Wszywka alkoholowa (Esperal) województwo ślaskie

Wszywka alkoholowa – Esperal – stosowana jest głównie wśród tych chorych, którzy chcą zwiększyć możliwości i efekty podjętego dotychczas leczenia alkoholizmu.

Wszywka alkoholowa (Esperal) województwo śląskie – Galmedic

esperal wszyska alkoholowa

Dla chorych zastanawiających się, jak działa i gdzie wszyć Esperal, województwo śląskie ma bogatą ofertę Centrum Medycznego Galmedic. Jesteśmy prywatną placówką medyczną oferującą profesjonalne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu wszycia Esperalu. Chorzy, którzy decydują się „zaszyć”, powinni równocześnie rozpocząć działania mające na celu odtrucie ich organizmu z toksyn poalkoholowych i zmianę nastawienia do posiadanych przez siebie trudności. Osiągnięcie takich celów umożliwia wyłącznie profesjonalny detoks alkoholowy i psychoterapia (w formie indywidualnej lub grupowej). Pacjentom chcącym wszyć Esperal, województwo śląskie jawi się jako atrakcyjne ze względu na Centrum Medyczne Galmedic, które mieści się w Katowicach oraz Bielsku-Białej. Implantacja wszywki przebiega tu w atmosferze komfortu, intymności i dyskrecji. Profesjonalne i indywidualne podejście do potrzeb każdej osoby zmagającej się z problemem alkoholowym, gwarantuje najwyższą jakość i skuteczność proponowanych przez nas rozwiązań. Przeprowadzany zabieg jest szybki, bezbolesny i bezpieczny. Ponieważ pacjent powinien zgłosić się na jego rozpoczęcie trzeźwy, w placówce oferujemy również 3, 12 i 24-godzinny detoks alkoholowy. Korzystają z niego głównie te osoby, które nie chcą samodzielnie przerywać ciągu alkoholowego. Dokonanie tego w asyście specjalistów jest nie tylko bezpieczniejsze, ale również obarczone mniejszym ryzykiem niepowodzenia.

Esperal województwo śląskie – zastosowanie

Wszywka alkoholowa – Esperal – stosowana jest głównie wśród tych chorych, którzy chcą zwiększyć możliwości i efekty podjętego dotychczas leczenia alkoholizmu. Umożliwia utrzymanie trzeźwości, a więc stałego okresu abstynencji pacjenta. Jest on co prawda wymuszony działaniem środka farmakologicznego, ale wzbudza motywację zewnętrzną do podjęcia walki z nałogiem. Ponieważ podczas stosowania tej awersyjnej metody wspierającej leczenie alkoholizmu niedopuszczalne jest spożywanie alkoholu, terapię tę zaleca się wyłącznie osobom współpracującym z przedstawicielami personelu medycznego. Aby wszyć Esperal w województwie śląskim oraz każdym innym w Polsce wymaga się bowiem trzeźwości pacjenta, połączonej z jego świadomą zgodą i zaznajomieniem się z możliwymi objawami niepożądanymi. Wszywka alkoholowa działa bez zarzutu u większości pacjentów. Jej skuteczność zależy jednak od wszytej dawki i tolerancji danego organizmu na substancję odurzającą i leczniczej. U każdego alkoholika nieco inaczej przebiega szlak metaboliczny alkoholu etylowego, zaburzony dotychczasowym wpływem alkoholu, dodatkowo utrudnionego działaniem Esperalu.

Esperal dostępny jest również w Małopolsce. Więcej na ten temat dowiesz się w zakładce wszywka alkoholowa (Esperal) województwo małopolskie.

Wszywka alkoholowa Śląsk – zabieg

Niezależnie od ilości alkoholu wypijanego przez uzależnionego podczas jego ciągów alkoholowych, wszywka alkoholowa działa na organizm w podobny sposób. Powoduje utrudnienie wydzielania dehydrogenazy aldehydowej, czyli enzymu niezbędnego do trawienia etanolu. Przy jego braku niemożliwe staje się przekształcenie składników substancji odurzającej do nieszkodliwej postaci. Zatem po połączeniu Esperalu z alkoholem w krwiobiegu pacjenta kumuluje się aldehyd octowy – toksyczny produkt przemiany materii wywołujący objawy reakcji disulfiramowej – wzmożonych objawów kaca. To jej z kolei obawiają się „zaszyci” alkoholicy, dzięki czemu powstrzymują się od spożywania alkoholu.

Zabieg wszycia Esperalu polega na jego umieszczeniu w obszarze pod powięzią pośladka, domięśniowo, na głębokości kilku centymetrów. Implantacja wszywki alkoholowej jest całkowicie bezbolesna dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Wykonanie zabiegu wiąże się z koniecznością umieszczenia w ciele pacjenta od 10 do 12 jałowych tabletek z Esperalem. Wydziela się z nich substancja czynna leku – disulfiram, który działa od 8 do 12 miesięcy, nieprzerwanie docierając do krwiobiegu chorego. Zabieg przeprowadza się w bezpiecznych i sterylnych warunkach, a ranę pacjenta zabezpiecza się szwami. Należy je zdjąć u specjalisty po upływie 10-14 dni od daty zabiegu.

Rekonwalescencja

W celu podjęcia kompleksowego leczenia alkoholizmu podczas rekonwalescencji pacjenta konieczne jest jego zaangażowanie w inne metody oddziaływań terapeutycznych. Mowa tu przede wszystkim o odtruciu alkoholowym (detoksykacji) oraz psychoterapii alkoholizmu. Wyłącznie zastosowanie kilku sposobów leczenia uzależnienia gwarantuje uzyskanie długotrwałych efektów, a przede wszystkim utrzymanie wstrzemięźliwości pacjenta. Rzadko dochodzi u chorych do występowania powikłań i objawów niepożądanych po zabiegu. Jeżeli jednak jakiekolwiek dolegliwości są nasilone i niepokoją pacjenta, powinien on niezwłocznie skorzystać z opieki lekarskiej.

Sprawdź możliwość wszycia Esperalu w innych lokalizacjach na Śląsku

668 660 600