Esperal Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska
Esperal to nazwa użytkowa substancji, którą w aptekach można kupić jako Disulfiram WZF. Produkują go Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne.
Esperal Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska – Wszywka Alkoholowa Galmedic
Rosnące zainteresowanie farmakologicznymi metodami wspomagającymi leczenie alkoholizmu wpływa na aktywność użytkowników internetu w sieci. „Esperal Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska” to coraz częściej wpisywane zapytania hasłowe w wyszukiwarkach internetowych. Choć internauci nieczęsto mogą w sieci uzyskać rzetelne odpowiedzi na nurtujące ich pytania, często poszukują opinii o placówkach, zajmujących się terapią uzależnień. Na Śląsku w sposób kompleksowy leczeniem alkoholizmu zajmują się specjaliści pracujący w Centrum Medycznym Galmedic.
Aby interesujący przyszłych pacjentów „Esperal Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska” wiązał się z najwyższym stopniem bezpieczeństwa, warto korzystać jedynie z ofert sprawdzonych i cieszących się nieposzlakowaną opinią placówek. Nie wystarczy tu jednak zapytać znajomych o zdanie. To, co niektórym wyda się dobrym rozwiązaniem i wysokim standardem, dla innych będzie niewystarczające. Dlatego też o możliwościach specjalistów danych placówek najlepiej przekonać się osobiście. Wystarczy umówić się na konsultację lub wizytę kwalifikacyjną. W Galmedic są one praktykowane przed każdym zabiegiem. Rozmowa lekarza z pacjentem gwarantuje pacjentowi bezpieczeństwo, komfort i dyskrecję. Dzięki badaniu zapobiega się w porę występowaniu ewentualnych powikłań i objawów niepożądanych po „zaszyciu”.
Legalność Esperalu
Esperal to nazwa użytkowa substancji, którą w aptekach można kupić jako Disulfiram WZF. Produkują go Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne. Jest zatem środkiem leczniczym legalnym, dostępnym na polskim rynku i dopuszczonym do obrotu farmaceutycznego. Każdy pacjent może zakupić go jedynie po okazaniu stosownej recepty. Ograniczenia w dostępności Esperalu wynikają głównie z kwestii bezpieczeństwa. Wszędzie Esperal (Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska, itp.) pracownik apteki poda pacjentowi wyłącznie na ścisłe wskazanie lekarskie.
Samodzielne stosowanie disulfiramu w jakiejkolwiek postaci nie jest możliwe. Lekarz może przepisać lek pacjentowi w formie tabletek doustnych (Anticol) lub przeznaczonych do podskórnego wszczepienia, czyli implementacji (Esperal). Obie formy terapii awersyjnej dostępne są jedynie dla tych pacjentów, którzy konsultują się z lekarzami i zostali poddani odpowiednim badaniom diagnostycznym. W Centrum Medycznym Galmedic wykonuje się rutynowo wizytę kwalifikującą chorych do zabiegu. Dzięki temu lekarz może dokładnie zbadać alkoholika, ocenić stan jego zdrowia psychicznego i fizycznego oraz ustalić odpowiednią dawkę leku do implementacji. Pacjenci, którzy decydują się na „zaszycie” w Galmedic, nie muszą samodzielnie kupować Esperalu. Dostępny jest on w placówce. Podczas zabiegu korzysta z niego lekarz. Chory nie ma natomiast bezpośredniego dostępu do leku. Nie musi zatem posiadać ani recepty, ani skierowania na wykonanie wszywki alkoholowej.
Esperal Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska – wskazania
Specjaliści postulują, by z terapii awersyjnej korzystały wyłącznie te osoby, które są świadome podejmowanych przez siebie kroków. Podczas tego rodzaju wspomagania leczenia konieczne jest bowiem utrzymanie ścisłej współpracy pacjenta z przedstawicielami personelu medycznego. Jeżeli nie będzie się on stosował do zaleceń lekarza, skuteczność terapii Esperalem będzie nikła.
Chorzy przed przystąpieniem do wykonania „zaszycia” koniecznie powinni złożyć podpis pod odpowiednimi oświadczeniami i zgodą na wykonanie zabiegu. Tym samym przyznają oni, że znają skutki podejmowanej terapii i zobowiązują się do przestrzegania zaleceń lekarza. Całą odpowiedzialność za złamanie zakazów ponoszą oni sami. Przepijając wszywkę, skazują się na cierpienie i wystąpienie nieprzyjemnych oraz niebezpiecznych dla zdrowia objawów.
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wszycia Esperalu zawsze wykonuje specjalista chirurg. Tylko on posiada bowiem odpowiednie umiejętności i doświadczenie, które umożliwiają mu umieszczenie jałowych tabletek z disulfiramem w odpowiednim miejscu wewnątrz ciała chorego. Niezależnie zatem od tego, gdzie wszywamy Esperal (Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska), zawsze zabieg powinien odbywać się w specjalistycznej placówce, pod kontrolą i opieką lekarza oraz innych przedstawicieli personelu medycznego. Pacjent zostaje przed zabiegiem znieczulony miejscowo, dzięki czemu nie odczuwa żadnego bólu ani dyskomfortu związanego z „zaszyciem”. Lekarz nacina jego skórę w okolicy pośladka, zwykle wykonując cięcie o długości 2-3 centymetrów, ale głębokości do 7 centymetrów. Rana musi sięgać tak głęboko, by chirurg mógł dotrzeć pod powięź. To tam, za mięśniem pośladkowym, rozmieszcza zwykle od 8 do 12 tabletek z disulfiramem. Substancja czynna rozpuszcza się w krwiobiegu pacjenta, zapewniając stałość terapii nawet przez rok.
Ponieważ wszycie wszywki alkoholowej wiąże się z koniecznością przerwania ciągłości skóry, na ciele pacjenta pozostaje widoczna rana. Nie jest ona jednak duża, co sprzyja jej szybkiemu gojeniu i ograniczeniu widoczności wraz z upływem czasu. Operator dba ponadto o jej wygląd. Zwykle nacina skórę w odległości 2 centymetrów od pośladka, w miejscu, które zapewnia dyskrecję i komfort pacjentowi. Rany nie widać na co dzień, chory przez większość czasu skrywa ją pod odzieżą. Dlatego też niemożliwe jest, by osoby postronne bez woli pacjenta dowiedziały się o jego „zaszyciu”.
Esperal Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska – przeciwwskazania
Niektórzy wstydzą się tego, że korzystają z wszywki alkoholowej, by wspomóc leczenie alkoholizmu. Podjęcie terapii nie jest jednak powodem ani do dyskomfortu, ani wstydu. Niejeden chory zazdrości tym, którzy mogli skorzystać z zabiegu. Nie wszyscy bowiem zostaną zakwalifikowani do jego przeprowadzenia.
Głównym przeciwwskazaniem do tego, by wszyć Esperal w Szczyrku, Siewierzu, Kuźni Raciborskiej i innych polskich miastach jest stan upojenia alkoholowego, w którym może znajdować się pacjent. W celu weryfikacji jego abstynencji wykonuje się kontrolę stanu trzeźwości za pomocą alkomatu. Jeżeli lekarz nie stwierdza obecności alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu, może przystąpić do zabiegu. Nie zostaną do niego zakwalifikowani również ci, którzy wykazują cechy nadwrażliwości na disulfiram i inne składniki substancji leczniczej.
Jeżeli pacjent cierpiał w przeszłości z powodu psychoz, myśli depresyjnych i podejmował próby samobójcze, również może nie zostać zakwalifikowany do terapii awersyjnej. Lekarz nie wyrazi na nią zgody ze względów bezpieczeństwa. Podobnie rzecz ma się w przypadku osób przewlekle chorych. Zwłaszcza jeżeli schorzenia dotyczą serca, nerek lub wątroby. Stan alkoholików może nie pozwalać na bezpieczne przeprowadzenie „zaszycia”. W kontrowersyjnych i niejednoznacznych przypadkach chirurg może zalecić pacjentowi wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych lub obrazowych, a także konsultację z lekarzem innej specjalności.
Przepicie wszywki
Podstawowym zaleceniem lekarskim podczas terapii z użyciem Esperalu jest powstrzymanie się od spożywania i przyjmowania alkoholu etylowego w jakiejkolwiek dawce i postaci. Jeżeli substancja odurzająca dostanie się do krwiobiegu „zaszytego” pacjenta, uaktywni działanie Esperalu. Substancja czynna zawarta w leku spowoduje natomiast, że w wątrobie nie będzie wydzielał się enzym niezbędny do realizacji prawidłowego i fizjologicznego procesu metabolizmu alkoholu (dehydrogenaza aldehydowa). W konsekwencji pacjent odczuje nieprzyjemne skutki zatrucia aldehydem octowym, zwane mianem reakcji disulfiramowej. Powstaje ona w organizmie alkoholika na skutek gromadzenia się toksyn i półproduktów przemiany materii alkoholu w jego krwiobiegu. Aby zapobiec wystąpieniu objawów zatrucia, należy pozostać abstynentem przez cały okres działania disulfiramu.
Próby przepicia wszywki alkoholowej kończą się wystąpieniem takich objawów jak: nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, napady drgawek, zaburzenia czynności serca, zaburzenia neurologiczne i psychiczne, w tym również psychozy i amnezja. W przypadku, gdy pacjent dostarczy do swojego krwiobiegu znaczne ilości alkoholu, może dojść u niego nawet do zawału mięśnia sercowego, udaru, utraty przytomności czy nagłego zatrzymania krążenia. Reakcja disulfiramowa nie jest zatem zwykłym zatruciem czy kacem. Jej objawy są o wiele cięższe i trudniejsze do „uspokojenia”. Niwelowanie symptomów zatrucia może udać się wyłącznie pod czujnym okiem specjalisty. Jeżeli pacjent pozostanie sam podczas prób przepicia wszywki alkoholowej, może grozić mu śmiertelne niebezpieczeństwo.
Esperal w Szczyrku, Siewierzu, Kuźni Raciborskiej – cena
Aby wszyć pacjentom bezpiecznie Esperal, Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska odsyła ich zwykle do większych Katowic. Tam bowiem chorzy mają do wyboru i dyspozycji dużą liczbę specjalistycznych placówek, oferujących pomoc osobom uzależnionym. W Centrum Medycznym Galmedic w cenę „zaszycia” wliczona jest konsultacja lekarska, koszt zabiegu oraz odpowiednio dobrana dawka wszczepianego leku. Wykonać wszywkę lekarze mogą już za 650 złotych. Dla wymagających pacjentów stworzono pakiety: PLUS (850 złotych) i MAX (2100 złotych), połączony z 12-godzinnym detoksem. Dodatkowe udogodnienia i związane z nimi koszty ustalane są indywidualnie z pacjentem. Chory może również w placówce skorzystać z pozostałych metod kompleksowej terapii alkoholizmu i połączyć je z wszywką. Szczególnie zalecane są psychoterapia alkoholizmu i odtrucie alkoholowe.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowościach Szczyrk, Siewierz oraz Kuźnia Raciborska. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług oraz metod wspomagających leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Katowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego 29 Lokal XIV.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej