Esperal Mielec

Zabieg wszycia Esperalu Mielec zaleca wykonywać wyłącznie po uzyskaniu zgody pacjenta na jego przeprowadzenie.

Esperal Mielec – Wszywka Alkoholowa Galmedic

Choroba alkoholowa jest złożonym schorzeniem, którego leczenie może trwać nawet latami. Nic więc dziwnego, że alkoholicy, którzy decydują się na rozpoczęcie terapii uzależnienia, poszukują nowoczesnych rozwiązań wspierających ich skuteczność. W związku z tym rosnącą popularnością cieszą się metody awersyjne, wywołujące bezpośredni wpływ na psychikę alkoholika. „Esperal Mielec” to fraza coraz częściej wyszukiwana w interencie. Nie każdy pacjent wie bowiem, gdzie na Podkarpaciu można bezpiecznie poddać się zabiegowi wszycia leku i poznać sposób jego działania. Nałogowcy przestają spożywać alkohol podczas stosowania terapii awersyjnej głównie przez odczuwany przez siebie lęk i obawę przed połączeniem substancji odurzającej z Esperalem. Ponieważ lek ten wpływa na proces metabolizmu etanolu, większość chorych obawia się nagłego pogorszenia stanu swojego zdrowia po podjętej próbie przepicia wszywki.

Esperal Mielec

Przed podejmowaniem ryzykownych zachowań podczas stosowania Esperalu przestrzegają alkoholików specjaliści już na etapie ich kwalifikacji do wykonania zabiegu „zaszycia”. Dzięki temu, że pacjenci odpowiednio wcześnie poznają mechanizm działania Esperalu, są świadomi podejmowanych przez siebie kroków terapeutycznych. W większości przypadków dobrowolna zgoda na poddanie się wszywce alkoholowej świadczy o gotowości do aktywnej walki z nałogiem.  Zapewniając najwyższy poziom skuteczności terapii, wykorzystującej Esperal, Mielec odsyła swoich pacjentów do Centrum Medycznego Galmedic.

Jak metabolizowany jest alkohol?

Alkohol w warunkach fizjologicznych łatwo wchłania się do krwiobiegu z przewodu pokarmowego. Ulega sprawnemu procesowi metabolizmu, który składa się przynajmniej z kilku etapów, reakcji i mechanizmów. Alkohol etylowy trawiony jest w organizmie człowieka, przemieniając się najpierw w aldehyd octowy. Następnie ta toksyna pod wpływem działania dehydrogenazy aldehydowej (ADH) przekształca się do postaci kwasu octowego, a ostatecznie dwutlenku węgla i wody. Jedną z substancji, która skutecznie zaburza trawienie etanolu (zwłaszcza w wątrobie „zaszytego” pacjenta), jest Esperal. Mielec jest dogodną lokalizacją dla tych chorych, którzy decydują się na zastosowanie tej metody terapii awersyjnej, ze względu na bliskość rzeszowskiego oddziału Centrum Medycznego Galmedic. Chory w momencie wykonywania zabiegu musi być trzeźwy. Powinien jednak odstawić używkę wcześniej niż kilka chwil przed „zaszyciem”. By wszywka alkoholowa była dla niego bezpieczna, konieczne jest utrzymanie przynajmniej 24-godzinnej wstrzemięźliwości.

Disulfiram – substancja czynna Esperalu

Dlaczego trzeźwość pacjenta kwalifikowanego do zabiegu jest dla nas tak istotna? Chodzi tu przede wszystkim o jego bezpieczeństwo. Disulfiram (substancja czynna Esperalu) hamuje wydzielanie ADH, co skutkuje znacznym wzrostem stężenia aldehydu octowego w organizmie. To z kolei prowadzi do wystąpienia reakcji disulfiramowej i jednoczesnego zatrucia aldehydem. Esperal w Mielcu i innych polskich miastach może być niebezpieczny dla tych chorych, którzy mimo zaleceń lekarskich zdecydują się na próbę przepicia wszywki. Odczuwają oni dolegliwości przypominające silne zatrucie alkoholem: bóle i zawroty głowy, wymioty, nudności, tachykardię, niedociśnienie, nagłe zaczerwienienie twarzy i uderzenia gorąca. W sferze zdrowia psychicznego doskwierać im mogą omamy, halucynacje, ataki paniki i strachu o własne życie, epizody depresyjne. Stopień nasilenia objawów zależy głównie od ilości wypitego etanolu. Przy wysokich stężeniach u pacjenta może wystąpić stan nagłego zagrożenia życia: zawał mięśnia sercowego, udar lub nawet nagłe zatrzymanie krążenia (NZK).

Esperal działa więc na zasadzie wzbudzenia w pacjencie awersji (niechęci) do sięgania po alkohol w związku z mogącymi wystąpić niebezpiecznymi dla jego zdrowia i życia objawami. Strach ten najczęściej jest silniejszy niż chęć picia. Właśnie dlatego wszywka jest tak skuteczna.

Esperal Mielec – skuteczny dla pacjentów stosujących się do zaleceń lekarskich.

Kto może się „zaszyć”?

Zabieg wszycia Esperalu Mielec zaleca wykonywać wyłącznie po uzyskaniu zgody pacjenta na jego przeprowadzenie. Ponieważ nieprzestrzeganie zaleceń lekarza może powodować wystąpienie objawów bezpośrednio zagrażających życiu pacjenta, terapia ta jest wskazana głównie tym chorym, którzy współpracują z kadrą medyczną. Muszą oni zapoznać się z mechanizmem działania wszywki alkoholowej oraz ewentualnymi powikłaniami wynikającymi z niesubordynacji, a także wyrazić świadomą zgodę na wykonanie zabiegu. „Zaszycie” Esperalu poleca się przede wszystkim w celu zwiększenia motywacji pacjenta do podjęcia lub kontynuacji walki z nałogiem. Wielu chorych przechodzi podczas terapii choroby alkoholowej przez momenty kryzysowe. Disulfiram może zatem stanowić dla nich dodatkową motywację zewnętrzną do utrzymania dalszej abstynencji, o którą dotychczas walczyli. Zastosowanie wszywki alkoholowej jest wskazane również w celu przerwania ciągu alkoholowego i wzmocnienia efektów innych oddziaływań terapeutycznych (psychoterapii i detoksu).

Wszyć Esperalu nie można natomiast pacjentom znajdującym się w stanie upojenia alkoholowego oraz tym, którzy spożywali alkohol etylowy w ciągu ostatnich 24 godzin przed wykonaniem zabiegu. Również ci, u których stwierdzono nadwrażliwość na disulfiram lub inne składniki leku, nie powinni decydować się na zabieg. Może on być niebezpieczny ponadto dla pacjentów cierpiących z powodu przewlekłych chorób współistniejących. Zwłaszcza jeżeli dotyczą one funkcjonowania układu krążenia, trzustki, wątroby czy nerek. W razie potrzeby specjaliści zlecają wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych lub odbycie konsultacji z innymi lekarzami. Takie działanie ma na celu ocenę rzeczywistych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Przebieg zabiegu – Esperal w Mielcu

Zabieg wszycia Esperalu poprzedza wizyta kwalifikacyjna pacjenta w Centrum Medycznym Galmedic. Podczas niej dokładnie bada się chorego oraz zbiera skrupulatny wywiad medyczny. Na jego podstawie lekarz określa stopień uzależnienia chorego od alkoholu i oblicza dokładną dawkę Esperalu konieczną do zaszycia w organizmie. Dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów przebiegu zaszycia można przystąpić do przygotowania pacjenta do procedury medycznej.

Wszywkę alkoholową wszywa się w znieczuleniu miejscowym pacjenta, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie sprawia dyskomfortu. Lekarz oczyszcza skórę chorego, dezynfekuje ją i znieczula. Następnie za pomocą skalpela wykonuje niewielkie nacięcie zlokalizowane tuż nad pośladkiem chorego. W ten sposób dociera głębiej do struktur podpowięziowych mięśnia pośladkowego. Tam, w specjalnie wyodrębnionej kieszonce, umieszcza kilka tabletek z disulfiramem. Stamtąd substancja czynna leku stopniowo uwalnia się do organizmu chorego, dbając o jego trzeźwość nawet przez rok. Powstałą ranę zaszywa się następnie z użyciem nici chirurgicznych, a blizna zwykle nie jest widoczna dla osób postronnych. Tuż po zabiegu konieczna jest odpowiednia dbałość o stan higieniczny rany. Należy codziennie ją przemywać z użyciem delikatnego środka dezynfekującego oraz zmieniać opatrunek na czysty, jałowy.

Wszywka alkoholowa Mielec – stacjonarnie i bezpiecznie w Centrum Medycznym Galmedic.

Esperal Mielec i koszt usługi w Centrum Medycznym Galmedic

Choć na pozór wszywka alkoholowa w Mielcu może wydawać się sporym wydatkiem, inwestycja ta bardzo się opłaca. Czas działania Esperalu sięga bowiem kilku miesięcy, a w przypadku niektórych pacjentów nawet roku. Cena za tak długie i skuteczne oddziaływanie terapeutyczne nie jest więc wygórowana. W Centrum Medycznym Galmedic, którego filia znajduje się również na Podkarpaciu, pacjent ma do wyboru kilka możliwości cenowych. Najtańszy, podstawowy pakiet wszywki alkoholowej kosztuje tu 650 złotych, a pakiet PLUS – 850 złotych. W ich cenie zawarto koszt wykonania zabiegu, zastosowanej dawki Esperalu, znieczulenia, nici chirurgicznych, opieki personelu medycznego oraz ewentualnej antybiotykoterapii. W naszej placówce umożliwiamy ponadto rozpoczęcie okresu abstynencji poprzez udział w detoksykacji organizmu. Trwa ona 12 godzin i kończy ją zabieg zaszycia Esperalu w organizmie chorego. Koszt połączonych usług wynosi 2100 złotych.

Skorzystaj z naszych usług

Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Mielec. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Rzeszowie przy ulicy Staromiejska 1.

Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej

Sprawdź możliwość wszycia Esperalu w innych podkarpackich miejscowościach

Esperal Mielec

Sprawdź

Esperal Przemyśl

Sprawdź

Esperal Stalowa

Sprawdź

Esperal Tarnobrzeg

Sprawdź

Esperal Krosno

Sprawdź

Esperal Dębica

Sprawdź

Esperal Jarosław

Sprawdź

Esperal Sanok

Sprawdź

Esperal Jasło

Sprawdź

Esperal Łańcut

Sprawdź

Esperal Ropczyce

Sprawdź

Esperal Nisko

Sprawdź
668 660 600