Wszywka alkoholowa (Esperal) województwo małopolskie

Implementacja Esperalu następuje podczas krótkiego i mało inwazyjnego, bezbolesnego zabiegu w znieczuleniu miejscowym pacjenta.

Wszywka alkoholowa (Esperal) województwo małopolskie – Galmedic

esperal wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa jest coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem na rozbudzenie motywacji zewnętrznej do walki z nałogiem osób uzależnionych od alkoholu. Umożliwiając bezpieczny przebieg zabiegu, podczas którego wszywa się Esperal, województwo małopolskie jest się dobrym miejscem na rozpoczęcie leczenia alkoholizmu. Zwykle w tym celu wykorzystuje się właśnie farmakoterapię w połączeniu z detoksykacją i psychoterapią alkoholizmu. Kompleksowe działania wykwalifikowanego personelu Centrum Medycznego Galmedic gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa oferowanych usług i ich skuteczności.

Dla osób chcących wszyć Esperal województwo małopolskie jest odpowiednią lokalizacją ze względu na obecność Centrum Medycznego Galmedic w Krakowie. Terapia uzależnienia od alkoholu przebiega tu atmosferze dyskrecji i intymności, z poszanowaniem praw chorego i zachowaniem najwyższego poziomu kultury osobistej personelu. Implementacja Esperalu następuje wyłącznie po dokładnej diagnostyce stanu zdrowia pacjenta i zapoznaniu go z zasadami działania tej awersyjnej metody wspomagającej leczenie alkoholizmu. Ponieważ jej zastosowanie wymaga ścisłej współpracy pacjenta z lekarzami, nie każdy zmagający się z problemem alkoholowym może zostać poddany tej procedurze.

Esperal województwo małopolskie – wskazania

Jeśli chodzi o Esperal, województwo małopolskie jest lokalizacją poszukiwaną przez większość pacjentów zamieszkujących południową część Polski. Nie oznacza to jednak, że wyłącznie oni mogą skorzystać z opieki Centrum Medycznego Galmedic. Ponieważ nasza placówka ma charakter prywatny, nie należy obawiać się rejonizacji i braku skierowania na wykonanie zabiegu. Również brak recepty na odpowiednią dawkę Esperalu nie jest tu przeszkodą do podskórnego wszycia leku.

Pacjentem Galmedic może zostać każda pełnoletnia osoba, u której nie stwierdzono przeciwwskazań do wykonania danej procedury medycznej. Zwykle wszywkę alkoholową stosuje się u chorych, którzy chcą uzyskać przyspieszenie i wzmocnienie dotychczasowych efektów podejmowanej już terapii uzależnień. Esperalu nie powinno się bowiem używać w oderwaniu od pozostałych metod kompleksowej terapii choroby alkoholowej. Najlepsze rezultaty daje w połączeniu z detoksem alkoholowym i psychoterapią alkoholizmu. Podczas stosowania terapii awersyjnej należy stosować się do zaleceń lekarza. Z tego względu terapią obejmuje się osoby współpracujące, świadome, zdające sobie sprawę z powagi podjętej przez siebie decyzji i powikłań, jakie mogą wystąpić podczas terapii.

Przeczytaj więcej na temat detoksykacji, klikając odpowiedni link:

Wszycie Esperalu

Implementacja Esperalu następuje podczas krótkiego i mało inwazyjnego, bezbolesnego zabiegu w znieczuleniu miejscowym pacjenta. Rozcina się jego skórę w obszarze mięśnia pośladkowego i za pomocą skalpela dociera do obszaru pod powięzią. Tam lekarz umieszcza zwykle od 10 do 12 tabletek z substancją czynną wszywki – disulfiramem. Powstałą ranę zaszywa się, używając nici chirurgicznych, zwykle nierozpuszczalnych.

Zabieg wszycia Esperalu nie jest wymagający, chory nie musi się zatem do niego specjalnie przygotowywać. Warunkiem koniecznym do jego rozpoczęcia jest jednak utrzymanie przynajmniej 12-godzinnej abstynencji pacjenta. Spożywanie trunków przed rozpoczęciem zabiegu niesie ze sobą ryzyko wystąpienia reakcji disulfiramowej już podczas operacji. Podobnie jak picie alkoholu w czasie terapii, również „zaszycie” nietrzeźwego alkoholika jest nieskuteczne i niebezpieczne.

Oferujemy również Esperal w śląskich placówkach. Więcej o tej możliwości przeczytasz w zakładce wszywka alkoholowa (Esperal) województwo śląskie.

Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu

Działanie wszywki alkoholowej

Działanie wszywki opiera się na zasadzie blokady. Jako inhibitor, upośledza ona bowiem reakcję chemiczną zachodzącą w fizjologicznych warunkach w wątrobie każdego człowieka. Esperal skutecznie blokuje wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej – enzymu koniecznego w procesie metabolizmu alkoholu etylowego. W wyniku jego braku etanol nie może zostać przekształcony do nieszkodliwej postaci kwasu octowego. W organizmie alkoholika kumuluje się zaś toksyna w postaci aldehydu octowego. Jego nadmiar powoduje wystąpienie nieprzyjemnych dolegliwości, na czele z bólem i zawrotami głowy, nudnościami, wymiotami, zaburzeniami neurologicznymi i psychicznymi. Symptomy te przypominają objawy zatrucia alkoholowego i powszechnego kaca. Z tego względu osoby decydujące się na zaszycie alkoholowe powinny wystrzegać się alkoholu. Wszywka alkoholowa działa w przypadku każdego pacjenta, ale reakcja ta zachodzi jedynie w organizmie chorego, który podjął niebezpieczną próbę przepicia wszywki.

Sprawdź możliwość wszycia Esperalu w innych lokalizacjach w małopolsce

668 660 600