Odtrucie Alkoholowe Jasło – Detoks Alkoholowy

Odstawienie substancji odurzającej jest pierwszym etapem każdego postępowania terapeutycznego.

Odtrucie Alkoholowe Jasło – Detoks Alkoholowy Galmedic

W skutecznym leczeniu choroby alkoholowej nieocenioną rolę pełni motywacja pacjenta do zaprzestania spożywania substancji odurzającej oraz do utrzymania abstynencji. Jak twierdzą specjaliści, alkoholikiem zostaje się na całe życie, ale będąc trzeźwym, pacjent może zapobiec występowaniu postępujących uszkodzeń w organizmie. Trwanie w długotrwałych ciągach alkoholowych doprowadza do wzrostu stężenia toksyn poalkoholowych i metabolitów etanolu we krwi. Wraz z hemoglobiną docierają one do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Przyczyniają się do nieprawidłowego funkcjonowania wątroby, trzustki, serca, nerek, żołądka oraz mózgu. Zapobiec intensyfikacji nieprzyjemnych objawów i dalszemu rozwojowi wielu chorób przewlekłych współistniejących z uzależnieniem może odtrucie alkoholowe. Jasło i inne polskie miasta zalecają rozpocząć ją nawet u tych alkoholików, którzy wciąż są nietrzeźwi. Pierwszym etapem detoksykacji u upojonych nałogowców zawsze jest odstawienie substancji odurzającej.

Odtrucie Alkoholowe Jasło

Pacjentów zmagających się z rozterkami, czy stacjonarnie rozpocząć odtrucie alkoholowe, Jasło kieruje głównie do Centrum Medycznego Galmedic. To tutaj przedstawiciele personelu medycznego pozostają do dyspozycji chorego przez cały okres jego pobytu, 24 godziny na dobę. Stan jego zdrowia monitorowany jest systematycznie i skrupulatnie, dzięki czemu lekarz natychmiast reaguje na wszelkie objawy. Kliniczne warunki stacjonarnej placówki medycznej stwarzają możliwości, jakich nie zaoferują nawet najlepsi mobilni „kac doktorzy”. Nie tylko przerywamy ciąg alkoholowy i regenerujemy organizm pacjenta, ale również leczymy objawy odstawienne i przyczyniamy się do minimalizowania symptomów chorób przewlekłych, współistniejących z alkoholizmem.

Odtrucie alkoholowe w Jaśle – kiedy i gdzie się zgłosić?

„Odtrucie alkoholowe Jasło” – to hasło interesuje coraz większą liczbę pacjentów uzależnionych od alkoholu. Korzystają oni z możliwości, jakie stwarza ta usługa bez względu na stopień swojego nałogu i skalę rozwoju choroby alkoholowej. Detoks alkoholowy w Jaśle i innych podkarpackich miejscowościach jest bowiem dostępny niemal dla każdego pełnoletniego alkoholika. W Galmedic można się zgłosić na jego rozpoczęcie nawet w stanie upojenia alkoholowego. Odstawienie substancji odurzającej jest pierwszym etapem każdego postępowania terapeutycznego. Jeżeli uzależniony nie radzi sobie samodzielnie z rezygnacją z używki, może liczyć na pomoc specjalistów w Centrum Medycznym Galmedic.  Zgłaszając się do placówki, musi jednak liczyć się z koniecznością zaprzestania przyjmowania alkoholu etylowego w jakichkolwiek dawkach i postaciach. Otrzyma on natomiast kompleksową pomoc z wykorzystaniem dożylnych wlewów witaminowych i farmakoterapii.

Odtrucie alkoholowe Jasło – jak wygląda kwalifikacja do zabiegu?

Przerywanie ciągu alkoholowego w Jaśle i okolicach następuje już po przekroczeniu przez pacjenta progu wybranej przez siebie placówki medycznej. Celem detoksykacji alkoholowej jest bowiem umożliwienie organizmowi procesu regeneracji i powrotu do równowagi wodno-elektrolitowej wraz z przyspieszeniem metabolizmu i wydalania alkoholu etylowego z krwiobiegu i ustroju. W celu bezpiecznego rozpoczęcia tej procedury konieczna jest uprzednia konsultacja medyczna połączona z diagnostyką stanu zdrowia pacjenta. Wynik tej procedury decyduje o kwalifikacji chorego do wykonania odtrucia. W Centrum Medycznym Galmedic oczyszczanie organizmu z alkoholu poprzedzamy badaniem podmiotowym uzależnionego oraz wywiadem medycznym. Alkoholik odpowiada na pytania specjalisty dotyczące przede wszystkim długości ciągów alkoholowych i częstotliwości sięgania po używkę. Nie bez znaczenia jest dla niego również obecność objawów odstawiennych czy przebieg dotychczas podejmowanej terapii uzależnienia. W razie konieczności, a zwłaszcza w przypadku wątpliwości diagnostycznych lub zwiększonego ryzyka powikłań, wykonuje się dodatkowe badania laboratoryjne lub obrazowe i zleca konsultacje specjalistyczne.

Przerywanie ciągu alkoholowego Jasło – od pierwszych chwil pod ścisłą kontrolą specjalistów w Centrum Medycznym Galmedic.

Odtrucie alkoholowe Jasło – dożylna forma suplementacji elektrolitów

Tuż po przyjęciu pacjenta do naszej placówki przystępujemy do wykonania dożylnego wlewu witaminowego za pośrednictwem wenflonu. W tym celu przedstawiciel personelu medycznego wykonuje w żyle obwodowej wkłucie. Zabieg jest bezbolesny i przypomina nieco pobieranie krwi. Dzięki wenflonowi jony podstawowych pierwiastków, rozpuszczone w energetycznej glukozie, docierają bezpośrednio do krwiobiegu alkoholika. Wraz z hemoglobiną transportowane są do wszystkich komórek i tkanek organizmu. Charakteryzują się wysokim poziomem wchłanialności, głównie ze względu na swoją drogę podania – omijają bowiem układ trawienny, a więc nie podlegają procesowi trawienia. To najskuteczniejsza forma suplementacji, która nie tylko regeneruje wszystkie tkanki ustroju, ale również przywraca równowagę wodno-elektrolitową i przyspiesza proces trzeźwienia. Alkoholik szybciej i efektywniej pozbywa się ze swojego organizmu toksyn poalkoholowych i metabolitów etanolu. W związku z tym niemal natychmiast odczuwa poprawę swojego samopoczucia.

Detoks Jasło – wyrównanie poziomu elektrolitów i witamin dzięki dożylnym wlewom witaminowym.

Głód alkoholowy a farmakoterapia

Przyspieszenie procesu trzeźwienia organizmu wiąże się jednak ze zwiększonym ryzykiem występowania objawów głodu alkoholowego, czyli Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego (AZA). Ich nasilenie może być nie tylko nieprzyjemne, ale również niebezpieczne dla zdrowia alkoholika. Z tego względu specjaliści Centrum Medycznego Galmedic zalecają stosowanie farmakoterapii już po zauważeniu pierwszych objawów odstawiennych. Należą do nich przede wszystkim: ból głowy i mięśni, napady drgawek, nadpotliwość, bezsenność, kołatanie serca, zaburzenia krążenia i zaburzenia psychiczne, a także ogólne osłabienie lub nadaktywność i rozdrażnienie. Wszystkie te dolegliwości mają charakter psychosomatyczny i rozwijają się w czasie. Dlatego też przerywanie ciągu alkoholowego powinno odbywać się pod okiem specjalistów. Im szybsza reakcja lekarzy, tym lepiej organizm alkoholika poradzi sobie z odczuwanym przez niego „głodem”. Zaleca się więc niezwłoczne podanie środków nasennych, uspokajających, przeciwwymiotnych i przeciwbólowych, dobranych wedle potrzeb chorego. Zwykle stosuje się je dożylnie lub domięśniowo, przyspieszając ich wchłanialność i zwiększając efektywność.

Koszt usługi w Centrum Medycznym Galmedic

W Centrum Medycznym Galmedic pacjent może skorzystać z detoksykacji 3-godzinnej, 12-godzinnej i 24-godzinnej. Cena usługi wynosi kolejno 600, 1400 i 2400 złotych. W jej koszt wliczono nie tylko pobyt pacjenta w placówce, ale również cenę nieprzerwanej opieki specjalistów, użytych medykamentów i sprzętu medycznego, zleconych badań, konsultacji, wizyt lekarskich. Z ofertą naszej placówki pacjent może zapoznać się dzięki dostępnemu na naszej stronie internetowej cennikowi.

Detoks alkoholowy Jasło – sprawdź cenę w ofercie Centrum Medycznego Galmedic.

Skorzystaj z naszych usług

Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Jasło. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Rzeszowie przy ulicy Staromiejska 1.

Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej

Sprawdź możliwość odtrucia alkoholowego w innych podkarpackich miejscowościach

Detoks Mielec

Sprawdź

Detoks Przemyśl

Sprawdź

Detoks Stalowa

Sprawdź

Esperal Tarnobrzeg

Sprawdź

Detoks Krosno

Sprawdź

Detoks Dębica

Sprawdź

Detoks Jarosław

Sprawdź

Detoks Sanok

Sprawdź

Detoks Jasło

Sprawdź

Detoks Łańcut

Sprawdź

Detoks Ropczyce

Sprawdź

Detoks Nisko

Sprawdź
668 660 600