Esperal Włoszczowa
Substancją farmakologiczną, której coraz częściej używają specjaliści w celu wspomagania procesu leczenia choroby alkoholowej, jest Esperal.
Esperal Włoszczowa – Wszywka Alkoholowa Galmedic
Substancją farmakologiczną, której coraz częściej używają specjaliści w celu wspomagania procesu leczenia choroby alkoholowej, jest Esperal. Włoszczowa jest miejscowością, której lokalizacja umożliwia pacjentom skorzystanie z opieki lekarzy oferujących swoje usługi w okolicznej filii Centrum Medycznego Galmedic. W specjalistycznej placówce medycznej wszywka alkoholowa wszywana jest do ciała pacjenta podskórnie przez wykwalifikowanego chirurga. Cały zabieg trwa około 20 minut i jest bezbolesny. Działanie leku opiera się na wyzwoleniu mechanizmu awersji w psychice alkoholika. Polega ona na wywołaniu nieprzyjemnych skojarzeń związanych bezpośrednio z faktem spożycia alkoholu etylowego. Doprowadzając do prób przepicia wszywki alkoholowej, nałogowiec skazuje się na wystąpienie nieprzyjemnych i niebezpiecznych dolegliwości. Wynikają one z zatrucia aldehydem octowym. To toksyna, która kumuluje się w krwiobiegu pijanych zaszytych alkoholików. Pod wpływem strachu przed połączeniem etanolu z Esperalem zmienia się sposób postrzegania używki przez osoby uzależnione. Konsekwencji niestosowania się do zaleceń lekarskich można uniknąć, wyłącznie zachowując stałą wstrzemięźliwość i pozostając w stanie trzeźwości.
Połączenie substancji odurzającej z Esperalem jest niedopuszczalne i zakazane przez lekarzy. Stosowanie wszywki alkoholowej nadal wiąże się z wieloma mitami, które funkcjonują w przestrzeni publicznej, wzbudzając wątpliwości pacjentów. By je rozwiać, zaleca się kontakt ze specjalistami, którzy podczas wizyty konsultacyjnej weryfikują istnienie wskazań do zabiegu. Ze względów bezpieczeństwa lek dostępny jest jedynie na receptę i po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Dzięki rosnącej świadomości i zainteresowaniu pacjentów tą metodą wspomagania leczenia alkoholizmu hasło „Esperal Włoszczowa” jest coraz częściej wpisywaną frazą w wyszukiwarce internetowej. Informacji na ten temat poszukują przede wszystkim mieszkańcy tej okolicy, którzy zmagają się z konsekwencjami uzależnienia od alkoholu. Istotne są dla nich informacje na temat skuteczności terapii awersyjnej, możliwych powikłań, niepożądanych reakcji i ryzyka. By dokładniej zapoznać się z mechanizmem awersji i poznać zalecenia podczas stosowania terapii awersyjnej, konieczny jest kontakt z lekarzem. W Centrum Medycznym Galmedic konsultacja chirurgiczna poprzedza każdy zabieg zaszycia alkoholowego.
Jak działają metody awersyjne? – Esperal Włoszczowa
Utrzymanie stanu abstynencji, przerwanie ciągu alkoholowego, rozpoczęcie terapii alkoholizmu, wzmocnienie efektów terapeutycznych dotychczas podjętych działań – to tylko niektóre z celów, dla jakich stosuje się powszechnie Esperal. Włoszczowa jest dla pacjentów miejscem, które znajduje się w stosunkowo niedalekiej odległości od jednej z placówek leczenia uzależnień – Centrum Medycznego Galmedic. Specjaliści dokładają wszelkich starań, by implantacja wszywki alkoholowej do wnętrza organizmu osoby uzależnionej przebiegała nie tylko sprawnie i szybko, ale również bezpiecznie. Z tego względu istotne jest, by alkoholik poznał mechanizm działania metod awersyjnych, do jakich zalicza się wszywkę.
Skuteczność wszywki alkoholowej opiera się na wzbudzeniu u pacjenta obawy przed połączeniem Esperalu z substancją odurzającą. Już podczas wizyty konsultacyjnej poznaje on bowiem możliwe konsekwencje niestosowania się do zaleceń lekarza. Gdy podejmie on choćby próbę przepicia wszywki alkoholowej, jego organizm zareaguje gwałtownie. Objawy tzw. reakcji disulfiramowej skutecznie zniechęcają alkoholików do sięgania po alkohol. Esperal nie jest jednak lekiem, który leczy chorobę alkoholową. Wspomaga proces terapeutyczny, dbając o zachowanie sztucznej abstynencji nałogowca. Wzmacnia jego motywację zewnętrzną do trwania w trzeźwości.
Działanie leku opiera się zatem na mechanizmach psychicznych, zachodzących w umyśle osoby uzależnionej. Pod wpływem posiadanej wiedzy zaczyna ona kojarzyć spożywanie substancji odurzającej z możliwymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Trunek nie jest już zatem kojarzony z przyjemnością i odprężeniem, ale z możliwością wystąpienia reakcji organizmu. Stanowi ona odpowiedź na działanie disulfiramu, czyli substancji czynnej wszywki. Powoduje on wzrost stężenia toksyn poalkoholowych i metabolitów alkoholu etylowego w krwiobiegu uzależnionego zaszytego, który napije się alkoholu.
Wszywka alkoholowa Włoszczowa – pierwszy krok w stronę trzeźwości.
Działanie wszywki alkoholowej – substancja czynna leku
Substancją czynną wszywki alkoholowej jest disulfiram. To właśnie jej Esperal zawdzięcza swoją nazwę – Disulfiram WZF. Produkują go Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne. Substancja jest legalna i bezpieczna pod warunkiem, że stosuje się ją zgodnie z zaleceniami lekarza. Gdzie można kupić Esperal? Włoszczowa oferuje lek w większości aptek, gdzie dostępny jest on jednak wyłącznie na zlecenie lekarskie. Pacjent musi zatem posiadać receptę umożliwiającą mu samodzielne wykupienie leku. Substancję oferują również lekarze w placówkach zajmujących się przeprowadzaniem zabiegu implementacji Esperalu do wnętrza ciała pacjenta. W Centrum Medycznym Galmedic chory nie musi posiadać własnego leku. Oferowany jest on na miejscu, po wyliczeniu odpowiedniej dawki substancji podczas konsultacji.
Disulfiram jest organicznym związkiem chemicznym blokującym wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej. To jeden z najistotniejszych enzymów wątrobowych w ludzkim organizmie. Odgrywa znamienną rolę w procesie trawienia alkoholu etylowego. Ze względu na zaburzenie szlaku metabolicznego etanolu w wątrobie przez disulfiram, podczas jego stosowania zabrania się spożywania alkoholu w jakiejkolwiek postaci i dawce. Brak enzymu trawiennego wpływa niekorzystnie na czas i przebieg metabolizmu etanolu. W fizjologicznych warunkach jest on trawiony docelowo do nieszkodliwej postaci kwasu octowego. Bez udziału dehydrogenazy aldehydowej w organizmie człowieka dochodzi do zwiększenia stężenia aldehydu octowego. To najgroźniejsza dla ustroju toksyna poalkoholowa, stanowiąca jednocześnie półprodukt trawienia alkoholu. Jej obecność we krwi powoduje występowanie objawów tzw. reakcji disulfiramowej.
Reakcja disulfiramowa po spożyciu alkoholu i przerwanie trzeźwości przez alkoholika
Zaszyty alkoholik, który zdecyduje się na podjęcie próby przepicia wszywki alkoholowej i spożyje choćby śladowe ilości alkoholu etylowego, odczuwa nieprzyjemne i niebezpieczne objawy wzrostu stężenia toksyn alkoholowych w ustroju. Wśród najczęstszych dolegliwości wynikających z przebiegu tzw. reakcji disulfiramowej wymienia się przede wszystkim ból i zawroty głowy. To także nudności, wymioty, bezsenność, zaburzenia koncentracji. Choć na pierwszy rzut oka mogą one nieco przypominać objawy zwykłego zatrucia alkoholowego, ich przebieg jest dużo bardziej niebezpieczny. To wina głównie nasilenia dolegliwości, które rośnie wraz z upływem czasu. Mogą one bowiem gwałtownie przekształcić się w dolegliwości wielonarządowe i wieloukładowe, najczęściej natury psychicznej, neurologicznej i kardiologicznej. Długotrwałe szkodliwe oddziaływanie toksyn na ustrój człowieka może prowadzić nawet do ataków paniki, zawału mięśnia sercowego, padaczki, niewydolności krążeniowo-oddechowej z nagłym zatrzymaniem krążenia.
Pierwsze objawy zatrucia alkoholowego po połączeniu Esperalu z etanolem pojawiają się już po upływie kilkunastu minut od wypicia alkoholu. Niezależnie od jego ilości. Z tego względu każdego pacjenta uprzedza się o konieczności powstrzymania się od spożywania alkoholu i używania wszelkich produktów zawierających w swoim składzie etanol.
Disulfiram jest substancją obojętną i bezpieczną wyłącznie dla organizmu, w którym nie ma alkoholu etylowego. Z tego względu głównym zaleceniem lekarskim jest bezwzględne powstrzymanie się nałogowca przed spożywaniem substancji odurzającej podczas stosowania terapii awersyjnej. Trzeźwy organizm w żaden sposób nie reaguje na obecność w nim Esperalu. Substancja czynna leku uwalnia się do krwiobiegu zaszytego pacjenta stopniowo nawet przez rok. Jej działanie jest zatem stałe. Chory nie musi pamiętać o kolejnych dawkach leku, w przeciwieństwie do środków farmaceutycznych przyjmowanych doustnie.
Esperal Włoszczowa – wskazania do farmakologicznego wspomagania leczenia alkoholizmu
Wszywkę alkoholową we Włoszczowej i okolicach, a także w innych polskich lokalizacjach wszywa się wyłącznie tym pacjentom, którzy wyrazili świadomą zgodę na wykonanie zabiegu. Powinni oni ponadto wyrażać chęć współpracy z przedstawicielami personelu medycznego i stosowania się do ich wskazówek oraz zaleceń. Leczenie choroby alkoholowej ze wspomagającym wykorzystaniem Esperalu jest skuteczne wyłącznie wówczas, gdy chory zachowuje abstynencję. Musi zatem świadomie powstrzymywać się przed sięganiem po alkohol etylowy. Głównym wskazaniem do zastosowania terapii awersyjnej jest chęć rozpoczęcia leczenia uzależnienia od alkoholu oraz przerwanie ciągu alkoholowego.
Metodę tę z powodzeniem stosuje się u osób, które chcą wzmocnić efekty dotychczas podejmowanych działań terapeutycznych – po detoksie alkoholowym w celu zwiększenia motywacji do utrzymania abstynencji. Esperal najczęściej łączy się również z psychoterapią alkoholizmu, co gwarantuje najlepsze rezultaty. Zmiana nastawienia alkoholika do własnych trudności i problemu alkoholowego sprzyja minimalizowaniu ryzyka wystąpienia nawrotu choroby alkoholowej. Podczas psychoterapii nałogowiec uczy się radzić z sytuacją uzależnienia. Sprzyja to powstrzymaniu się od picia nawet po upływie czasu działania Esperalu.
Kiedy i komu nie można podawać disulfiramu?
Nie każdemu nałogowcowi zaleca się zastosowanie terapii, podczas której podskórnie wszywa się Esperal. We Włoszczowej specjaliści zalecają konsultacje medyczne poprzedzające zabieg, których celem jest eliminacja ewentualnych przeciwwskazań. Pacjenci muszą bowiem zdawać sobie sprawę, że mimo małej inwazyjności, wszycie Esperalu pozostaje zabiegiem chirurgicznym. Niesie zatem ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań i objawów niepożądanych. Ze względów bezpieczeństwa zabieg wszycia Esperalu nie może być wykonywany u osób pozostających po spożyciu lub pod wpływem alkoholu etylowego. Przeciwwskazaniem do podania leku jest również nadwrażliwość pacjenta na jakikolwiek składnik wszywki. Terapii awersyjnej nie zaleca się chorym ze współistniejącymi schorzeniami układu krążenia, zaburzeniami psychicznymi, cukrzycą, padaczką, uszkodzeniami wielonarządowymi. Grupa chorych przyjmujących leki na stałe powinna zachować szczególną ostrożność podczas stosowania Esperalu. Jego działanie może bowiem potęgować lub osłabiać działanie niektórych środków farmaceutycznych.
Esperal Włoszczowa – sprawdź, czy możesz się zaszyć. Zgłoś się na wizytę konsultacyjną w Centrum Medycznym Galmedic.
Zabieg zaszycia alkoholowego i rekonwalescencja
By bezpiecznie wszyć Esperal, Włoszczowa zaleca pacjentom kontakt ze specjalistami leczenia uzależnień, którzy w odpowiedni sposób dobiorą dawkę leku i miejsce jego implementacji. Zabieg wszycia Esperalu jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Przed przystąpieniem do wszycia leku do wnętrza organizmu konieczne jest przygotowanie ciała pacjenta. Jego skórę w okolicy pola operacyjnego oczyszcza się i odkaża, a następnie znieczula. Dopiero wówczas operator skalpela (chirurg) może wykonać cięcie chirurgiczne. Lokalizuje się je zazwyczaj w okolicy pośladka.
Za pomocą skalpela lekarz dociera do obszaru podpowięziowego, gdzie w specjalnie wypreparowanej kieszonce umieszcza wyliczoną dawkę Esperalu. Następnie powstałą ranę zaszywa z użyciem nici chirurgicznych. Na szwy zakłada jałowy opatrunek, który chroni ranę przed zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Podczas terapii alkoholowej z użyciem Esperalu pacjent może wykonywać codzienne obowiązki zarówno osobiste, jak i zawodowe. Zabieg wszycia leku nie wymaga hospitalizacji. Wykonuje się go bowiem w ramach procedury chirurgii jednego dnia. Rekonwalescencję spędza się zatem w warunkach domowych.
Zabieg wszycia Esperalu kosztuje od kilkuset złotych. Cena zaszycia alkoholowego uzależniona jest głównie od wybranego przez pacjenta pakietu. W Centrum Medycznym Galmedic istnieje możliwość połączenia kilku usług w kompleksową terapię choroby alkoholowej. Dyskrecja w walce z uzależnieniem, anonimowość, komfort pacjenta i jego bezpieczeństwo to cechy charakterystyczne, wyróżniające placówkę. Terapię awersyjną stosuje się tu jako jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia farmakologicznego i wsparcia organizmu podczas terapii alkoholizmu. Charakteryzuje się ona długim okresem działania. Disulfiram wydziela się do krwi pacjenta nawet przez okres od 8 do 12 miesięcy. W związku z tym cena zabiegu jest atrakcyjna. Gwarantuje bowiem długotrwały i stały efekt terapeutyczny, który można wzmocnić z zastosowaniem psychoterapii, ograniczającej ryzyko nawrotu choroby alkoholowej.
Skorzystaj z naszych usług
Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Włoszczowa. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Częstochowie przy ulicy Średnia 12.
Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej