Usuwanie znamion województwo małopolskie

W naszej placówce oferujemy szybki i bezbolesny zabieg wykonywany w ciągu jednego dnia.

Usuwanie znamion województwo małopolskie – Galmedic

usuwanie znamion województwo małopolskie

Pacjenci coraz częściej podejmują się samodzielnej obserwacji stanu własnych znamion, jakie zauważają na skórze. W związku z tym rośnie liczba konsultacji medycznych wykonywanych z powodu nieścisłości i niepewności diagnostycznych. O ile samodzielnie można zauważyć pierwsze nieprawidłowości, o tyle bez znajomości kryteriów diagnostycznych nie można ocenić charakteru zmiany skórnej i stopnia jej niebezpieczeństwa dla zdrowia. Lekarze w wielu przypadkach zalecają pacjentom usuwanie znamion. Województwo małopolskie stanowi dla nich dogodną lokalizację ze względu na obecność filii Centrum Medycznego Galmedic.

W naszej placówce oferujemy szybki i bezbolesny zabieg wykonywany w ciągu jednego dnia. Pacjent tuż po jego zakończeniu może wrócić do swoich codziennych obowiązków, a rekonwalescencję spędza w warunkach domowych. Do procedury medycznej zostaje on w profesjonalny sposób przygotowany, a nad jej przebiegiem czuwa doświadczony chirurg. Pacjentom zainteresowanym usługą, jaką jest usuwanie znamion, województwo małopolskie proponuje kompleksowe podejście lekarzy w Centrum Medycznym Galmedic. Diagnostyka, przygotowanie, wycięcie znamion, rekonwalescencja – wszystkie etapy leczenia zmian skórnych w naszej placówce przebiegają bezpiecznie i sprawnie.

Wsuwanie znamion województwo małopolskie

Jakie są główne wskazania do zabiegu, podczas którego wykonuje się usuwanie znamion? Województwo małopolskie i tutejsi specjaliści zwracają uwagę pacjentów, że najczęściej poddaje się mu pacjentów, u których stwierdzono wskazania zdrowotne. Jednak również zdrowe osoby mogą skorzystać z możliwości, jakie daje wycięcie nieestetycznych lub niewygodnych zmian skórnych. Głównym wskazaniem do usuwania znamion jest stwierdzenie u pacjenta niepokojących objawów: wzrostu zmiany skórnej, zmiany jej kształtu, rozmiaru, koloru. Gdy staje się ona asymetryczna, wzrasta, boli, swędzi lub krwawi – niezwłocznie należy zgłosić się do lekarza. Metodą chirurgiczną wycina się znamiona zmienione chorobowo lub te, co do których charakteru lekarz ma wątpliwości diagnostyczne. Zabieg można zatem wykonywać również profilaktycznie.

Likwidację zmian skórnych oferujemy również w innych lokalizacjach – sprawdź usuwanie znamion województwo podkarpackie oraz usuwanie znamion województwo śląskie.

Usuwanie znamion – względy estetyczne

Równie często pacjenci decydują się na usuwanie znamion ze względów estetycznych i kosmetycznych. Zwłaszcza gdy wybrane z nich znajdują się na twarzy, szyi, owłosionej skórze głowy, plecach, nogach, dłoniach i stopach. Stają się źródłem dyskomfortu i mogą być narażone na uszkodzenia. Ulegając skaleczeniom, trudno się goją, mają tendencję do bliznowacenia i powstawania zakażeń. Zwykle pacjenci uszkadzają je podczas mycia, golenia lub depilacji. Ich usunięcie zapobiega urazom mechanicznym, a w konsekwencji nawet przeobrażaniu się łagodnych zmian w te o charakterze nowotworowym.

Usuwanie znamion województwo małopolskie – przebieg zabiegu

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych w naszej placówce wykonuje doświadczony chirurg w znieczuleniu miejscowym pacjenta. Każdy zabieg poprzedza dokładna diagnostyka jego stanu zdrowia i kwalifikacja. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz bada znamiona i zbiera szczegółowy wywiad medyczny. Następnie przygotowuje skórę pacjenta – wydziela obszar tzw. pola operacyjnego, oczyszcza je i dezynfekuje. Następnie wykonuje niewielkie nacięcie, otaczając skalpelem znamię i wycina je w całości. Pobrany wycinek można przekazać do badania histopatologicznego, które stanowi ostatni etap diagnostyki jego charakteru. Powstałą ranę zabezpiecza się nićmi chirurgicznymi, na które lekarz zakłada jałowy opatrunek. Głównym zadaniem pacjenta podczas jego rekonwalescencji jest dbałość o dobry stan higieniczny rany.

Chcesz dowiedzieć się więcej, na czym polega i ile kosztuje usuwanie kaszaków, włókniaków, naczyniaków, kurzajek, brodawek, pieprzyków, a nawet czerniaka? Odwiedź Centrum Medyczne Galmedic.

usuwanie znamion skórnych

Sprawdź możliwość usuwania znamion w innych lokalizacjach w Małopolsce

668 660 600