Esperal Nowa Dęba
Najczęściej używanym środkiem farmaceutycznym w terapii awersyjnej jest Esperal, znany szerzej jako wszywka alkoholowa.
Esperal Nowa Dęba – Wszywka Alkoholowa Galmedic
Leczenie choroby alkoholowej wymaga stosowania coraz nowocześniejszych i niecodziennych rozwiązań. Obecnie jest nim wszywka alkoholowa, która cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem zarówno pacjentów, jak i specjalistów. Esperal prowadzi do zaburzenia metabolizmu alkoholu etylowego w wątrobie człowieka. W konsekwencji zahamowania procesu trawienia etanolu dochodzi do kumulacji substancji toksycznych w jego krwiobiegu. Stan ten objawia się za pośrednictwem nieprzyjemnych i niebezpiecznych dolegliwości. To ich obawia się alkoholik, powstrzymując się od picia. Ze względu na swoją popularność „Esperal Nowa Dęba” jest hasłem coraz częściej wpisywanym w wyszukiwarkę internetową.
Awersja alkoholika do spożywania substancji odurzającej utrzymuje się zwykle długotrwale. Czas działania wszywki alkoholowej może sięgać od kilku miesięcy do nawet roku. Przez ten czas należy zadbać o zaangażowanie chorego w psychoterapię. Sama wszywka nie leczy bowiem alkoholizmu. Gdzie można wszyć Esperal? Nowa Dęba stanowi dla zainteresowanych dogodną lokalizację ze względu na bliskość Centrum Medycznego Galmedic. W naszej placówce można skorzystać z kompleksowej terapii alkoholizmu, oferującej wszystkie jej elementy w jednej lokalizacji. Dzięki temu chory zyskuje zwiększoną motywację do podjęcia aktywnej walki z nałogiem i nie musi tracić cennego czasu na poszukiwania różnych specjalistów.
Działanie terapii awersyjnej
Najczęściej używanym środkiem farmaceutycznym w terapii awersyjnej jest Esperal, znany szerzej jako wszywka alkoholowa. W Galmedic już na etapie kwalifikacji pacjentów do zabiegu informuje się ich o zasadzie działania tego leku. Jego substancją czynną jest disulfiram, czyli organiczny związek chemiczny należący do grona blokerów wybranych reakcji chemicznych organizmu. Substancja lecznicza hamuje wydzielanie jednego z enzymów wątrobowych, koniecznego w procesie metabolizmu alkoholu etylowego. Spożyty przez „zaszytego” alkoholika etanol nie może być zatem szybko i łatwo przekształcony w substancje obojętne dla organizmu. Zamiast nich w organizmie chorego kumuluje się aldehyd octowy – półprodukt szkodliwy dla funkcjonowania wszystkich układów wewnętrznych organizmu.
Działanie terapii awersyjnej z użyciem Esperalu opiera się na znajomości konsekwencji ewentualnej próby przepicia wszywki alkoholowej. Połączenie disulfiramu i etanolu skutkuje powstaniem reakcji disulfiramowej, manifestującej się w postaci dokuczliwych i niebezpiecznych objawów. W pierwszej fazie zatrucia chorzy skarżą się na ból głowy, nudności, wymioty, nadpotliwość, męczliwość, zaczerwienienie twarzy, kołatanie serca, zaburzenia psychiczne. Wraz ze wzrostem stężenia aldehydu w krwiobiegu człowieka dolegliwości te nasilają się, przekształcając w stany niebezpieczne dla życia: zawał mięśnia sercowego, udar, nagłe zatrzymanie krążenia. Mogą się one utrzymywać od kilku do kilkunastu godzin. Awersja alkoholika do alkoholu wynika właśnie z obawy o wystąpienie tych niebezpiecznych objawów. Strach przed nimi jest silniejszy niż potrzeba spożywania alkoholu. Dlatego chory zachowuje abstynencję.
Esperal w Nowej Dębie – wskazania
Czy jednak u wszystkich pacjentów uzależnionych można stosować Esperal? Nowa Dęba jest miejscem, z którego specjaliści odsyłają chorych do Centrum Medycznego Galmedic, gdzie odbywa się ich kwalifikacja do zabiegu. Podczas niej ocenia się istnienie rzeczywistych wskazań do wykonania zabiegu wszycia Esperalu i niweluje ryzyko związane z ewentualnymi przeciwwskazaniami. Wszywkę alkoholową wszywa się, by zwiększyć efektywność stosowanej dotychczas terapii. Pacjenci chcą w ten sposób również zmotywować się do przerwania ciągu alkoholowego, utrzymania stałej abstynencji i rozpoczęcia leczenia. Zabieg można wykonać wyłącznie po uzyskaniu zgody alkoholika na jego przeprowadzenie. Z tego względu terapię awersyjną zaleca się chorym współpracującym z personelem medycznym, świadomym działania wszywki i zagrożeń, które wynikają z ich niestosowania się do zaleceń.
Zabiegowi „zaszycia” nie można jednak poddać każdego pełnoletniego uzależnionego, nawet jeżeli wyraża on zgodę na tę procedurę medyczną. Jest ona bowiem niebezpieczna dla tych, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu oraz są nadwrażliwi na którykolwiek składnik leku. Przed wykonaniem „zaszycia” konieczne jest zachowanie przynajmniej dobowej abstynencji od alkoholu etylowego. Jeżeli chory nie jest w stanie bezpiecznie samodzielnie przerwać ciągu alkoholowego, zalecamy skorzystanie z pakietu MAX, dostępnego w naszej placówce. Łączy on w sobie dwie usługi – detoksykację oraz wszywkę. Odbycie detoksu alkoholowego ma na celu nie tylko odstawienie alkoholu, ale również przyspieszenie procesu trzeźwienia. Tym samym oferta umożliwia skorzystanie z możliwości terapii Esperalem osobom, które zgłaszają się na zabieg pod wpływem alkoholu. Jeżeli chory zmaga się ze złożonymi chorobami przewlekłymi, jego stan zdrowia może nie pozwalać na wszywkę. Ryzyko ocenia się z wykorzystaniem dodatkowych badań laboratoryjnych oraz obrazowych i konsultacji specjalistycznych.
Esperal Nowa Dęba – zabieg
Esperal w Nowej Dębie zaleca się wszywać wyłącznie w placówkach medycznych, które specjalizują się w leczeniu choroby alkoholowej. W Galmedic przeprowadzamy procedurę zaszycia w ramach chirurgii jednego dnia. Operatorem skalpela jest chirurg, który przygotowuje pacjenta do rozpoczęcia zabiegu. Pole zabiegowe zwykle zlokalizowane jest w okolicy pośladka. Lekarz oczyszcza, dezynfekuje i znieczula skórę tuż nad pośladkiem chorego. Po uzyskaniu zadowalającego i komfortowego dla chorego stopnia znieczulenia obszaru przystępuje on do wykonania cięcia. Jest ono niewielkie i wąskie, ale stosunkowo głębokie. Chirurg udostępnia sobie w ten sposób obszar podpowięziowy mięśnia pośladkowego, gdzie preparuje kieszonkę. To w niej umieszcza następnie kilka jałowych tabletek z Esperalem. Zaszywa ranę z użyciem nici chirurgicznych i przedstawia pacjentowi zalecenia dotyczące jej pielęgnacji i zmiany opatrunków.
Zabieg wszycia Esperalu Nowa Dęba – bez komplikacji w Centrum Medycznym Galmedic.
Cena za Esperal – Nowa Dęba i Centrum Medyczne Galmedic
Wszywka alkoholowa w Nowej Dębie kosztuje 200-300 złotych i dostępna jest w aptekach wyłącznie na receptę. Decydując się na samodzielny zakup Esperalu, pacjent musi jednak pamiętać, że cena w aptece dotyczy wyłącznie samego leku – bez jego bezpiecznego wszycia. W Centrum Medycznym Galmedic pacjent nie musi posiadać własnego leku, recepty czy skierowania na leczenie. Ograniczyliśmy niezbędne formalności do minimum, dzięki czemu zgłaszający się do nas pacjenci doceniają komfort, wygodę i łatwość zastosowania terapii awersyjnej.
W naszej placówce do dyspozycji chorego pozostają trzy główne pakiety wszywki alkoholowej:
- podstawowy – 650 złotych
- PLUS – 850 złotych
- MAX – 2100 złotych.
W cenę każdego z nich wliczono opiekę specjalistów, koszt wszytej dawki Esperalu, użytego znieczulenia miejscowego, nici chirurgicznych, ewentualnej antybiotykoterapii oraz wizyty kwalifikacyjnej. Najdroższa możliwość pakietowa połączona jest z 12-godzinnym detoksem, który odbywa się pod ścisłą kontrolą specjalistów i umożliwia pijanym chorym „zaszycie”, po uzyskaniu trzeźwości organizmu. Każdorazowo kontroluje się ją za pośrednictwem alkomatu lub oznaczenia poziomu alkoholu we krwi chorego.
Esperal Nowa Dęba – wybierz optymalny pakiet cenowy w Centrum Medycznym Galmedic.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Nowa Dęba. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Rzeszowie przy ulicy Staromiejska 1.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej