Esperal Piekary Śląskie
Z zabiegu wszycia Esperalu może skorzystać każdy pełnoletni człowiek, u którego nie stwierdza się przeciwwskazań do jego wykonania.
Esperal Piekary Śląskie – Wszywka Alkoholowa Galmedic
Esperal Piekary Śląskie to interesujący temat głównie dla mieszkańców południowej części Polski. Oni bowiem poszukują placówek i specjalistów, oferujących szybki i bezpieczny zabieg wszycia wszywki alkoholowej na Śląsku i w pobliżu Katowic. Z pomocą przychodzi im kadra Centrum Medycznego Galmedic. To właśnie w nim można skorzystać nie tylko z terapii awersyjnej Esperalem, ale również z pozostałych metod kompleksowego leczenia choroby alkoholowej. W poszukiwaniach tej najskuteczniejszej i najwygodniejszej warto kierować się nie opiniami znajomych, a specjalistów. Oni są natomiast zgodni. By osiągnąć wymierne rezultaty, konieczne jest holistyczne połączenie przynajmniej kilku metod terapeutycznych.
Aby temat „Esperal Piekary Śląskie” mógł wiązać się z sukcesem zarówno pacjenta, jak i pracowników placówki, w której ten się „zaszyje”, należy zadbać nie tylko o jego bezpieczeństwo, ale i odpowiedni przebieg całego procesu terapeutycznego. Wszywka alkoholowa, a właściwie zawarty w niej disulfiram jest substancją używaną pomocniczo w procesie wychodzenia z nałogu alkoholizmu. Dlatego też jej stosowanie w oderwaniu od innych metod oddziaływania terapeutycznego może być mało skuteczne. Wszystko z tego względu, że Esperal wpływa na wzbudzenie motywacji zewnętrznej chorego do walki z nałogiem. Jeżeli nie zostanie ona przeobrażona w siłę wewnętrzną przy współpracy z psychoterapeutami, alkoholik szybko może stracić zapał do walki i zrezygnować z leczenia. Kończy się to nawet próbami przepicia wszywki.
Ulotka Esperalu
W ulotce Esperalu możemy natomiast przeczytać informację bezwzględnie głoszącą, że podczas stosowania terapii disulfiramem niedopuszczalne jest spożywanie substancji odurzających w jakiejkolwiek dawce i postaci. „Zaszyty” alkoholik powinien zatem wystrzegać się nie tylko czystego alkoholu etylowego, ale również jego pochodnych. Nawet niewielka ilość takiej substancji, zawarta w słodyczach, occie, a nawet kosmetykach czy perfumach może doprowadzić do wystąpienia silnej reakcji – zatrucia aldehydem octowym. Jeżeli pacjent jest zdecydowany na Esperal, Piekary Śląskie i okolice Katowic służą pomocą w procesie kwalifikacji chorego do zabiegu i jego przygotowania. Wystarczy zgłosić się do Centrum Medycznego Galmedic, by zostać profesjonalnie zaopiekowanym.
W podstawowych informacjach o Esperalu zawiera się również stwierdzenie głoszące, że jest to związek chemiczny, wpływający na proces trawienia alkoholu w wątrobie. Zaburza szlak metaboliczny, blokując wydzielanie niezbędnego w tym procesie enzymu – dehydrogenazy aldehydowej. Bez jego udziału wręcz niemożliwe staje się przekształcenie alkoholu w kwas octowy, czyli substancję nieszkodliwą dla organizmu człowieka. Zaburzenie metabolizmu skutkuje gromadzeniem się w krwiobiegu pacjenta toksyny – aldehydu octowego. Reakcję tę określa się mianem disulfiramowej, od nazwy jej „aktywatora” (czyli właśnie disulfiramu).
Wskazania do stosowania terapii awersyjnej
Z terapii awersyjnej powinni korzystać tylko ci chorzy, którzy są zdecydowani, zdeterminowani i świadomi własnego wyboru. Jedynie współpraca pacjenta ze specjalistami podczas stosowania Esperalu może skutkować powodzeniem tego rodzaju oddziaływań. Warto zatem przed rozpoczęciem procesu przygotowawczego do zabiegu zapoznać się z jego możliwymi skutkami ubocznymi, zaleceniami lekarskimi i sposobem działania disulfiramu. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek, nieścisłości i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Każdy pacjent przed rozpoczęciem zabiegu przez chirurga musi podpisać pisemną zgodę na „zaszycie”. W ten sposób potwierdza on, że zapoznał się z wszelkimi szczegółami dotyczącymi terapii awersyjnej. Jednocześnie wyraża świadomą oraz dobrowolną zgodę na jej zastosowanie w stosunku do siebie samego. Taka konieczność wiąże się przede wszystkim z (wciąż bagatelizowanym wśród pacjentów) ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych podczas stosowania terapii. Pojawiają się one w następstwie niestosowania się chorych do zaleceń lekarskich i podejmowania ryzykownych prób połączenia działania wszywki z alkoholem.
Esperal Piekary Śląskie – wątpliwości pacjentów
Zwykle po pozytywnym przebiegu wizyty kwalifikacyjnej u pacjentów pojawiają się liczne wątpliwości. Zastanawiają się oni, czy Esperal w Piekarach Śląskich oraz okolicach jest bezpiecznie i bezboleśnie wszywany, jakie są skutki uboczne stosowania tej terapii oraz czy wywrze ona wpływ na ich zdrowie psychiczne.
Wszelkie wątpliwości pacjentów powinien rozwiać lekarz. Wyłącznie rozmowa ze specjalistą może uspokoić chorego, przekonać go o wysokim stopniu profesjonalizmu i bezpieczeństwa wykonywanego zabiegu. Ponieważ wszycie Esperalu nadal pozostaje procedurą medyczną, jego wykonanie wiąże się z ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych. Choć w przypadku tak mało inwazyjnych zabiegów jest ono minimalne, wzbudza podejrzenia i obawy u pacjentów. Zazwyczaj jednak nie ma się czego bać. U nielicznej grupy „zaszytych” chorych obserwuje się wyłącznie objawy miejscowe, wynikające bezpośrednio z naruszenia ciągłości tkanek podczas operacji. Należą do nich głównie: ból, świąd, zaczerwienienie rany, niewielki wysięk. Chorzy są czasami senni, drażliwi, miewają nudności, wymiotują. Wszystkie te objawy uznaje się za fizjologiczne, związane z przebiegiem zabiegu, zastosowaniem znieczulenia miejscowego lub koniecznej farmakoterapii.
Esperal w Piekarach Śląskich – gdzie i kiedy się „zaszyć”?
Z zabiegu wszycia Esperalu może skorzystać każdy pełnoletni człowiek, u którego nie stwierdza się przeciwwskazań do jego wykonania. W celu określenia ryzyka zabiegowego lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad i osobiście go bada. Z zabiegu zostają zdyskwalifikowani chorzy, którzy pozostają pod wpływem środków odurzających, spożywali je w ciągu ostatnich 24 godzin przed zabiegiem lub u których stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną Esperalu. Jeżeli pacjent cierpi na choroby przewlekłe lub zaburzenia psychiczne, jego stan zdrowia może uniemożliwić chirurgowi bezpieczne przeprowadzenie „zaszycia”. Indywidualne przypadki pacjentów lekarz rozpatruje jednostkowo. W razie konieczności operator korzysta z pomocy lekarzy innych specjalności (internistów, kardiologów, psychiatrów czy neurologów).
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej można przeprowadzić w dowolnym momencie. Jest on skuteczny bez względu na stopień uzależnienia, etap choroby alkoholowej, płeć i czynniki genetyczne, jakimi charakteryzuje się pacjent. Niemal zawsze wywiera on podobny wpływ na organizm chorego. Zmienia jego nastawienie do alkoholu, stając się „straszakiem”. Alkoholik boi się bowiem ewentualnych i potencjalnych reakcji własnego organizmu na połączenie disulfiramu z substancją odurzającą. Z tego też względu zaczyna unikać alkoholu, kojarząc go z nieuzasadnionym lękiem i obawami. To, co dotychczas stanowiło metodę ukojenia, rozluźnienia, walki ze stresem i odprężenia oraz spędzania wolnego czasu, staje się źródłem frustracji, strachu i fobii. Zamiast ośrodka nagrody w mózgu chorego, alkohol aktywuje ośrodek kary. Nieprzyjemne dolegliwości związane z reakcją disulfiramową dla większości pacjentów stanowią wystarczający środek motywacyjny do walki z nałogiem.
Rekonwalescencja i zalecenia
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej jest szybki i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Wystarczy, że zgłosi się on trzeźwy do placówki w dniu planowanej operacji. Chirurg przystąpi do przygotowania pola operacyjnego, zdezynfekuje skórę i znieczuli pacjenta w sposób miejscowy. Następnie wykona niewielkie nacięcie na powierzchni jego skóry, które poprowadzi kilka centymetrów wewnątrz ciała pacjenta. Zwykle nacięcie to wykonuje się w okolicy pośladka, docierając do wnętrza mięśnia pośladkowego. Tam też umieszcza się kilka tabletek z Esperalem. Następnie operator zaszywa ranę z wykorzystaniem nici chirurgicznych.
Podstawowym zaleceniem lekarskim po wykonaniu zabiegu jest abstynencja pacjenta. Powinien on również dbać o stan higieniczny rany i obserwować, czy w jej okolicy nie występują żadne niepokojące objawy. Czasami może bowiem dojść do otorbienia wszywki, co znacznie obniża jej skuteczność. Pacjent może wtedy zauważyć nadmierne zaczerwienienie skóry, odczuwać nieustępliwy ból, a nawet uciążliwe swędzenie. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości należy niezwłocznie udać się do lekarza.
„Zaszyty” pacjent może wykonywać swoje dotychczasowe obowiązki domowe i zawodowe. Jego stan zdrowia zwykle pozwala na aktywność zawodową. Esperal nie upośledza zdolności prowadzenia pojazdów i maszyn. Może on zatem być nadal aktywnym uczestnikiem ruchu drogowego, zwłaszcza pozostając trzeźwym. Lek nie wpływa na ograniczenie zdolności i umiejętności poznawczych, nie dekoncentruje oraz nie „ogłupia”.
Esperal Piekary Śląskie – koszt terapii awersyjnej
Cena wszywki alkoholowej zawiera w sobie nie tylko koszt wykonania samego zabiegu, ale również odpowiednio wyliczoną dawkę leku oraz konsultację lekarską. W Centrum Medycznym Galmedic z metody tej skorzystać można już za kwotę 650 złotych. Jeżeli pacjent zdecyduje się na dodatkowe udogodnienia i możliwości terapeutyczne, będzie zobowiązany zapłacić od 850 do 2100 złotych. W placówce istnieje ponadto możliwość połączenia kilku form terapii w jedno oddziaływanie specjalistyczne (kompleksowe). Jego cena ustalana jest indywidualnie.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Piekary Śląskie. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Katowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego 29 Lokal XIV.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej