Esperal Sławków, Łazy, Koniecpol
Wszywka alkoholowa nazywana jest mianem terapii awersyjnej i zaliczana do takich technik głównie ze względu na wpływ, jaki wywiera na psychikę osoby zaszytej.
Esperal Sławków, Łazy, Koniecpol – Wszywka Alkoholowa Galmedic
Wielu pacjentów na Śląsku interesuje się, czym jest Esperal. Sławków, Łazy, Koniecpol to przykłady mniejszych miast, w których również pojawiają się zapytania o wszywkę alkoholową. Popularny Esperal może pomóc przerwać ciąg alkoholowy i przetrwać pierwsze dni spędzone w trzeźwości. Aby uniknąć nieprzyjemnych objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego, zaleca się jednak alkoholikom pozostawanie pod opieką specjalistów. W tym celu należy udać się do sprawdzonej i rzetelnej placówki, zajmującej się kompleksową terapią alkoholizmu. Taką jest Centrum Medyczne Galmedic.
Niezależnie od wybranej placówki i lokalizacji, Esperal (Sławków, Łazy, Koniecpol, itd.) pozwala na zwiększenie skuteczności podejmowanych przez pacjenta działań terapeutycznych. Dla wielu chorych stanowi pierwszy krok w podejściu do życia w trzeźwości. Dzięki zastosowaniu wszywki alkoholowej chorzy przerywają ciąg alkoholowy i przechodzą detoks. By się „zaszyć”, muszą bowiem stawić się w odpowiedniej placówce trzeźwi. Wykonanie wszywki u pacjenta, będącego pod wpływem alkoholu nie jest zalecane ze względów bezpieczeństwa. Disulfiram wchodzi w natychmiastową reakcję z alkoholem etylowym, doprowadzając do występowania szeregu zaburzeń i nieprzyjemnych objawów. Dlatego też podczas stosowania terapii awersyjnej należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich.
Esperal Sławków, Łazy, Koniecpol – kompleksowa terapia alkoholizmu
Wybierając lokalizację, w której chcemy wszyć Esperal (Sławków, Łazy, Koniecpol), warto wcześniej zorientować się, czy placówka, którą się interesujemy, prowadzi kompleksową terapię alkoholizmu. Choroba alkoholowa jest bowiem zaburzeniem złożonym. Co za tym idzie, również jej leczenie powinno składać się zarówno z wielu elementów, jak i etapów. Zależnie od stopnia uzależnienia chorego, dobiera się nie tylko odpowiednią dawkę Esperalu, ale również dodatkowe oddziaływania terapeutyczne. Wszywka alkoholowa, stosowana samodzielnie, nie zagwarantuje żadnemu alkoholikowi stuprocentowej pewności, że pokona on nałóg. Skuteczność terapii awersyjnej jest bowiem zależna również od nastawienia psychicznego pacjenta i jego woli.
Dlatego też ogromną rolę w procesie leczenia choroby alkoholowej przypisuje się psychoterapii. W połączeniu z wszywką alkoholową wywołuje ona stałe zmiany w nastawieniu psychicznym pacjenta. Sprawia, że nałóg staje się źródłem obaw i wstrętu. Chory nie sięga po używki głównie ze strachu przed wystąpieniem objawów reakcji disulfiramowej. Powstaje ona w wyniku połączenia wszywki alkoholowej z alkoholem etylowym. Sam strach jest dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia terapii, ale nie często wystarczy, by pacjent przebrnął przez cały okres zdrowienia. Niezbędna jest mu pomoc specjalistów – psychiatry, psychologa, terapeuty uzależnień.
Wszywka alkoholowa a awersja
Leki awersyjne, w tym również Esperal, reagują z alkoholem, wywołując objawy zatrucia. Stąd też bierze się reakcja alkoholika na możliwość ewentualnego przepicia wszywki i wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Wie on bowiem, że podejmując ryzykowne zachowania, jest skazany na nieprzyjemne dolegliwości, które mogą okazać się również niebezpieczne dla jego życia. Wśród najczęściej wymienianych objawów, występujących po połączeniu disulfiramu z alkoholem etylowym, są: nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, zaburzenia psychiczne, w tym psychozy i urojenia, zaburzenia akcji serca, neurologiczne, również ataki drgawek, przypominających padaczkę.
Wszywka alkoholowa nazywana jest mianem terapii awersyjnej i zaliczana do takich technik głównie ze względu na wpływ, jaki wywiera na psychikę osoby „zaszytej”. Zwykle tak bardzo obawia się ona reakcji swojego organizmu na Esperal, że powstrzymuje się przed spożyciem alkoholu ze strachu. Taka motywacja zewnętrzna rzadko jednak wystarcza na długo. Biorąc pod uwagę fakt, że Esperal może stopniowo uwalniać się do krwiobiegu pacjenta nawet przez rok, należałoby zastanowić się nad silniejszymi oddziaływaniami. One bowiem mogą zapewnić stałość abstynencji, poprzez wzbudzenie dodatkowej motywacji wewnętrznej w umyśle pacjenta.
Zatrucie alkoholem czy disulfiramem?
Reakcja disulfiramowa powstaje w wyniku zatrucia aldehydem octowym. To pośredni produkt przemiany materii alkoholu. Kumuluje się on w jego krwiobiegu w wyniku działania Esperalu. Substancja czynna leku blokuje wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej. To zaś podstawowy enzym wątrobowy, uczestniczący w procesie metabolizmu alkoholu etylowego. Jeżeli go brakuje, substancja odurzająca nie może przekształcić się do nieszkodliwej formy kwasu octowego.
Reakcją organizmu na nadmierne stężenie aldehydu octowego w organizmie jest zatrucie. Dochodzi do niego zatem w wyniku działania zarówno alkoholu, jak i disulfiramu. Co istotne, jeżeli zaszyty alkoholik pozostaje trzeźwy, Esperal jest dla jego organizmu całkowicie nieszkodliwy, niewyczuwalny i niewidoczny. Uaktywnia się on wyłącznie w kontakcie z alkoholem. Dlatego też podstawowym zaleceniem lekarskim dla każdego pacjenta, stosującego wszywkę alkoholową, jest zachowanie wstrzemięźliwości.
Esperal Sławków, Łazy, Koniecpol – zabieg
Esperal Sławków, Łazy, Koniecpol, Katowice – niezależnie od miejsca, w którym znajduje się wybrana przez pacjenta placówka, zabieg wszycia Esperalu powinien zawsze przebiegać podobnie. W celu zapewnienia pacjentowi należytego poziomu bezpieczeństwa przed zabiegiem w Centrum Medycznym Galmedic wykonuje się dokładne badanie stanu jego zdrowia oraz przeprowadza z nim wywiad medyczny. Zanim lekarz rozpocznie zabieg, chory jest również badany alkomatem. Dzięki temu specjaliści weryfikują jego stan i brak przeciwwskazań do wykonania „zaszycia”.
Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu lekarz przystępuje do przygotowania go do wykonania wszywki. Odkaża skórę, znajdującą się w pobliżu pośladka, znieczula pacjenta miejscowo i nacina skórę skalpelem. Prowadzi go w głąb tkanek, by dotrzeć do obszaru umiejscowionego za mięśniem pośladkowym. Tam może bezpiecznie wszyć Esperal. Ranę zaszywa się, używając zwykle nierozpuszczalnych szwów, a na jej powierzchnię zakłada jałowy opatrunek.
Z zabiegu nie powinni korzystać pacjenci znajdujący się pod wpływem substancji odurzających i nadwrażliwi na którykolwiek składnik leku. Również ci, u których stwierdzono ciężkie schorzenia przewlekłe, mogą nie zostać zakwalifikowani do „zaszycia”. Jeżeli chorzy w przeszłości cierpieli z powodu zaburzeń psychicznych, w tym stanów depresyjnych i mieli epizody myśli samobójczych, również nie będą mogli skorzystać z terapii awersyjnej. Możliwości „zaszycia” odmawia się wyłącznie ze względów bezpieczeństwa. Terapia awersyjna jest bowiem obciążająca zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego pacjenta.
Bezpieczna rekonwalescencja
Do zabiegu nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Bezproblemowa jest zwykle również rekonwalescencja po jego wykonaniu. Pacjent powinien jedynie stosować się do zaleceń i obserwować stan rany. Jeżeli zauważy niepokojące objawy, zwłaszcza wysięki, nadmierne krwawienie, rozejście brzegów rany, bliznowacenie, ból, świąd, pieczenie, koniecznie musi zgłosić się do lekarza. Te symptomy mogą świadczyć o wystąpieniu powikłań. Choć ma się z nimi do czynienia rzadko, pacjent może borykać się z zakażeniem lub otorbieniem wszywki. Obie te przypadłości znacznie ograniczają skuteczność Esperalu.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowościach Sławków, Łazy oraz Koniecpol. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług oraz metod wspomagających leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Katowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego 29 Lokal XIV.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej