farmakologiczne wspieranie procesu terapeutycznego leczenia uzależnienia. Lekarze coraz powszechniej stosują lek znany pod nazwą Esperal. Niepołomice odsyłają swoich pacjentów do pobliskiego Centrum Medyczne Galmedic, gdzie raz wszyta do organizmu alkoholika substancja działa nawet przez rok. Ten czas wykorzystujemy na aktywną współpracę z chorym, podczas której odczuwa on awersję i niechęć do spożywania alkoholu. Utrzymanie wstrzemięźliwości jest łatwiejsze ze względu na obawę chorego o pogorszenie stanu własnego zdrowia po połączeniu wszywki i alkoholu.

Esperal Niepołomice

Głównie ze względu na skuteczność stosowania wszywki alkoholowej hasło „Esperal Niepołomice” często wpisuje się w wyszukiwarki internetowe. Pacjenci poszukują informacji o tym, jak działa ta metoda awersyjna oraz dla kogo jest przeznaczona. Choć skorzystać z niej może niemal każda pełnoletnia osoba, która nie spożywała alkoholu w ciągu ostatniej doby, nie wszyscy są świadomi konsekwencji jej stosowania. Obecność w organizmie substancji czynnej leku, czyli disulfiramu, wywiera bowiem bezpośredni wpływ na psychikę człowieka, zmieniając jego dotychczasowe przyzwyczajenia i skojarzenia związane ze spożywaniem alkoholu etylowego. Lek wszywa się choremu do wnętrza organizmu, dzięki czemu zyskuje się najwyższy poziom jego skuteczności. Chory nie może sam się go pozbyć i jednocześnie nie musi pamiętać o systematycznym przyjmowaniu kolejnych dawek preparatu.

Esperal blokuje proces trawienia alkoholu

Zabieg wszycia Esperalu jest środkiem wspomagającym terapię alkoholizmu i wzmacniającym efekty dotychczas podejmowanych działań terapeutycznych. Jego zadaniem jest zniechęcenie alkoholika do sięgania po używki w jakiejkolwiek dawce, postaci i częstotliwości. Substancją czynną wszywki alkoholowej jest disulfiram, który blokuje działanie w wątrobie enzymu dehydrogenazy aldehydowej. Ona zaś odpowiedzialna jest za rozkład etanolu. Przez blokadę, którą wywołuje Esperal, w krwiobiegu „zaszytego” pacjenta kumuluje się aldehyd octowy. To substancja toksyczna, półprodukt przemiany materii, którego obecność w organizmie zwielokrotnia nasilenie dolegliwości wynikających z zatrucia alkoholowego. Działanie terapii awersyjnej odczuwają zatem wyłącznie ci, którzy nie stosują się do zaleceń lekarza i sięgają po używki podczas leczenia. Głównie z tego względu terapię wykorzystującą Esperal Niepołomice udostępniają wyłącznie tym pacjentom, którzy wyrażają dobrowolną zgodę na jej zastosowanie. Świadomi są oni mechanizmu działania disulfiramu i jego wpływu na organizm, zwłaszcza po niedopuszczalnym połączeniu go z substancją odurzającą.

Awersja, czyli niechęć do alkoholu

Awersja do alkoholu powstaje w umyśle uzależnionego w konsekwencji poznania przez niego mechanizmu działania wszywki alkoholowej. Obawia się on bowiem objawów reakcji disulfiramowej, do jakiej dochodzi w wyniku nagromadzenia się w krwiobiegu aldehydu octowego i etanolu. Najczęściej nałogowcom po połączeniu disulfiramu z alkoholem doskwierają bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, zaburzenia świadomości, trudności natury kardiologicznej, neurologicznej i psychicznej. Choć początkowo dolegliwości te przypominają kaca, szybko mogą przekształcić się w stan bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia chorego. Jeżeli „zaszyty” alkoholik wypije znaczną ilość alkoholu, stężenie toksyn w jego organizmie będzie niebezpiecznie wysokie. Tym samym doprowadzi on do wystąpienia groźnych powikłań, z możliwym zawałem mięśnia sercowego, udarem, napadami drgawek, niewydolnością krążeniowo-oddechową i nagłym zatrzymaniem krążenia włącznie.

Odczucie wzmożonego lęku o własne życie może trwać nawet godzinami, podczas których objawy zatrucia nie słabną, a wręcz przeciwnie. Jeżeli chory pozostanie bez opieki, dolegliwości mogą przybrać niebezpieczny obrót. Nic więc dziwnego, że świadomość powagi sytuacji skutecznie odstrasza alkoholików od sięgnięcia po alkohol i budzi ich wstręt (awersję).

Esperal Niepołomice – wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do zastosowania wszywki z Esperalem jest chęć wsparcia leczenia uzależnienia od alkoholu. Wszywa się ją wyłącznie tym pacjentom, którzy samodzielnie wyrazili taką chęć i współpracują z lekarzem lub terapeutą, stosując się do jego zaleceń. W osiągnięciu dobrych rezultatów terapeutycznych pomocna okazuje się również silna motywacja pacjenta do utrzymania abstynencji. Tylko wtedy wszycie disulfiramu i obawa o zdrowie oraz życie wzmacnia wolę uzależnionych. Zabiegowi nie poddaje się osób, które nie są przekonane co do skuteczności terapii awersyjnej lub postrzegają ją w kategoriach eksperymentu.

Aby wszycie Esperalu było bezpieczne, należy przeprowadzać je wyłącznie w stosunku do pacjentów, którzy przerwali już swój ciąg alkoholowy. W momencie wykonywania zabiegu powinni oni mieć za sobą przynajmniej 24-godzinny okres ścisłej abstynencji od spożywania substancji odurzającej. Przeciwwskazaniem do wszywki, (oprócz stanu upojenia alkoholowego) jest nadwrażliwość na disulfiram lub inne składniki leku. Chorzy cierpiący z powodu zaburzeń psychicznych oraz złożonych chorób przewlekłych także mogą nie zostać zakwalifikowani do zabiegu. Jeżeli stan ich zdrowia tego wymaga, podczas wizyty kwalifikującej ich do zabiegu zleca się wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych lub obrazowych o charakterze kierunkowym.

Esperal Niepołomice – bezpiecznie „zaszyjesz się” w Centrum Medycznym Galmedic.

Esperal w Niepołomicach elementem kompleksowej terapii alkoholizmu

Wszywkę alkoholową w Centrum Medycznym Galmedic zaleca się stosować wyłącznie w towarzystwie innych metod kompleksowego leczenia choroby alkoholowej. Jej obecność w organizmie „zaszytego” człowieka wywołuje bowiem wyłącznie motywację zewnętrzną, doprowadzając do sztucznego podtrzymywania abstynencji. By alkoholik nie powrócił do nałogu tuż po zakończeniu stosowania terapii awersyjnej, konieczne jest podjęcie holistycznych oddziaływań długoterminowych. W związku z tym zaleca się włączenie do procesu leczniczego również psychoterapii.

Przebieg i bezpieczeństwo zabiegu

By zastosować u alkoholika terapię awersyjną, konieczne jest wykonanie nieskomplikowanej procedury chirurgicznej – to właśnie zabieg wszycia Esperalu. Niepołomice to wygodna lokalizacja dla pacjentów pochodzących z południowej części Polski, choć z usług pobliskiego Centrum Medycznego Galmedic korzystają mieszkańcy całego kraju.

W Galmedic zabieg wykonuje się po uprzedniej wizycie kwalifikacyjnej pacjenta. Podczas niej lekarz określa wskazania do rozpoczęcia procedury medycznej oraz niweluje ewentualne przeciwwskazania. Ze względów bezpieczeństwa bada pacjenta i przeprowadza wywiad medyczny. Na podstawie uzyskanych od chorego informacji ustala stopień jego uzależnienia, nasilenie objawów odstawiennych i oblicza optymalną dawkę leku do wszczepienia podskórnego. Następnie należy przygotować pole operacyjne do zabiegu. Zwykle wszywkę alkoholową umieszcza się w obszarze podpowięziowym mięśnia pośladkowego. Skórę tuż nad pośladkami oczyszcza się, dezynfekuje i znieczula. Następnie chirurg prowadzi na jej powierzchni niewielkie nacięcie, docierając w głąb tkanek. W kieszonce mięśniowej umieszcza odpowiednią ilość jałowych tabletek z disulfiramem, które następnie zaszywa się wraz z raną. Dzięki użyciu nici chirurgicznych zapobiega się rozejściu rany i umożliwia jej szybszy proces gojenia się. Blizna powstała po zabiegu z czasem blednie i zmniejsza się, stając się niemal niewidoczną dla osób postronnych.

Wszywka alkoholowa Niepołomice – skutecznie i bezboleśnie w Centrum Medycznym Galmedic.

Esperal Niepołomice – cena

Wszywka alkoholowa w Niepołomicach i okolicach ma podobną cenę w większości aptek. Co więcej, jej koszt nie wydaje się wygórowany głównie ze względu na długość działania Esperalu. Wszyty disulfiram uwalnia się bowiem stopniowo do organizmu uzależnionego nawet przez 12 miesięcy. Zabieg można powtórzyć najwcześniej po upływie 8 miesięcy od poprzedniego „zaszycia”. W ten sposób unika się kumulacji dawek disulfiramu, co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa i efektywności terapii.

W Centrum Medycznym Galmedic pacjent nie musi martwić się zdobyciem recepty oraz zakupem Esperalu na własną rękę. Odpowiednia dawka leku jest zawsze dostępna od ręki. Do dyspozycji pacjenta pozostawiamy kilka opcji pakietowych. Podstawowa wszywka alkoholowa kosztuje 650 złotych, pakiet PLUS wiąże się z kosztem 850 złotych. Dodatkowo uzależniony, który ma trudności z bezpiecznym, samodzielnym przerwaniem ciągu alkoholowego, może zgłosić tutaj się na detoks połączony z wykonaniem zabiegu „zaszycia”. Detoks trwa 12 godzin i wraz z Esperalem kosztuje 2100 złotych. W cenie usług zawarto koszt zastosowanego znieczulenia, dawki leku, ewentualnej antybiotykoterapii, nici chirurgicznych i konsultacji lekarskiej, kwalifikującej pacjenta do zabiegu.

Skorzystaj z naszych usług

Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Niepołomice. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Krakowie przy ulicy Wincentego Danka 8/7.

Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej

Sprawdź możliwość wszycia Esperalu w innych lokalizacjach Małopolski

Esperal Wieliczka

Sprawdź

Esperal Andrychów

Sprawdź

Esperal Trzebinia

Sprawdź

Esperal Kęty

Sprawdź

Esperal Wadowice

Sprawdź

Esperal Myślenice

Sprawdź

Esperal Libiąż

Sprawdź

Esperal Brzesko

Sprawdź

Esperal Limanowa

Sprawdź

Esperal Niepołomice

Sprawdź

Esperal Rabka-Zdrój

Sprawdź

Esperal Dąbrowa

Sprawdź
668 660 600