Esperal Jarosław
Esperal nazywany jest powszechnie wszywką alkoholową głównie ze względu na sposób stosowania go w ciele pacjenta.
Esperal Jarosław – Wszywka Alkoholowa Galmedic
Alkoholizm jest złożonym schorzeniem psychofizycznym, które należy leczyć, korzystając z kilku elementów terapii uzależnienia jednocześnie. Obecnie coraz częściej stosuje się farmakologię, jako metodę wspierającą proces zdrowienia alkoholika. Jakim stopniem skuteczności charakteryzuje się terapia wykorzystująca Esperal? Jarosław dysponuje pozytywnymi opiniami pacjentów, którzy zdecydowali się na zabieg wszycia wszywki w Centrum Medycznym Galmedic. Ich trzeźwość trwa nawet kilka miesięcy. Działanie Esperalu opiera się bowiem na zasadzie blokady prawidłowego przebiegu metabolizmu alkoholu etylowego. Chory, znając konsekwencje połączenia etanolu z substancją czynną wszywki, czyli disulfiramem, obawia się jej przepicia. Z tego względu zachowuje abstynencję. Początkowo utrzymuje ją w sposób sztuczny, zewnętrznie motywowany obecnością w organizmie Esperalu. Z czasem jednak i wraz z zaawansowaniem oddziaływań terapeutycznych (przede wszystkim psychoterapii) motywację zewnętrzną można jednak przekształcić w wewnętrzną chęć pokonania nałogu. Takie nastawienie minimalizuje ryzyko występowania nawrotów choroby alkoholowej.
„Esperal” – Jarosław zna to hasło dzięki zainteresowaniu pacjentów i lekarzy stosowaniem awersyjnych metod wspierania leczenia alkoholizmu. Dzięki farmakologii możliwe jest przerwanie ciągu alkoholowego, motywowanie chorego do wstrzemięźliwości, odtrucie organizmu z toksyn poalkoholowych, rozpoczęcie kompleksowych oddziaływań terapeutycznych lub wzmocnienie efektu tych, które stosowano dotychczas. „Zaszycie” powinno być wykonywane wyłącznie w stacjonarnych warunkach klinicznych lub ambulatoryjnych placówek medycznych. Takim miejscem jest Centrum Medyczne Galmedic. Specjalizujemy się w leczeniu uzależnień, dlatego można tu skorzystać z zaawansowanych terapii połączonych z detoksykacją, odtruciem alkoholowym i psychoterapią.
Disulfiram – Esperal – wszywka alkoholowa
Esperal nazywany jest powszechnie wszywką alkoholową głównie ze względu na sposób stosowania go w ciele pacjenta. W celu implementacji wszywki należy bowiem wykonać specjalistyczny zabieg chirurgiczny i zaszyć lek w mięśniu pacjenta. To obecnie jedna z najpopularniejszych i najprostszych metod wspomagania walki z nałogiem alkoholowym. Cieszy się dużą popularnością ze względu na bezpieczeństwo stosowania i wysoką skuteczność. Substancją czynną Esperalu jest disulfiram. Ponieważ w Polsce produkują go wyłącznie Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne, w większości aptek nie zobaczymy na półkach substancji o nazwie Esperal. Jarosław zaopatruje się w niego dzięki regularnym dostawom od producenta, dlatego też placówki medyczne i apteki oferują znany już powszechnie Disulfiram WZF – legalny i dopuszczony do polskiego obrotu farmaceutycznego lek wspomagający leczenie uzależnienia.
Disulfiram należy do grona substancji blokujących zachodzenie w organizmie wybranych reakcji chemicznych (inhibitorów). Wpływa w sposób patologiczny na możliwość trawienia alkoholu. Działanie wszywki alkoholowej jest zatem odczuwalne wyłącznie dla tych pacjentów, którzy decydują się na ryzykowne zachowanie i podejmują próbę przepicia Esperalu. Podstawowym zaleceniem lekarzy podczas stosowania wszywki jest zachowanie bezwzględnej wstrzemięźliwości od spożywania alkoholu etylowego. Podyktowane jest ono zgubnym wpływem etanolu na disulfiram. Gdy dojdzie do ich połączenia, organizm alkoholika zmaga się z poważnymi objawami zatrucia aldehydem octowym. Substancja ta kumuluje się w organizmie, ponieważ nie może zostać strawiona do bezpiecznej postaci w wątrobie. W organie tym brakuje dehydrogenazy aldehydowej – niezbędnego enzymu trawiennego. Jego wydzielanie blokuje właśnie Esperal, powodując objawy reakcji disulfiramowej. To ich obawiają się alkoholicy, którzy dzięki temu są w stanie długotrwale utrzymać abstynencję. Strach przed tymi objawami często jest silniejszy niż potrzeba picia alkoholu.
Esperal Jarosław – skuteczny sposób na rozpoczęcie leczenia choroby alkoholowej.
Esperal Jarosław – skuteczność terapii awersyjnej
Skuteczność terapii awersyjnej uzależniona jest głównie od stopnia świadomości pacjenta i jego współpracy z lekarzem. Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista zaprasza chorego na tzw. wizytę kwalifikującą go do rozpoczęcia procedury medycznej. Podczas niej wykonuje się podstawowe badania diagnostyczne oraz zbiera wywiad medyczny, na podstawie którego lekarz wylicza dokładną dawkę Esperalu konieczną do wszycia. Wtedy też pacjent poświadcza, że zapoznano go z zasadami działania terapii awersyjnej, możliwymi powikłaniami i skutkami niestosowania się do zaleceń lekarskich.
