Esperal Bytom
Esperal – wszywka alkoholowa to środek stosowany pomocniczo w leczeniu alkoholizmu. Jego substancją czynną jest disulfiram.
Esperal Bytom – Wszywka Alkoholowa Galmedic
Alkoholicy często miewają trudności ze świadomym podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia swojego uzależnienia. Przymusowa terapia alkoholizmu w Polsce możliwa jest jedynie w kilku określonych prawem przypadkach. Do przekonania chorego o istnieniu jego problemu pomocne może okazać się farmakologiczne wsparcie leczenia choroby alkoholowej. Z tego względu dla wielu pacjentów (oraz ich rodzin) Esperal w Bytomiu staje się atrakcyjną formą terapii.
Esperal w Bytomiu mogą wszyć sobie ci pacjenci, u których nie ma żadnych przeciwwskazań do implementacji. Nie muszą oni być całkowicie zdrowi, jednak nie powinni chorować na zaawansowane i ciężkie schorzenia przewlekłe, w tym również zaburzenia psychiczne. W celu określenia wskazań i zniwelowania ryzyka przeciwwskazań do wykonania zaszycia przed zabiegiem z pacjentem rozmawia lekarz. Wykonuje on również dokładne badanie, dzięki któremu stwierdza m.in. zmiany degeneracyjne organizmu powstałe w wyniku długotrwałego nadużywania substancji odurzającej.
Esperal – właściwości farmakologiczne
Esperal to środek stosowany pomocniczo w leczeniu alkoholizmu. Jego substancją czynną jest disulfiram. Zaliczany jest do grona blokerów (inhibitorów) dehydrogenazy aldehydowej. Oznacza to, że w sposób patologiczny wpływa na zaburzenie szlaku metabolicznego alkoholu etylowego w wątrobie. W fizjologicznych warunkach substancja odurzająca jest szybko przekształcana w aldehyd octowy, a następnie kwas octowy. Taki przebieg procesu zapobiega odkładaniu się w organizmie substancji toksycznych. Obecność Esperalu blokuje ostatni etap procesu trawienia. W rezultacie aldehyd octowy kumuluje się w organizmie „zaszytego” alkoholika i powoduje występowanie nieprzyjemnych objawów. Zanim pacjent wszyje sobie Esperal w Bytomiu czy innym polskim mieście, powinien zdawać sobie sprawę z powagi tego rodzaju postępowania terapeutycznego.
Świadomość konieczności stosowania się do zaleceń lekarskich często odstrasza alkoholików od skorzystania z możliwości wszywki alkoholowej. Muszą oni bowiem zachować wstrzemięźliwość alkoholową przez cały okres działania Esperalu. Może on uwalniać się stopniowo do organizmu człowieka nawet przez kilkanaście miesięcy.
Awersja, czyli wstręt
Terapia awersyjna z zastosowaniem Esperalu ma coraz więcej zwolenników, ze względu na swoją skuteczność i pozytywne opinie pacjentów. Dostrzegają oni plusy stosowania Esperalu. Jest to przede wszystkim wygodna forma terapii choroby alkoholowej. W połączeniu z detoksem alkoholowym i psychoterapią daje najlepsze rezultaty.
Aby rozpocząć terapię awersyjną, należy być trzeźwym przynajmniej dobę przed datą wykonania zabiegu. Częstokroć bywa jednak tak, że alkoholik nie może sam przerwać nawet krótkotrwałego ciągu alkoholowego. Nie dostrzega motywacji, a więc brnie dalej w swój nałóg. Wówczas pomocne okazuje się jego odtrucie alkoholowe. Nawet jeżeli pacjent zgłasza się do placówki w stanie upojenia alkoholowego (które potwierdza się badaniem alkomatem), nie zostaje on pozbawiony pomocy. W Centrum Medycznym Galmedic istnieje bowiem możliwość skorzystania ze wszystkich możliwych elementów kompleksowej terapii alkoholizmu. Specjaliści pomagają nałogowcowi zarówno przygotować się do zabiegu, jak i również przetrwać czas leczenia bez powikłań.
Zasadność stosowania terapii awersyjnej
Stosowanie terapii awersyjnej jest zalecane w przypadku stwierdzenia braku motywacji (zewnętrznej lub wewnętrznej) pacjenta do rozpoczęcia terapii choroby alkoholowej. Im wcześniej alkoholik podejmie taką decyzję, tym lepiej dla jego organizmu. Nadmierne spożywanie alkoholu wpływa negatywnie na funkcjonowanie wszystkich układów organizmu, niszcząc narządy i uniemożliwiając ich pracę. Dzięki odczuwanej przez pacjenta awersji do substancji odurzającej przestaje on postrzegać ją jak coś atrakcyjnego. Ponieważ boi się skutków połączenia alkoholu z disulfiramem (tzw. reakcji disulfiramowej), wypracowuje u siebie nowe nawyki, powstrzymujące go od sięgania po kieliszek.
Próby przepicia wszywki alkoholowej w każdym momencie leczenia mogą się skończyć tragicznie. Nikt tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki poziom odporności na obie substancje wykazuje dany organizm. Jeżeli tolerancja alkoholu lub Esperalu będzie niska, u pacjenta wystąpić mogą zaostrzone objawy zatrucia alkoholowego.
Esperal w Bytomiu – kiedy się zaszyć?
Zaszyć można się w dowolnym momencie życia i na każdym etapie zaawansowania choroby alkoholowej. Niezależnie od jej objawów, długości ciągów alkoholowych i możliwości trzeźwienia organizmu. Kluczową informacją dla lekarza jest jedynie brak przeciwwskazań ze strony pacjenta do przeprowadzenia zabiegu. Po szczegółowym wywiadzie i badaniu specjalista określa wraz z pacjentem wspólną ścieżkę terapeutyczną. Najczęściej włącza w nią również inne oddziaływania, będące niezbędnymi elementami kompleksowej terapii choroby alkoholowej.
Esperal w Bytomiu lub innym miejscu na mapie Śląska, powinny zaszyć sobie te osoby, które chcą wesprzeć terapię choroby alkoholowej. Terapia awersyjna pozwala bowiem na wykorzystanie w pełni tych mechanizmów psychicznych, których nie aktywuje żadna inna metoda.
Esperal Bytom – jak wygląda zabieg?
Zaszycie wszywki alkoholowej trwa zwykle od 20 do 40 minut. Jest to zatem krótki i szybki zabieg. W Centrum Medycznym Galmedic doświadczony lekarz przygotowuje pole operacyjne i znieczula pacjenta. Odpowiednio dobrana dawka znieczulenia regionalnego powoduje porażenie nerwów i uniemożliwia odczuwanie dolegliwości bólowych przez pacjenta podczas zabiegu. Po upewnieniu się, że znieczulenie działa, lekarz może wykonać niewielkie nacięcie na skórze pacjenta. Zwykle nie przekracza ono długości 5 centymetrów, ale jest stosunkowo głębokie. Chirurg musi bowiem dotrzeć aż do okolicy podpowięziowej, by tam zaaplikować odpowiednią dawkę leku.
Esperal umieszcza się w najbliższej okolicy mięśnia pośladka. Lekarz implementuje tam odpowiednią liczbę jałowych tabletek, dbając o zachowanie higieny. Zaszywa następnie ranę, zbliżając do siebie jej brzegi i zszywając ją. Po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do swojego codziennego życia i obowiązków (zarówno zawodowych, jak i prywatnych). Musi jednak pamiętać o tym, by wystrzegać się alkoholu w każdej postaci.
Koszt wszywki alkoholowej
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej nie należy do drogich. Biorąc pod uwagę skuteczność Esperalu, można stwierdzić, że taka inwestycja we własne zdrowie i uwolnienie od nałogu okazuje się opłacalna. Najtańszy pakiet wraz z odpowiednio dobraną dawką leku kosztuje w Centrum Medycznym Galmedic jedynie 650 złotych. W tej cenie pacjent ma również możliwość skorzystania z konsultacji lekarskiej. Droższe opcje zależą od dodatkowych udogodnień, które chory ma do wyboru w placówce.
Przedawkowanie, powikłania
Esperal nie ma działania toksycznego, nawet w przypadku zastosowania nadmiernej dawki tego leku. Do powikłań, wynikających z wykonania zabiegu podskórnego wszycia Esperalu, dochodzi bardzo rzadko. Niektórzy pacjenci skarżą się na występowanie objawów skórnej reakcji alergicznej (świąd, zaczerwienienie, pieczenie, umiarkowany ból) w miejscu rany po implementacji. U niektórych złe samopoczucie pojawia się po kilku godzinach działania wszywki i zwykle ustępuje po kilkudziesięciu minutach. Wśród najczęściej wymienianych symptomów znajdują się: dolegliwości gastryczne, posmak w ustach czy męczliwość pacjenta. Wszelkie działania niepożądane powinny zostać zgłoszone. W celu ich weryfikacji konieczna jest konsultacja ze specjalistą.
Esperal Bytom – zalecenia lekarskie i środki ostrożności
Jedynym zaleceniem lekarskim dla „zaszytego” pacjenta jest powstrzymanie się od spożywania alkoholu i stosowania jakichkolwiek produktów z tą substancją odurzającą w składzie. Lek stosuje się zatem wyłącznie za świadomą zgodą pacjenta i po dokładnym rozważeniu wszystkich korzyści i zagrożeń, wynikających ze stosowania terapii awersyjnej.
Szczególną ostrożność podczas stosowania Esperalu powinny zachować te osoby, u których stwierdzono zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu nerek, wątroby, serca, układu nerwowego. Również w przypadku stwierdzenia padaczki, cukrzycy czy chorób autoimmunologicznych lekarz powinien rozważyć możliwość wstrzymania się od wykonania zabiegu. Wszczepienie do organizmu Esperalu może bowiem przyczynić się do pogłębienia stopnia zaawansowania wymienionych schorzeń.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Bytom. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Katowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego 29 Lokal XIV.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej