Usuwanie znamion województwo podkarpackie

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych jest bezpieczne i skuteczne głównie dzięki wsparciu i pomocy specjalistów, jakie oferujemy w naszej placówce medycznej.

Usuwanie znamion województwo podkarpackie – Galmedic

usuwanie znamion województwo podkarpackie

Znamiona skórne pojawiają się na powierzchni naszego ciała w ciągu całego życia. Z niektórymi z nich przychodzimy na świat, inne towarzyszą nam od młodości, a jeszcze niektóre zauważamy dopiero jako dojrzali ludzie. Choć zwykle większość z nich nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia, warto się im systematycznie przyglądać. Niektórych lepiej wcześniej się pozbyć, nie pozwalając na rozwój potencjalnie niebezpiecznych schorzeń, w tym również czerniaka. W tym celu najbezpieczniej skorzystać z usługi, jaką jest usuwanie znamion. Województwo podkarpackie oferuje pacjentom profesjonalną opiekę doświadczonych specjalistów pracujących w rzeszowskiej filii Centrum Medycznego Galmedic.

Usuwanie niektórych zmian skórnych zaleca się głównie ze względów medycznych. Gdy chory zauważa nieprawidłowości w ich wyglądzie, zgłasza się najczęściej po raz pierwszy do specjalisty – dermatologa lub chirurga. Decyduje się na ten krok również wtedy, gdy jego znamiona są źródłem dyskomfortu lub wstydu. Mogą wyglądać nieestetycznie, zwłaszcza jeżeli obecne są na twarzy, szyi lub w okolicach intymnych. Często również ulegają urazom mechanicznym, sprzyjającym powstawaniu infekcji. Dla pacjentów, których interesuje usuwanie znamion, województwo podkarpackie jest wygodną lokalizacją – działa tu Centrum Medyczne Galmedic. Opisywany zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym pacjenta, dzięki czemu jego przebieg jest bezbolesny i komfortowy. Operatorem skalpela jest doświadczony chirurg. Dba on o to, by blizna po zabiegu była estetyczna i mało widoczna, a znamię skórne usunięte zostało w całości.

Usuwanie znamion w województwie podkarpackim

Profesjonalne usuwanie znamion województwo podkarpackie i pracujący na jego terenie lekarze zalecają przede wszystkim tym pacjentom, u których zauważono pierwsze objawy nieprawidłowości w wyglądzie i charakterze określonej zmiany skórnej. Zwykle do wizyty u specjalisty skłania chorych obawa przed rozwojem nowotworu skóry, czyli groźnego dla życia czerniaka. Jednak nie każde znamię, które odróżnia się od reszty, jest złośliwym nowotworem. Baczna obserwacja pozwala wyłapać niepokojące sygnały na wczesnych etapach ich rozwoju, dzięki czemu możliwa staje się szybka diagnostyka. Przed usunięciem znamienia każdego pacjenta Centrum Medycznego Galmedic poddajemy dokładnemu badaniu i przeprowadzamy z nim wywiad medyczny. W przypadku wystąpienia wątpliwości diagnostycznych zalecamy wykonanie dodatkowych badań lub profilaktyczne usunięcie znamienia z badaniem histopatologicznym.

Przyjmujemy również pacjentów, u których nie podejrzewa się rozwoju choroby skóry, ale znamiona są dla nich defektem estetycznym, zaburzają ich poczucie komfortu lub stają się przyczyną obawy o zdrowie. Likwidowanie zmian skórnych ze względów kosmetycznych stanowi drugie podstawowe wskazanie do wykonania chirurgicznego zabiegu pod okiem specjalistów. Najczęściej ze względów kosmetycznych wykonujemy usuwanie znamion z twarzy i usuwanie znamion z miejsc intymnych oraz ich okolic.

Usuwanie pieprzyków, brodawek, kurzajek, naczyniaków, włókniaków, kaszaków, czerniaka – bezpiecznie w Centrum Medycznym Galmedic.

Usuwanie znamion województwo podkarpackie – zabieg

W placówce oferujemy szybkie i bezbolesne chirurgiczne usuwanie znamion skórnych. Personel medyczny przygotowuje pacjenta do rozpoczęcia procedury – oczyszcza i dezynfekuje jego skórę, a lekarz znieczula pole operacyjne. Stosujemy znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent pozostaje przytomny przez cały czas trwania zabiegu. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie skalpelem, którym otacza całą zmianę skórną, wycinając ją w jednym kawałku wraz z niewielkim marginesem zdrowej tkanki. Stara się przy tym, by cięcie było jak najmniej rozległe, umożliwiając zaszycie rany za pomocą plastycznego i cienkiego szwu. Na szew zakłada się jałowy opatrunek, który należy zmieniać codziennie lub częściej według indywidualnych potrzeb pacjenta. Ponieważ zabieg jest mało inwazyjny i obarczony niewielkim ryzykiem występowania powikłań, chory opuszcza placówkę tuż po jego zakończeniu. Nie jest konieczna jego hospitalizacja.

Bezpieczeństwo pacjenta

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych jest bezpieczne i skuteczne głównie dzięki wsparciu i pomocy specjalistów, jakie oferujemy w naszej placówce medycznej. Dokładna diagnostyka stanu zdrowia pacjenta i jego kwalifikacja do przeprowadzenia zabiegu pozwalają zweryfikować istnienie rzeczywistych wskazań do usuwania znamion i zniwelować ewentualne przeciwwskazania. Ze względów bezpieczeństwa z tej procedury medycznej nie powinni korzystać chorzy, u których stwierdzono choroby zakaźne, cukrzycę, zatorowość płucną, zakrzepicę, choroby serca, naczyń, wątroby, trzustki czy układu nerwowego. W przypadku niektórych pacjentów w ocenie stanu ich zdrowia i ryzyka związanego z przebiegiem zabiegu pomocne okazują się dodatkowe konsultacje specjalistyczne i badania.

Sprawdź nasze inne lokalizacje – usuwanie znamion województwo śląskie.

usuwanie znamion skórnych

Sprawdź możliwość usuwania znamion w innych lokalizacjach na Podkarpaciu

668 660 600