„Zaszyci” alkoholicy powstrzymują się od picia, bojąc się reakcji własnego organizmu na połączenie Esperalu z etanolem. Najczęściej jako objawy patologicznej reakcji disulfiramowej wymienia się bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, zaczerwienienie twarzy, nadpotliwość, zaburzenia pracy serca, napady lęku, omamy i urojenia. Wydawać by się mogło, że nie ma się tu czego bać. Prawda jest jednak inna. Symptomy te nie są porównywalne z zatruciem alkoholowym. Ich natężenie gwałtownie się zmienia, zwłaszcza jeżeli chory spożył dużą dawkę etanolu. Mogą prowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia uzależnionego oraz zagrażać jego życiu. W przypadku niektórych pacjentów po przepiciu wszywki powszechne stają się takie stany jak: zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, niewydolność narządowa, niedociśnienie, nagłe zatrzymanie krążenia.
Disulfiram zastosowany samodzielnie nie przyniesie tak dobrych rezultatów leczniczych, jakie można osiągnąć w połączeniu go z detoksykacją i psychoterapią alkoholizmu. Rok działania leku jest odpowiednim czasem na rozpoczęcie kompleksowych działań. Esperal w Jarosławiu nie jest bowiem uznawany za samodzielny lek, ale za substancję wspomagającą proces leczniczy. Sam nie wpłynie na cudowne wyzdrowienie alkoholika z długotrwałego i niszczycielskiego nałogu.
Zabieg i rekonwalescencja
Na zabieg wszycia Esperalu Jarosław kieruje pełnoletnich uzależnionych, którzy są świadomi stosowanej terapii i wyrażają chęć współpracy z lekarzem. Lek wszywa się do wnętrza ciała chorego podczas mało inwazyjnej procedury wykonywanej w ramach chirurgii jednego dnia. Cały zabieg, wraz z przygotowaniem pacjenta, trwa około 45 minut, do godziny. Po dopełnieniu wszelkich formalności związanych z koniecznością odbycia wizyty kwalifikacyjnej lekarz przystępuje do oczyszczenia, dezynfekcji i znieczulenia pola operacyjnego. Cięcie chirurgiczne wykonuje się zwykle tuż nad mięśniem pośladkowym. Pacjent podczas zabiegu leży zatem na boku lub brzuchu. Chirurg dociera przy pomocy skalpela do obszaru podpowięziowego mięśnia pośladkowego. Gdy wypreparuje specjalny kanał i kieszonkę mięśniową, może w niej umieścić wyliczoną wcześniej dawkę disulfiramu.
Zwykle do wnętrza organizmu alkoholika wszywa się do 10 jałowych tabletek z Esperalem. Powstałą ranę następnie zaszywa się, stosując nici chirurgiczne. Samodzielne usunięcie wszywki alkoholowej przez pacjenta nie jest możliwe. Dzięki temu zyskuje on gwarancję skuteczności i jej długotrwałego działania. Ponowne „zaszycie” można wykonać nie wcześniej niż po upływie 8 miesięcy od daty pierwszego zabiegu. W okresie rekonwalescencji należy dbać o dokładne przemywanie rany i zmianę opatrunku na jałowy. W przypadku zauważenia niepokojących dolegliwości trzeba niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Powikłania występują po tym zabiegu niezwykle rzadko. Niektórzy pacjenci mogą zmagać się z nadmiernym bólem, świądem czy pieczeniem okolicy rany, jej jątrzeniem się, krwawieniem lub wysiękami. Warto wtedy zasięgnąć porady specjalisty.
Koszt wykonania usługi
Wszywka alkoholowa w Jarosławiu możliwa jest do kupienia wyłącznie na podstawie aktualnego zlecenia lekarskiego, czyli recepty. Nie wszyscy pacjenci muszą jednak ją posiadać. Zabieg wszycia Esperalu wykonywany w Centrum Medycznym Galmedic może odbyć się nawet wtedy, gdy chory samodzielnie nie zaopatrzył się w lek i nie posiada skierowania na rozpoczęcie terapii awersyjnej. W koszt wszycia disulfiramu wliczono tu bowiem nie tylko cenę opieki specjalistycznej podczas zabiegu i jego wykonania, ale również optymalną dawkę leku. Dostępna jest ona na miejscu w placówce, a korzysta z niej lekarz bezpośrednio w trakcie wykonywania procedury „zaszycia”.
Koszt wykonania usługi w Galmedic waha się od 650 do 2100 złotych. Najtańsza opcja pakietowa nosi nazwę podstawowej, kolejno pacjent może skorzystać z pakietów PLUS (850 złotych) i MAX (2100 złotych). W cenę ostatniego z wymienionych wliczono koszt 12-godzinnej detoksykacji, która pomaga przerwać ciąg alkoholowy i przyspiesza proces trzeźwienia. Mimo że z zabiegu nie mogą korzystać osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, do Centrum Medycznego Galmedic mogą one zgłosić się po pomoc w odstawieniu substancji odurzającej. Po uzyskaniu przez nie odpowiedniego stopnia trzeźwości lekarz przystąpi do wykonania wszywki.
Wszywka alkoholowa Jarosław – w Centrum Medycznym Galmedic bezpieczeństwo pacjenta jest na pierwszym miejscu.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Jarosław. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Rzeszowie przy ulicy Staromiejska 1.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej