Esperal Wieluń
Na zabieg wszycia Esperalu Wieluń odsyła pacjentów do pobliskiego Centrum Medycznego Galmedic. W naszej placówce pacjent znajduje się pod opieką specjalistów już od momentu przekroczenia jej progu.
Esperal Wieluń – Wszywka Alkoholowa Galmedic
W celu skutecznego leczenia choroby alkoholowej coraz częściej stosuje się różnorodne metody wspomagające. Najpopularniejszą z nich jest farmakoterapia z wszywką alkoholową na czele. Esperal zawiera w swoim składzie substancję aktywną, czyli disulfiram. Nie wpływa on jednak bezpośrednio na sposób funkcjonowania neuroprzekaźników w ludzkim mózgu. Jego stosowanie nie wywołuje zatem ograniczeń lub skutków ubocznych. Patologicznie wpływa natomiast na przebieg procesu trawienia alkoholu etylowego. W związku z tym działanie wszywki jest psychologiczne. Odczuwają je tylko te osoby, które decydują się na próby jej przepicia. Robią to wbrew bezwzględnym zaleceniom lekarskim. Wywołanie awersji i obawy przed spożyciem alkoholu to główny cel, dla którego stosuje się Esperal. Wieluń i tutejsi lekarze zalecają zatem stosowanie leku wyłącznie pacjentom świadomym, współpracującym ze specjalistami.
Już podczas wizyty kwalifikacyjnej pacjenci poznają mechanizm działania wszywki. Zaznajamiają się z konsekwencjami braku abstynencji i własnej subordynacji. Aby zapewnić pacjentom możliwość skorzystania z bezpiecznej terapii wykorzystującej Esperal, Wieluń kieruje ich zwykle do częstochowskiej filii Centrum Medycznego Galmedic. Nasi specjaliści zajmują się każdą osobą uzależnioną na wszystkich etapach jej walki z chorobą. Nieistotny jest tu nawet stopień rozwoju uzależnienia. Wszywka alkoholowa oceniana jest jako metoda skuteczna zarówno dla osób, które zmagają się z początkową fazą uzależnienia, jak i dla przewlekle i krytycznie chorych.
Wszywka alkoholowa (Esperal) Wieluń – substancja czynna wszywki
W polskich aptekach nie występuje lek o nazwie Esperal. Wieluń i pobliskie miejscowości oferują go pacjentom jako Disulfiram WZF. Produkują go bowiem Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne. Jego substancją czynną jest właśnie disulfiram. Stąd nazwa firmowa leku. Substancja aktywna wszywki należy do grona inhibitorów dehydrogenazy aldehydowej. Oznacza to, że blokuje w ludzkim organizmie wydzielanie właśnie tego enzymu. Jest on konieczny jest dla prawidłowego przebiegu procesu metabolizmu alkoholu etylowego. Substancja jest zatem nieodczuwalna dla trzeźwych osób. Powoduje za to uciążliwe objawy po jej połączeniu z etanolem.
Wówczas dochodzi do zaburzenia szlaku metabolicznego alkoholu w ludzkiej wątrobie. W fizjologicznych warunkach w procesie jego trawienia uczestniczy wymieniony enzym. Bez udziału dehydrogenazy aldehydowej w krwiobiegu alkoholika kumuluje się toksyna. To ona jest odpowiedzialna za przebieg tzw. reakcji disulfiramowej. Mowa tu o aldehydzie octowym. Przekształcenie alkoholu do nieszkodliwej postaci kwasu octowego staje się opóźnione w czasie. W związku ze wzrastającym stężeniem substancji odurzającej, organizm odczuwa nieprzyjemne i niebezpieczne objawy zatrucia aldehydem.
Wpływ zabiegu na organizm alkoholika
Na zabieg wszycia Esperalu Wieluń odsyła pacjentów do pobliskiego Centrum Medycznego Galmedic. W naszej placówce pacjent znajduje się pod opieką specjalistów już od momentu przekroczenia jej progu. Konieczne jest bowiem przeprowadzenie konsultacji medycznej. Zawsze poprzedza ona zaszycie. Esperal umieszcza się wewnątrz organizmu pacjenta podczas mało inwazyjnego zabiegu medycznego. Przed nim lekarz wykonuje badanie podmiotowe stanu zdrowia chorego. Weryfikuje istnienie wskazań do zabiegu. Eliminuje ponadto ewentualne przeciwwskazania. Kontroluje trzeźwość z użyciem alkomatu. Nie kwalifikuje się do zabiegu tych chorych, którzy znajdują się w stanie po spożyciu alkoholu lub są nim upojeni. W celu bezpiecznego wykonania zaszycia należy bowiem powstrzymać się od spożywania alkoholu. Czas trzeźwości przed zabiegiem powinien wynosić przynajmniej 24 godziny.
Po pozytywnej kwalifikacji chorego do zabiegu lekarz przygotowuje jego skórę. Konieczne jest jej dokładne oczyszczenie i dezynfekcja. Chirurg wydziela obszar tzw. pola operacyjnego, które ponadto znieczula. Zwykle zlokalizowane jest ono w pobliżu pośladka lub tuż nad nim.
Esperal Wieluń – bezpiecznie i skutecznie dzięki kwalifikacji do zabiegu w Centrum Medycznym Galmedic.
Esperal w Wieluniu – jaki lekarz wykonuje zaszycie?
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej w Wieluniu i innych polskich lokalizacjach wykonuje się w znieczuleniu miejscowym pacjenta. Dzięki temu procedura medyczna jest całkowicie bezbolesna i komfortowa dla chorego. Zabieg zaszycia wiąże się z koniecznością przerwania ciągłości tkanek skórnych alkoholika. W tym celu lekarz posługuje się skalpelem. Jego operatorem jest doświadczony i wykwalifikowany chirurg. Nacięcie wykonuje on tuż nad pośladkiem. Prowadzi skalpel w głąb tkanek. W ten sposób dociera do obszaru podpowięziowego mięśnia pośladkowego. Tam wypreparowuje kieszonkę. W jej wnętrzu umieszcza wcześniej wyliczoną dawkę Esperalu. Określa ją podczas kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Pomocne są dla niego informacje uzyskane podczas szczegółowego wywiadu lekarskiego i badania podmiotowego. W razie konieczności i w uzasadnionych przypadkach przed zabiegiem można zlecić wykonanie dodatkowych badań. Zwykle są to badania laboratoryjne i obrazowe.
Po wszyciu jałowych tabletek na ciele pacjenta pozostaje niewielka rana. Lekarz zszywa ją nićmi chirurgicznymi. Stosuje się zwykle szwy nierozpuszczalne. Należy je usunąć po upływie kilkunastu dni po zabiegu. Na szwy zakłada się jałowy opatrunek. Chroni on przed uszkodzeniami i zabrudzeniem rany. Pacjent samodzielnie dba o higienę rany i jej pielęgnację w warunkach domowych. Mała inwazyjność i szybkość zabiegu nie wymaga hospitalizacji osoby uzależnionej. Zaszycie alkoholowe trwa zwykle około 20 minut. Następnie pacjent opuszcza naszą placówkę, zaznajomiony z zaleceniami lekarskimi. W tym samym dniu może również powrócić do wykonywania obowiązków prywatnych i zawodowych.
Wszywka alkoholowa Wieluń – zapisz się na zabieg w pobliskim Centrum Medycznym Galmedic.
Esperal Wieluń – jak działa wszywka alkoholowa jako awersyjna metoda terapii choroby alkoholowej?
Wszywka jest niezastąpioną metodą wsparcia motywacji chorego do walki z nałogiem. Działa za pośrednictwem techniki małej inwazyjności. Warto pamiętać, że choć nie stanowi metody leczniczej, skutecznie pomaga w terapii alkoholizmu. Nie wywołuje bezpośredniego wpływu na funkcjonowanie układu nerwowego człowieka. Nie upośledza zatem umiejętności prowadzenia pojazdów czy obsługi maszyn. Ponadto nie obserwuje się zaburzenia funkcji poznawczych podczas stosowania Esperalu. W Wieluniu i innych lokalizacjach dla chorych istotna jest również dyskrecja tej metody. Odpowiednio wykonany zabieg zapewnia jej niewidoczność. Sam pacjent nie odczuwa i nie zauważa obecności wszywki w organizmie. Mimo że jej substancja czynna uwalnia się stopniowo do jego wnętrza już od momentu zaszycia. Dzięki stosowaniu Esperalu, możliwe staje się przerwanie ciągu alkoholowego. Umożliwia ona utrzymanie stałej, choć sztucznej abstynencji i powrót do codziennego funkcjonowania bez używki. Awersyjna metoda wspomagania leczenia alkoholizmu pomaga powstrzymać nawroty choroby alkoholowej. Motywuje do zachowania wstrzemięźliwości.
Alkoholicy decydujący się na Esperal, obawiają się konsekwencji połączenia leku z substancją odurzającą. Z tego względu powstrzymują się od spożycia napojów alkoholowych. Wśród najczęściej wymienianych objawów reakcji disulfiramowej wymienia się bóle i zawroty głowy. To również nudności, wymioty, bezsenność, tachykardia, zaburzenia neurologiczne, kardiologiczne, a nawet psychiczne. Pierwsze z nich pojawiają się już po kilkunastu minutach od wypicia alkoholu. Utrzymują się zaś długotrwale. Mogą nawet gwałtownie przybierać na sile. Esperal wzbudza więc awersję, niechęć do alkoholu właśnie poprzez wywołanie skojarzenia możliwości wystąpienia niebezpiecznych objawów po połączeniu leku z alkoholem.
Esperal Wieluń – wszywka elementem kompleksowej terapii uzależnienia od alkoholu
Wszywka alkoholowa to niezwykle efektywna opcja wzmacniająca wyjście z alkoholizmu i rezultaty terapeutyczne. Zaleca się zatem jej stosowanie wraz z innymi elementami kompleksowej terapii choroby alkoholowej. Połączona z psychoterapią i detoksykacją pozwala bowiem powstrzymać nawroty ciągu alkoholowego. Sprzyja odstawieniu używki, powodując nieprzyjemne objawy wyłącznie po spożyciu napojów alkoholowych. By na stałe odstawić alkohol i zachować wstrzemięźliwość, nałogowiec powinien zadbać o zmianę przyzwyczajeń i własnego nastawienia do posiadanych trudności. Konieczne jest przekształcenie obecnych zachowań i reakcji patologicznych w społecznie akceptowane. Działanie to umożliwia psychoterapia alkoholizmu.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Włoszczowa. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Częstochowie przy ulicy Średnia 12.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej