Esperal Rybnik

Esperal – wszywka alkoholowa przeznaczona jest do stosowania w terapii świadomych i współpracujących pacjentów.

Esperal Rybnik – Wszywka Alkoholowa Galmedic

Wszycie substancji, jaką jest Esperal, w Rybniku może zaoferować wiele placówek medycznych. Jednak nie warto wybierać pierwszej, lepszej, lecz zapoznać się z profilem działalności kilku z nich. Ze względu na dbałość o własne bezpieczeństwo pacjent powinien zaznajomić się również z kadrą specjalistyczną, pracującą w określonej placówce. Liczy się nie tylko ich wiedza, ale również doświadczenie i możliwość empatycznego służenia pomocą. Większość pacjentów decyduje się wszyć Esperal w takiej miejscowości, w której dostępne są od ręki wszystkie usługi wchodzące w skład kompleksowej terapii alkoholizmu.

Esperal Rybnik

Na Śląsku takim miejscem jest filia Centrum Medycznego Galmedic. Pacjenci, których interesuje Esperal w Rybniku, powinni zainteresować się ofertą tej placówki. Specjaliści pracujący w Galmedic przeprowadzają pacjenta nie tylko przez proces przygotowawczy do zabiegu, ale w razie konieczności kierują na inne terapie i służą pomocą podczas ich trwania. Alkoholik, który nie jest w stanie samodzielnie przerwać bezpiecznie ciągu alkoholowego, może tu skorzystać z detoksu. By wzmocnić działanie wszywki, poleca się natomiast rozpoczęcie spotkań z psychoterapeutą – psychoterapię alkoholizmu.

Wszywka  alkoholowa w roli „straszaka”

Sama wszywka alkoholowa nie jest lekiem stosowanym w celu wyleczenia pacjenta z alkoholizmu. Pełni jednak funkcję pomocniczą i wspierającą. W połączeniu z pozostałymi elementami kompleksowej terapii alkoholizmu, jej stosowanie daje najlepszy, długotrwały efekt. Umieszczenie Esperalu w formie wszywki alkoholowej w ciele pacjenta zapobiega jego sięganiu po substancje odurzające. Każdy lekarz, wykonujący zabieg zaszycia, zwraca bowiem choremu uwagę na możliwe komplikacje. Występują one w różnym natężeniu, ale zawsze po połączeniu Esperalu z alkoholem. Dlatego też podstawowym zaleceniem lekarskim jest zachowanie wstrzemięźliwości od alkoholu podczas całego okresu trwania terapii.

Alkoholik boi się zatem możliwych reakcji własnego organizmu. W teorii zna dolegliwości, które mogą wystąpić u niego po próbach przepicia wszywki alkoholowej. Niektórzy pacjenci chcą na własnej skórze sprawdzić skuteczność wszywki i podejmują te niebezpieczne dla zdrowia, a niekiedy nawet i życia, próby. Okazuje się jednak, że organizmy różnych alkoholików różnorodnie reagują na połączenie Esperalu z alkoholem. Nie ma bowiem jednej, określonej tolerancji substancji odurzającej ani leczniczej. U każdego chorego stwierdza się ponadto inny poziom ogólnego stanu zdrowia czy stopień uzależnienia. Nawet w przypadku zatwardziałych alkoholików próby przepicia wszywki zwykle kończą się niepowodzeniem.

Wielu nałogowców odczuwa tak nasilony strach i lęk, że podczas terapii Esperalem nie sięgają oni po alkohol. Sam „straszak” nie wystarczy jednak, by osiągnąć skuteczny efekt leczenia. Pacjent powinien zmienić własne nastawienie i przekształcić motywację zewnętrzną (Esperal) w wewnętrzną. W prawidłowym przebiegu tego procesu pomagają psychoterapeuci, psychiatrzy, psycholodzy lub terapeuci uzależnień. W przeciwnym razie nawet po kilkunastu miesiącach skutecznego działania Esperalu, alkoholik może wrócić do nałogu. Wystarczy, że upewni się on, że wszywka alkoholowa straciła swoje właściwości.

Esperal Rybnik a bezpieczeństwo

Stopniowe uwalnianie się substancji czynnej wszywki alkoholowej do krwiobiegu pacjenta może trwać nawet kilkanaście miesięcy. Podczas tego okresu alkoholik jest bezpieczny wyłącznie wtedy, gdy pozostaje trzeźwy. Dla nałogowca, który nie spożywa alkoholu i wystrzega się innych produktów zawierających tę substancję odurzającą, Esperal jest bowiem całkowicie obojętny. Nie wywołuje żadnych objawów, nie jest widoczny, ani odczuwalny.

Wszystko zmienia się w przypadku jego połączenia nawet ze śladową ilością alkoholu. Dochodzi wtedy do wystąpienia tzw. reakcji disulfiramowej, której objawy przypominają ciężkie zatrucie alkoholem (popularnego kaca). Są jednak o wiele bardziej nasilone, a przez to niebezpieczne. Objawy nietolerancji leku, które występują najczęściej to: nudności wymioty, przyspieszona akcja serca, zaburzenia ciśnienia tętniczego krwi, zaczerwienienie twarzy w wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych, zawroty głowy, a nawet drgawki. W przypadku spożycia przez pacjenta większej ilości alkoholu wystąpić mogą ponadto ciężkie zaburzenia wielonarządowe, niewydolność oddechowa, krążeniowa, z utratą przytomności i zatrzymaniem akcji serca włącznie.

Opisywana reakcja disulfiramowa stanowi jednak podstawę stosowaniu Esperalu pomocniczo w terapii choroby alkoholowej. To właśnie tych symptomów obawiają się pacjenci. Ponieważ są one bardzo nasilone, w przypadku ich wystąpienia pacjent każdorazowo potrzebuje pomocy i opieki specjalisty. Jeżeli nie zostanie mu ona udzielona, próby przepicia wszywki mogą się zakończyć jego zgonem. Stopień nasilenia objawów zależy od ilości spożytego (lub dostarczonego do organizmu inną drogą) alkoholu etylowego. Jeżeli dawka była niewielka, utrzymują się one zazwyczaj od 30 minut do kilku godzin. W tym czasie mogą wystąpić różnorodne, najczęściej niebezpieczne reakcje organizmu, łącznie ze stanami psychotycznymi.

Esperal Rybnik – działanie substancji czynnej

Esperal przeznaczony jest do stosowania w terapii świadomych i współpracujących pacjentów. Substancją czynną leku jest disulfiram znany na polskim rynku farmaceutycznym jako disulfiram WZF. Ma postać jałowych tabletek, przeznaczanych do implementacji (właśnie Esperal) lub tabletek doustnych (Anticol). Jako inhibitor dehydrogenazy aldehydowej bierze on udział w zakłóceniu pracy wątroby. Zaburzony wobec tego zostaje szlak metaboliczny alkoholu etylowego. W narządzie tym u każdego człowieka fizjologicznie dochodzi do wydzielania enzymu, którego udział w procesie trawienia alkoholu jest niezbędny.

Mowa tu właśnie o dehydrogenazie aldehydowej, która z udziałem innych enzymów przekształca alkohol najpierw w aldehyd octowy, a później do nieszkodliwej substancji – kwasu octowego. Bez jej udziału w organizmie kumuluje się toksyna – aldehyd – a szkodliwe produkty przemiany materii nie mogą zostać w szybki i skuteczny sposób usunięte. Wtedy właśnie dochodzi do wystąpienia reakcji disulfiramowej o różnym natężeniu. Jak już wspomniano, zależy ona od ilości wypitego alkoholu, a więc bezpośrednio od dawki skumulowanego aldehydu octowego w krwiobiegu pacjenta.

Esperal w Rybniku – dla kogo i kto wykonuje zabieg?

Z zabiegu wszycia wszywki alkoholowej może skorzystać każdy, kto chce wesprzeć swój proces porzucania nałogu. Lekarz prowadzący powinien jednak u każdego pacjenta określić wskazania do terapii i możliwe efekty jej wprowadzenia. Decyzja o „zaszyciu” powinna zostać podjęta przez pacjenta świadomie. W tym procesie może jednak pomóc lekarz prowadzący, upewniając pacjenta o bezpieczeństwie stosowanej terapii awersyjnej. Eliminuje on bowiem już podczas wizyty kwalifikacyjnej możliwe przeciwwskazania do wykonania zabiegu i przestrzega pacjenta o konieczności dbałości o prawidłowy przebieg rekonwalescencji i stosowania się do wszystkich zaleceń.

Pacjentów, którzy chcą szybko wszyć Esperal w Rybniku i okolicach zachęcamy do skorzystania z usług Centrum  Medycznego Galmedic. Zabieg ten wykonuje doświadczony chirurg, który jest głównym operatorem. Często towarzyszą mu również przedstawiciele personelu pielęgniarskiego. Czuwają oni nad bezpieczeństwem pacjenta i odpowiednio wysokim poziomem jego komfortu. Podczas zabiegu nie ma konieczności obecności innych specjalistów.

Esperal w Rybniku – szybkość i bezpieczeństwo

Zabieg, podczas którego wszywa się Esperal, w Rybniku, Katowicach, czy innych miejscach na mapie Polski przebiega niemal zawsze szybko i sprawnie. W śląskim Centrum Medycznym Galmedic lekarz przygotowuje pole operacyjne, myjąc i odkażając okolice pośladka pacjenta. Tabletki w formie jałowej i całkowicie nienaruszonej zostaną bowiem umieszczone w najbliższym towarzystwie mięśnia pośladkowego. Stamtąd substancja czynna będzie uwalniała się do krwiobiegu pacjenta. W celu implementacji określonej dawki leku lekarz wykonuje na skórze pacjenta niewielkie, ale głębokie nacięcie. Za pomocą skalpela dociera do głębokich struktur tkanek i rozmieszcza tabletki w sposób gwiaździsty, jedną obok drugiej. Następnie ranę zaszywa się i zakłada jałowy opatrunek.

Ponieważ podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe (regionalne), pacjent nie odczuwa bólu. Niestraszny mu również dyskomfort związany z działaniami podejmowanymi podczas zabiegu przez operatora. Zdarza się, że niektórzy pacjenci odczuwają niewielkie dolegliwości bólowe w miejscu rany po zaprzestaniu działania znieczulenia. W uzasadnionych przypadkach zaleca się zastosowanie farmakologicznych środków uśmierzających ból, dostępnych w aptece bez recepty. Jeżeli dolegliwości narastają, zaleca się skontaktowanie z lekarzem, który przeprowadzi badanie. Rzadko zdarza się, że dochodzi do otorbienia wszywki. Organizm człowieka traktuje ją bowiem jak ciało obce. Konieczna w takim przypadku jest pomoc specjalisty.

Koszt zabiegu wszywki alkoholowej

Koszt awersyjnej metody wspomagającej leczenie alkoholizmu nie jest zbyt wysoki. Wystarczy bowiem jednorazowa opłata około 650 złotych, by cieszyć się długotrwałą skutecznością Esperalu. W cenie pakietu podstawowego, oferowanego przez Centrum Medyczne Galmedic zawarta jest również niezbędna do przeprowadzenia konsultacja lekarska. Pacjent płaci więcej, gdy życzy sobie skorzystać z dodatkowych udogodnień lub elementów kompleksowej terapii alkoholizmu, np. detoksu.

Wady i zalety wszywki

Najczęściej wymienianą i niezaprzeczalną zaletą stosowania wszywki alkoholowej jest komfort i wygoda pacjenta. Nie musi on pamiętać o tym, aby systematycznie przyjmować lek czy suplementy. Raz wszyta wszywka działa bowiem nawet do roku. Biorąc pod uwagę czas jej skuteczności, korzystna jest również jej cena. Pacjent, który zdecydował się „zaszyć”, nie musi podczas terapii pamiętać o niczym, tylko o powstrzymaniu się od spożywania alkoholu. Wszywka pomaga wytrwać w trzeźwości, przerwać ciąg alkoholowy (by ją wszyć, należy być bowiem trzeźwym przez co najmniej 24 godziny), rozpocząć świadomą terapię.

Główną wadą wszywki alkoholowej jest według pacjentów mechanizm jej działania. Trudno jednak spodziewać się innych opinii. Alkoholik nie jest bowiem zadowolony z faktu, że spożycie przez niego alkoholu będzie wiązało się z wystąpieniem szeregu nieprzyjemnych objawów. Wszywkę alkoholową nie zawsze można ponadto zastosować u wszystkich pacjentów. Jeżeli są oni nietrzeźwi lub wykazują cechy nadwrażliwości na którąkolwiek substancję, zawartą w leku, nie mogą zostać poddani zabiegowi. Również osoby z zaburzeniami psychicznymi, chorobami nerwowymi, układu krążenia i ciężkimi niewydolnościami narządów mogą nie zostać zakwalifikowane do „zaszycia”.

Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej

Sprawdź możliwość wszycia Esperalu w innych lokalizacjach na Śląsku

Esperal Rybnik

Sprawdź

Esperal Bieruń

Sprawdź

Esperal Zawiercie

Sprawdź

Esperal Sławków

Sprawdź

Esperal Sosnowiec

Sprawdź

Esperal Żory

Sprawdź

Esperal Szczyrk

Sprawdź

Esperal Żywiec

Sprawdź

Esperal Tychy

Sprawdź

Esperal Wodzisław

Sprawdź

Esperal Zabrze

Sprawdź

Esperal Żarki

Sprawdź
668 660 600