Esperal Czerwionka-Leszczyny

Esperal znajdziemy w polskich aptekach głównie pod nazwą Disulfiram WZF. To właśnie disulfiram odpowiada za szereg reakcji organizmu, które wzbudzają u pacjenta niechęć i awersję w stosunku do alkoholu.

Esperal Czerwionka-Leszczyny – Wszywka Alkoholowa Galmedic

Dla chcących wszyć sobie Esperal, Czerwionka-Leszczyny i pozostałe okolice Rybnika oraz Knurowa, a przede wszystkim specjaliści dostępni w tych lokalizacjach mają bezpieczne i interesujące oferty. Wielu z nich pracuje również w mieście wojewódzkim Śląska – Katowicach. To tam pacjent ma największy wybór wysoko wyspecjalizowanych placówek, w których może nie tylko się „zaszyć”, ale również skorzystać z pozostałych elementów kompleksowej terapii alkoholizmu. By wszywka alkoholowa przyniosła oczekiwany efekt terapeutyczny, powinno się jej stosowanie łączyć z detoksem i psychoterapią.

Esperal Czerwionka-Leszczyny

Tylko równoczesne włączenie do leczenia kilku oddziaływań terapeutycznych ma szansę zakończyć się sukcesem. Co istotne – nie jest nim wyleczenie nałogowca z choroby alkoholowej. Wielu specjalistów, w tym również lekarzy, uważa że alkoholizm jest chorobą nieuleczalną. Chory może jednak stać się trzeźwy i utrzymywać abstynencję przez resztę swojego życia. Dzięki temu znacznie podniesie jego jakość, poprawi stan własnego zdrowia psychicznego i fizycznego oraz zadba o prawidłowe relacje w społeczeństwie. Nie zważając na to, gdzie wszyje się Esperal (Czerwionka-Leszczyny, Żywiec, Rybnik czy Katowice), jego działanie zawsze opiera się na jednej zasadzie. Od jakości wykonanego zabiegu i indywidualnych predyspozycji pacjenta zależy jednak skuteczność terapii awersyjnej.

Esperal w Czerwionce-Leszczynach – dostępność

„Esperal Czerwionka-Leszczyny” dostępny jest w wymienionej lokalizacji wyłącznie na receptę. Nie jest to jednak odosobniony przypadek. Substancję można bowiem zakupić tylko na podstawie pisemnego zlecenia lekarskiego w całej Polsce. Esperal stosowany bez kontroli lekarza mógłby bowiem wywrzeć negatywny wpływ na organizm człowieka. Dlatego też przed jego zastosowaniem pacjent powinien odbyć wizytę konsultacyjną lub kwalifikacyjną u specjalisty. Powinien nim być psychiatra lub chirurg, który specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów wszycia Esperalu.

Esperal znajdziemy w polskich aptekach głównie pod nazwą Disulfiram WZF. To właśnie disulfiram odpowiada za szereg reakcji organizmu, które wzbudzają u pacjenta niechęć i awersję w stosunku do alkoholu. Oprócz aptek substancja ta dostępna jest również w placówkach terapii uzależnień. Jedną z nich jest Centrum Medyczne Galmedic. Aby wykonać w nim zabieg, pacjent nie musi posiadać skierowania ani recepty. Lekarz po wykonaniu badania i określeniu wskazań do „zaszycia” dokonuje kwalifikacji chorego do zabiegu. Wtedy też określa potrzebną, optymalną dla jego potrzeb, dawkę Esperalu. Jest ona dostępna na miejscu w placówce. Dzięki temu zabieg pacjenta nie musi być odraczany, może odbyć się w szybkim terminie, nawet „od ręki”.

Legalność i bezpieczeństwo terapii awersyjnej

Disulfiram WZF produkowany jest przez Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne. To zatem całkowicie legalna substancja, której celem jest wspomaganie leczenia choroby alkoholowej. Sama w sobie nie jest jednak lekiem, a substancją leczniczą. Zawarty w niej disulfiram to organiczny związek chemiczny, którego działanie związane jest z fizjologicznym procesem metabolizmu alkoholu etylowego w wątrobie.

Terapia awersyjna należy do bezpiecznych metod wspomagających motywację pacjenta podczas terapii alkoholizmu. Jedyne wymaganie, jakie stawia się przed „zaszywanym” alkoholikiem, dotyczy stosowania się do zaleceń lekarskich. Specjalista zakazuje bowiem bezwzględnie spożywania i przyjmowania produktów zawierających w swoim składzie alkohol, podczas terapii Esperalem. Ta konieczność abstynencji wynika z faktu, że disulfiram aktywuje się właśnie po kontakcie z alkoholem. Zatem dla trzeźwego alkoholika ten farmaceutyk pozostanie całkowicie obojętny i nie wywrze wpływu na stan jego zdrowia ani samopoczucie.

Jeżeli jednak chory zdecyduje się podjąć próbę przepicia wszywki alkoholowej, sens terapii awersyjnej zostanie zaburzony. Ma ona bowiem powstrzymywać alkoholika przed piciem głównie ze względu na wystąpienie niebezpiecznych i nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Po połączeniu alkoholu i disulfiramu w organizmie chorego dochodzi do wystąpienia reakcji disulfiramowej. Jest ona wynikiem zaburzenia prawidłowego szlaku metabolicznego alkoholu w wątrobie. Disulfiram blokuje wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej, czyli enzymu niezbędnego dla przekształcenia alkoholu etylowego w kwas octowy. Bez udziału enzymu substancja odurzająca utlenia się jedynie do szkodliwej dla organizmu postaci – aldehydu octowego. Ten zaś, kumulując się w krwiobiegu wraz z trawionym alkoholem, doprowadza do wystąpienia widocznych i odczuwalnych symptomów ostrego zatrucia alkoholem.

Esperal Czerwionka-Leszczyny – wskazania

Ponieważ terapia awersyjna opiera się na ścisłej współpracy pacjenta z lekarzem i innymi specjalistami leczenia uzależnień, nie jest przeznaczona dla każdego pacjenta. Chorego nie można zmusić do skorzystania z tego rodzaju terapii. Powinien on samodzielnie, świadomie i dobrowolnie podjąć decyzję o chęci „zaszycia”. Podpisuje bowiem stosowne oświadczenia i zgody jeszcze przed wykonaniem zabiegu, podczas wizyty kwalifikacyjnej u lekarza. Stosowanie Esperalu i jednoczesne łączenie go z alkoholem nie ma sensu. Dlatego podczas terapii pacjent powinien znajdować się pod opieką specjalistów i rozpocząć kompleksową terapię (detoks, psychoterapia).

Wskazaniem do wykonania zabiegu wszycia wszywki alkoholowej jest również chęć pacjenta i zespołu terapeutycznego do wzmocnienia efektów podejmowanego dotychczas leczenia. Choć dla zdecydowanej większości pacjentów to wszywka alkoholowa stanowi pierwszy krok do trzeźwości, niektórzy korzystają najpierw z innych rozwiązań, np. detoksu. Niekiedy zdarza się, że nie mają oni zbyt silnej motywacji wewnętrznej, by utrzymywać długotrwały stan trzeźwości. Po okresach chwilowej abstynencji i poprawy ogólnego samopoczucia wracają do nałogu, ponownie sięgając po kieliszek. Wówczas z pomocą przybywa Esperal. Wzbudza u pacjenta dodatkową motywację zewnętrzną w postaci strachu przed wystąpieniem nieprzyjemnych dolegliwości reakcji disulfiramowej.

Implementacja

„Esperal Czerwionka-Leszczyny” wszywany jest tradycyjną metodą chirurgiczną. Po zakwalifikowaniu pacjenta do wykonania zabiegu zostaje on poproszony o przejście do gabinetu zabiegowego. Zwykle tam odbywa się implementacja odpowiedniej dawki leku. Operację wykonuje chirurg, uprzednio znieczulając pacjenta. W tym celu stosuje znieczulenie regionalne (miejscowe). Następnie za pomocą skalpela wykonuje niewielkie nacięcie. Jego lokalizacja znajduje się tuż nad pośladkiem. Choć jest ono małe, musi być dość głębokie. Sięga nawet 7 centymetrów w głąb tkanek. Wszystko ze względu na konieczność dotarcia lekarza do obszaru umiejscowionego pod powięzią. Tylko tam można bowiem bezpiecznie zaimplementować tabletki z disulfiramem. Są one jałowe, czyste i nie mogą być uszkodzone. Zapobiega to odrzuceniu leku przez organizm. Implementację wszywki kończy się założeniem szwów na ranę i jej opatrzenie. Jałowy opatrunek należy następnie zmieniać samodzielnie, dbając szczególnie o higienę rany i późniejszej blizny.

Ryzyko wystąpienia powikłań

Pacjenci mylnie uważają, że objawy reakcji disulfiramowej zalicza się do powikłań i skutków ubocznych stosowania Esperalu. Każdy lekarz powie jednak co innego. Objawy zatrucia występują bowiem wyłącznie u tych pacjentów, którzy nie stosują się do zaleceń i korzystają z terapii awersyjnej niezgodnie z jej zasadami. Symptomy powstałe w wyniku złamania wskazówek i poleceń lekarza nie mogą zostać uznane za powikłania po przeprowadzonym zabiegu.

Po przepiciu wszywki pacjenci skarżą się najczęściej na ból i zawroty głowy, nudności, wymioty, tachykardię, zaburzenia krążenia. Nie są one jednak związane bezpośrednio z przebiegiem zabiegu i rekonwalescencją. Choć niektórzy pacjenci uważają, że podczas przepicia ma się do czynienia ze zwykłym kacem, to twierdzenie to mit. Objawy zatrucia skumulowanym w organizmie aldehydem octowym są o wiele silniejsze i bardziej niebezpieczne niż syndrom dnia poprzedniego. Jeżeli będą się nasilały w czasie, mogą doprowadzić do wystąpienia stanu bezpośredniego zagrożenia życia pacjenta (udar, zawał mięśnia sercowego, NZK, wahania ciśnienia, utrata przytomności).

Cena zabiegu – Esperal Czerwionka-Leszczyny

Esperal na Śląsku kosztuje tyle co w placówkach zlokalizowanych w innych częściach Polski. W Centrum Medycznym Galmedic zabieg wszycia Esperalu wiąże się z ceną 650 złotych. Dodatkowe udogodnienia dostępne są w placówce w oferowanych pakietach: PLUS (850 zł) i MAX (2100 zł). Ten ostatni jest najdroższy, ponieważ zawiera również koszt przeprowadzenia 12-godzinnego odtrucia alkoholowego pod kontrolą i opieką specjalistów. Oprócz samego zabiegu, w cenę wykonania usługi w Galmedic wliczona jest wstępna konsultacja lekarska i kwalifikacja do zabiegu oraz niezbędna do wszycia dawka leku.

Skorzystaj z naszych usług

Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Czerwionka-Leszczyny. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług oraz metod wspomagających leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Katowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego 29 Lokal XIV.

Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej

Sprawdź możliwość wszycia Esperalu w innych lokalizacjach na Śląsku

Esperal Będzin

Sprawdź

Esperal Blachownia

Sprawdź

Esperal Bytom

Sprawdź

Esperal Chorzów

Sprawdź

Esperal Cieszyn

Sprawdź

Esperal Czechowice

Sprawdź

Esperal Czeladź

Sprawdź

Esperal Czerwionka

Sprawdź

Esperal Dąbrowa

Sprawdź

Esperal Gliwice

Sprawdź

Esperal Imielin

Sprawdź

Esperal Jastrzębie

Sprawdź
668 660 600