Esperal Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne
Esperal znany jest jako disulfiram głównie ze względu na fakt, że to właśnie ta substancja stanowi główny składnik farmaceutyka.
Esperal Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne – Wszywka Alkoholowa Galmedic
„Esperal Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne” – to częste lokalizacje hasłowe, wyszukiwane przez użytkowników internetu, zamieszkujących Śląsk. Wielu z nich szuka bowiem najbliższych lokalizacji do zrealizowania własnych planów terapeutycznych i wprowadzenia w życie zamierzeń. Najczęściej jednak specjaliści doradzają, by skorzystać z opieki fachowców pracujących w większych placówkach medycznych, specjalizujących się w terapii uzależnień. Na Śląsku dobrą opinią cieszą się zwłaszcza Katowice. Głównie ze względu na fakt, że jest to jedno z największych śląskich miast, a więc dysponuje równocześnie największą bazą dostępnych placówek medycznych i wykwalifikowanych specjalistów.
Bez względu na to, gdzie ostatecznie wszyje się Esperal (Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne, itp.), zabieg powinien być przeprowadzony przez doświadczonego lekarza. Oznacza to, że by bezpiecznie się „zaszyć”, pacjent musi opuścić swój dom i udać się do specjalistycznej placówki. Tanie wszycie wszywki alkoholowej w domu to zwykle oferty naciągane, które korzystają z tańszych zamienników Esperalu bądź efektu placebo. By mieć pewność, że do naszego organizmu wszyto całkowicie legalną i bezpieczną substancję, warto odwiedzić lekarza. W placówce medycznej pacjent otrzymuje wszystkie niezbędne informacje dotyczące wszywki.
Disulfiram, Esperal, wszywka alkoholowa
Niezależnie od miejsca, w którym kupimy Esperal (Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne, itp.), wszędzie dostępny jest on w aptekach głównie pod nazwą Disulfiram WZF. Produkowany przez Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne, należy do legalnych i bezpiecznych substancji wspomagających leczenie choroby alkoholowej. Dostępny jest on jednak wyłącznie na receptę. Oznacza to zatem, że aby móc kupić Esperal, należy skontaktować się z lekarzem. Tylko on podczas wizyty konsultacyjnej lub kwalifikacyjnej może określić wskazania i ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu wszycia Esperalu.
Esperal znany jest jako disulfiram głównie ze względu na fakt, że to właśnie ta substancja stanowi główny składnik farmaceutyka. To organiczny związek chemiczny, który wchodzi w aktywne reakcje z alkoholem etylowym. Co za tym idzie, podczas stosowania Esperalu nie należy spożywać alkoholu ani przyjmować produktów zawierających w składzie pochodne substancji odurzającej. Substancja upośledza proces metabolizmu alkoholu w wątrobie pacjenta. Uniemożliwia jego przekształcenie w kwas octowy, blokując wydzielanie podstawowego enzymu trawiennego (dehydrogenazy aldehydowej).
Próba przepicia wszywki
Jeżeli pacjent podejmie próbę przepicia wszywki, w jego organizmie skumulują się toksyny, wywołując niebezpieczne objawy reakcji disulfiramowej. Choć wielu pacjentom przypominają one kaca, są o wiele bardziej nasilone, a przez to niebezpieczne. Właśnie tych objawów obawiają się alkoholicy, którzy decydują się na zaimplementowanie wszywki. Terapia ta ma ich zniechęcić do spożywania alkoholu, wywołać strach i niechęć. Dlatego też tego typu terapię nazywa się terapią awersyjną.
Disulfiram nazywany jest potocznie również wszywką alkoholową. To zaś ze względu na drogę podania leku do organizmu pacjenta. W formie Esperalu ma on postać jałowych, niewielkich tabletek, przeznaczonych do podskórnej implementacji. Disulfiram umieszcza się pod mięśniem chorego podczas krótkiego i bezpiecznego zabiegu, zwanego „zaszyciem”. Stamtąd substancja czynna leku uwalnia się do krwi pacjenta. Brak konieczności częstego odnawiania dawkowania oraz pilnowania kolejnych dawek doustnego leku sprawia, że metoda ta jest częściej wybierana przez alkoholików niż tradycyjna farmakoterapia. Disulfiram jest bowiem również dostępny jako tabletki do podawania doustnego (Anticol). Cieszą się one jednak zdecydowanie mniejszą popularnością.
Esperal Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne – gdzie się „zaszyć”?
Wybór miejsca, w którym można wszyć Esperal (Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne, Katowice), nie zawsze jest łatwy. Obecnie na Śląsku istnieje bowiem wiele placówek. Warto jednak samodzielnie zweryfikować wiarygodność i rzetelność ofert poszczególnych miejsc. Pacjent powinien zachować szczególną ostrożność w doborze specjalistów i placówek.
Ze względów bezpieczeństwa warto wykonać przynajmniej kilka telefonów i dowiedzieć się szczegółowych informacji na temat funkcjonowania wybranych placówek. Usługi na wysokim poziomie świadczy m.in. Centrum Medyczne Galmedic. Lekarze i personel medyczny pracujący w placówce specjalizują się nie tylko w wykonywaniu implementacji wszywki alkoholowej, ale również przeprowadzeniu kompleksowej terapii alkoholizmu. Pacjent może zatem skorzystać w jednej placówce z Esperalu, detoksu i psychoterapii. Taka dostępność usług znacznie ułatwia oddziaływania terapeutyczne i umożliwia przeprowadzanie konsultacji wewnątrz zespołu. Ponieważ alkoholik nie powinien walczyć z nałogiem sam, w jego „drużynie” znajduje się zwykle lekarz, psychoterapeuta i psycholog.
Na czym polega zabieg?
Tuż przed zabiegiem pacjent zostaje dokładnie zbadany przez lekarza. Przeprowadza on z nim również szczegółowy wywiad. Dzięki danym zebranym podczas rozmowy specjalista określa stopień uzależnienia i plan możliwej terapii. Wylicza optymalną dawkę Esperalu do wszycia wewnątrz organizmu alkoholika. Nie musi on samodzielnie jej kupować. Lek dostępny jest na miejscu, w Centrum Medycznym Galmedic, skąd lekarz pozyskuje go tuż przed zabiegiem „zaszycia”.
Gdy pacjent jest już przygotowany do zabiegu, lekarz znieczula go miejscowo i przechodzi do działań właściwych. Posługuje się skalpelem, którym wykonuje niewielkie nacięcie na skórze chorego. Prowadząc je głęboko pod skórą, dociera do obszaru pod powięzią mięśnia pośladkowego. Tam, w specjalnej kieszonce, umieszcza jałowe tabletki z disulfiramem. Następnie powstałą ranę zaszywa z użyciem szwów, które zdejmuje się po upływie 10-12 dni od zabiegu. Blizna uwidacznia się dopiero po całkowitym wygojeniu rany. Proces ten trwa zwykle od 8 tygodni do kilku miesięcy. Jest ona niewielka, a przez to mało widoczna. Dyskrecję zapewnia jej lokalizacja – lekarz dociera do miejsca implementacji przez mięsień pośladkowy. Rana zlokalizowana jest zatem 2-3 centymetry nad pośladkiem. Skórę w tej okolicy zwykle zakrywa się odzieżą (bielizną, koszulką lub spodniami). Osoby postronne nie mają zatem możliwości, by przypadkowo dowiedzieć się o „zaszyciu” pacjenta.
Esperal Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne – skuteczność wszywki
Miejsce, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg, implementujący do naszego ciała Esperal (Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne, Katowice) nie jest bez znaczenia zwłaszcza dla skuteczności terapii awersyjnej. Czas jej działania zależy od odpowiednio wyliczonej dawki leku, a także od predyspozycji pacjenta. Nie bez znaczenia jest tu również tolerancja, którą charakteryzuje się organizm chorego. Różnie radzi on sobie z alkoholem, podobnie w różny sposób może zareagować na wszczepiony wewnętrznie Esperal. Najczęściej wszywka działa jednak od kilku miesięcy do roku czasu, a jej skuteczność oceniana jest jako bardzo wysoka.
Zdarza się jednak, że organizmy niektórych pacjentów „odrzucają” zaimplementowaną wszywkę. W miejscu wykonania zabiegu może dojść do powstania stanów zapalnych. Niektórzy chorzy w ciągu kilku dób po wykonaniu zabiegu zgłaszają się do lekarza ponownie. Zauważają nadmierne krwawienie z rany, wysięki czy rozejście się jej brzegów. Wszystkie te dolegliwości występują niezwykle rzadko, ale muszą zostać dokładnie zweryfikowane. Niektóre mogą bowiem wskazywać na wewnętrzne otorbienie wszywki. Choć wystąpienie torbieli w miejscu wszycia Esperalu nie jest niebezpieczne dla zdrowia, znacznie ogranicza skuteczność terapii awersyjnej. Torbiel utrudnia bowiem wydzielanie disulfiramu z obszaru podpowięziowego do krwiobiegu pacjenta. By zapobiec nieskutecznej terapii, należy wykonać ponowny zabieg, podczas którego usuwa się torbiel i oczyszcza okolicę implementacji.
Jak dalej ma przebiegać terapia?
Po zabiegu wszycia Esperalu konieczne jest podjęcie innych działań terapeutycznych, których wzmocnienie zagwarantuje właśnie wszywka alkoholowa. Disulfiram nie powinien być traktowany jako podstawowa i jedyna forma leczenia uzależnienia od alkoholu. Substancja ta nie ma bowiem właściwości leczniczych, a jedynie wspomagające. Farmakoterapię wykorzystuje się głównie w celu zwiększenia motywacji zewnętrznej pacjenta i obudzenia w jego psychice pewnych mechanizmów. Utrwaleniem zmiany sposobu myślenia, przewartościowania sposobu postrzegania rzeczywistości i zmianami nawyków zajmują się natomiast psychoterapeuci. Z tego względu konieczne staje się uczestnictwo alkoholika w psychoterapii alkoholizmu, przybierającej różnorodne formy (indywidualną, grupową, grupy wsparcia, AA).
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowościach Pszczyna, Lubliniec oraz Łaziska Górne. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług oraz metod wspomagających leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Katowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego 29 Lokal XIV.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej