Usuwanie znamion województwo śląskie

Dla pacjentów zainteresowanych zabiegiem, jakim jest usuwanie znamion, województwo śląskie udostępnia ofertę Centrum Medycznego Galmedic.

Usuwanie znamion województwo śląskie – Galmedic

usuwanie znamion województwo śląskie

Świadomość pacjentów dotycząca istoty samodzielnego badania posiadanych przez nich znamion jest coraz wyższa. Częściej trafiają oni zatem do specjalistów i ostatecznie decydują się na usuwanie znamion skórnych. Województwo śląskie stanowi dla nich dogodną lokalizację głównie ze względu na obecność dwóch filii prężnie działającego na terenie całego kraju Centrum Medycznego Galmedic. W naszej placówce zabieg ten wykonujemy szybko i bezboleśnie w ramach procedury chirurgicznej jednego dnia. Chory zostaje do niego profesjonalnie przygotowany, poddany diagnostyce, a jego skóra zdezynfekowana i znieczulona.

Dla pacjentów zainteresowanych zabiegiem, jakim jest usuwanie znamion, województwo śląskie udostępnia ofertę Centrum Medycznego Galmedic. Usługa opiera się nie tylko na wykonaniu zabiegu, ale również diagnostyce zmiany skórnej oraz przygotowaniu pacjenta do całej procedury. Zostaje on poddany kwalifikacji do usuwania znamion. Chirurg podczas wizyty konsultacyjnej nie tylko dokładnie go bada, ale również zbiera podstawowe informacje o charakterze medycznym. Na tej podstawie może ocenić ryzyko złośliwienia znamion skórnych czy genetyczne obciążenie ich wystąpieniem. Określa ponadto istnienie rzeczywistych wskazań, a także ewentualnych przeciwwskazań do rozpoczęcia zabiegu.

Wsuwanie znamion województwo śląskie

Usługę, jaką jest usuwanie znamion, województwo śląskie kieruje głównie do chorych, którzy chcą pozbyć się zmian skórnych ze względów medycznych. Chirurgiczny zabieg medyczny oferowany w Centrum Medycznym Galmedic umożliwia wycięcie znamienia w całości, wraz z marginesem tkanek zdrowych. Dzięki temu wycinek przekazujemy do badania histopatologicznego, które staje się ostatnim ogniwem dokładnego procesu diagnostycznego. Obawa przed przekształceniem się pieprzyka, brodawki czy innego znamienia w czerniaka staje się najczęstszą przyczyną profilaktycznego zgłoszenia się pacjenta do specjalisty i placówki medycznej.

Nie oznacza to, że zmiany skórne można usuwać wyłącznie wtedy, gdy stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia chorego. Równie często pacjenci pozbywają się ich ze względów estetycznych, kosmetycznych, zwłaszcza gdy znajdują się one na szyi, twarzy czy w okolicach intymnych. Niekiedy stają się one źródłem dyskomfortu i narażone są na ciągłe uszkodzenia. Mogą bowiem odstawać od powierzchni skóry, przez co narażone są na zahaczanie o odzież czy elementy biżuterii.

Interesuje Cię usuwanie kaszaków, włókniaków, naczyniaków, kurzajek, brodawek, pieprzyków, a nawet czerniaka? Odwiedź Centrum Medyczne Galmedic.

Na czym polega usuwanie znamion?

Ze względu na komfort i bezpieczeństw pacjenta oferujemy bezbolesne i bezpieczne, chirurgiczne usuwanie znamion skórnych. Przeprowadza je wykwalifikowany i doświadczony chirurg, który również konsultuje chorego. Po znieczuleniu miejscowym pola operacyjnego operator wykonuje skalpelem niewielkie nacięcie na skórze pacjenta. Usuwaną zmianę skórną okala narzędziem i wycina ją w całości. Precyzyjne cięcie zszywa się z wykorzystaniem cienkiego i plastycznego szwu. Na szwy zakłada się opatrunek, a głównym zadaniem pacjenta podczas rekonwalescencji jest dbałość o odpowiedni stan higieniczny rany. Opuszcza on placówkę medyczną tuż po zakończeniu zabiegu – procedura medyczna jest mało inwazyjna i nie wymaga hospitalizacji.

Zabieg oferujemy również w innych lokalizacjach naszej filii – sprawdź zakładkę usuwanie znamion województwo podkarpackie.

Co powinno zwrócić uwagę pacjenta?

Znamiona skórne to nieprawidłowości w obrębie struktury tkanki skórnej, które objawiają się zazwyczaj w postaci przebarwień, wypukłości, a nawet pęknięć. Pojawiają się przez całe życie – z niektórymi się rodzimy, inne zauważamy wraz z biegiem lat. Mimo że większość z nich nie jest groźna dla naszego zdrowia czy życia, należy bacznie się im przyglądać. Systematyczna samokontrola pozwala na szybką reakcję pacjenta i podjęcie odpowiedniej ścieżki terapeutycznej. Stosunkowo często specjaliści wykonują również usuwanie znamion z twarzy, a rosnącą popularnością wśród pacjentów cieszy się ponadto usuwanie znamion z okolic intymnych. Zabiegi te wykonuje się głównie ze względów kosmetycznych i estetycznych.

Chory powinien niezwłocznie skorzystać z opieki specjalisty zwłaszcza wtedy, gdy na powierzchni jego skóry pojawi się nowe znamię, które szybko wzrasta i wyraźnie odróżnia się wyglądem od reszty. Alarmujący jest również niesymetryczny i nieregularny kształt dotychczasowych znamion, ich rozmiar osiągający 5 mm lub więcej, obecność obwódki zapalnej, krwawienie, świąd, zmiana zabarwienia.

usuwanie znamion skórnych

Sprawdź możliwość usuwania znamion w innych lokalizacjach na Śląsku

668 660 600