Odtrucie Alkoholowe Sanok – Detoks Alkoholowy

Bezwzględnym wskazaniem do rozpoczęcia odtrucia alkoholowego jest niemożność samodzielnego odstawienia substancji odurzającej i przerwania długotrwałego ciągu alkoholowego.

Odtrucie Alkoholowe Sanok – Detoks Alkoholowy Galmedic

Coraz większa liczba osób uzależnionych od spożywania substancji odurzającej decyduje się na odtrucie alkoholowe. Sanok poleca detoksykację tym, którzy zmagają się z konsekwencjami długotrwałych ciągów alkoholowych i chcą je w bezpieczny, skuteczny sposób przerwać, rozpoczynając tym samym w swoim życiu okres trzeźwości i abstynencji. Detoks alkoholowy stanowi doskonały wstęp do kompleksowej terapii tego złożonego schorzenia. Dzięki niemu szybko pozbywamy się objawów zatrucia alkoholowego. Suplementacja dożylna i farmakoterapia przywracają organizmowi odpowiedni poziom równowagi wodno-elektrolitowej i gwarantują poprawę jego ogólnego stanu. Podczas odtrucia skutecznie ogranicza się także intensywność objawów odstawiennych, z jakimi boryka się większość naszych pacjentów.

Odtrucie Alkoholowe Sanok

Chorych zdecydowanych na odtrucie alkoholowe Sanok odsyła do specjalistycznych placówek znajdujących się w większych miastach. Jedną z nich jest Centrum Medyczne Galmedic, którego filia funkcjonuje m.in. w Rzeszowie. Mieszkańców Sanoka dzieli jedynie kilkadziesiąt minut drogi samochodem od specjalistycznej placówki, w której obejmujemy ich nieprzerwaną opieką doświadczonych fachowców. Podczas detoksykacji stosujemy dożylną suplementację witaminową, wzmacniającą i regenerującą organizm, a także farmakoterapię. Dzięki tym oddziaływaniom leczymy jednocześnie objawy zatrucia alkoholem etylowym i symptomy głodu alkoholowego. Stanowią one największą trudność w samodzielnym przerwaniu ciągu alkoholowego przez nałogowca. W warunkach domowych często odstawienie używki jest nieosiągalne lub krótkotrwałe. Stosowanie popularnych „klinów” kończy się niepowodzeniem przerwania ciągu alkoholowego i wzrostem nasilenia objawów zatrucia etanolem.

Odtrucie alkoholowe w Sanoku – wskazania i przeciwwskazania

Czy istnieją zatem konkretne wskazania i przeciwwskazania do rozpoczęcia złożonego procesu, jakim jest odtrucie alkoholowe? Sanok i tutejsi lekarze na terapię kierują głównie chorych w zaawansowanym stadium rozwoju choroby alkoholowej. Oczyszczanie organizmu z alkoholu w Centrum Medycznym Galmedic oferujemy również tym uzależnionym, którzy odpowiednio wcześnie zauważyli pierwsze objawy nałogu. Z pomocy specjalistów mogą skorzystać niemal wszyscy pełnoletni uzależnieni od alkoholu. Najczęściej na detoks alkoholowy w Sanoku i innych polskich miastach zgłaszają się oni dobrowolnie, świadomie podejmując decyzję o rozpoczęciu leczenia choroby alkoholowej.

Bezwzględnym wskazaniem do rozpoczęcia odtrucia alkoholowego jest niemożność samodzielnego odstawienia substancji odurzającej i przerwania długotrwałego ciągu alkoholowego. Podczas detoksykacji alkoholowej leczymy również występujące objawy Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego oraz chorób współistniejących z alkoholizmem. Z terapii detoksykacyjnej powinni skorzystać też ci, którzy odczuwają zgubne skutki długotrwałego nadużywania alkoholu etylowego w postaci uszkodzeń wątroby, nerek, trzustki, serca, a nawet mózgu. Niektóre z tych patologicznych zmian mogą bowiem okazać się odwracalne, ale regeneracja organizmu wyjałowionego ciągami alkoholowymi jest procesem długotrwałym i złożonym. Przeciwwskazań do detoksu nie wymienia się zbyt wiele. Zwykle dokładniejszej diagnostyki i weryfikacji stopnia bezpieczeństwa rozpoczęcia tej procedury medycznej wymagają ci pacjenci, u których stwierdza się uszkodzenia wielonarządowe i złożone choroby przewlekłe. Jednak nawet w ich przypadku przerwanie ciągu alkoholowego najczęściej okazuje się mniej ryzykowne niż trwanie w stanie upojenia alkoholowego.

Detoks Sanok – w Centrum Medycznym Galmedic dla uzależnionych na każdym etapie rozwoju choroby alkoholowej.

Przerwanie ciągu alkoholowego

Przerywanie ciągu alkoholowego w Sanoku i okolicach odbywa się pod okiem specjalistów i ze wsparciem nowoczesnych metod oraz technologii. Do Centrum Medycznego Galmedic większość pacjentów zgłasza się w stanie nietrzeźwości. Przekraczając próg placówki, powinni jednak liczyć się z tym, że ich pobyt w tym miejscu wiąże się z koniecznością odstawienia używki. W Galmedic nie otrzymają oni bowiem żadnej dawki etanolu. Zamiast „klinów” oferujemy kompleksową terapię uzależnienia od alkoholu, wykorzystującą dożylne wlewy witaminowe oraz farmakoterapię.

Przerywanie ciągu alkoholowego Sanok – pierwszy etap leczenia uzależnienia od alkoholu.

Kwalifikacja do odtrucia

Aby pacjent mógł skorzystać z możliwości, jakie daje mu detoks alkoholowy, Sanok i miejscowi specjaliści zwracają jego uwagę na konieczność przejścia pozytywnej kwalifikacji do rozpoczęcia tej procedury medycznej. Polega ona na odbyciu wizyty konsultacyjnej z lekarzem (psychiatrą lub internistą). Podczas niej przeprowadza się badanie podmiotowe chorego oraz zbiera szczegółowe informacje dotyczące charakterystyki jego uzależnienia. Wywiad medyczny zawiera pytania o długość ciągów alkoholowych, częstotliwość spożywania alkoholu, dawki etanolu, objawy odstawienne, kaca, efekty dotychczas podejmowanej terapii. Na podstawie uzyskanych od pacjenta informacji określa się jego potrzeby, stadium zaawansowania choroby alkoholowej i ustala się indywidualny plan terapii. W Galmedic wizyta kwalifikacyjna jest standardem.

Detoks alkoholowy Sanok – bezpiecznie po kwalifikacji w Centrum Medycznym Galmedic.

Odtrucie alkoholowe Sanok – suplementacja i farmakoterapia

Po przyjęciu pacjenta do naszej placówki przedstawiciele personelu medycznego wykonują w jego żyle obwodowej wkłucie. Umieszczają w niej wenflon, który posłuży nam do dożylnej suplementacji witamin i elektrolitów. W kroplówkach witaminowych podawanych chorym w Centrum Medycznym Galmedic znajdują się jony podstawowych pierwiastków (magnezu, potasu, sodu, wapnia) rozpuszczonych w glukozie. Starannie wyselekcjonowany skład wlewu sprzyja nawodnieniu organizmu i regeneracji jego tkanek oraz komórek. Substancje w nim umieszczone przyspieszają proces metabolizmu alkoholu i jego wydalania z krwiobiegu. Alkoholik szybciej trzeźwieje, a jego ustrój  zyskuje odpowiedni poziom równowagi wodno-elektrolitowej. Już podczas infuzji płynów niektórzy alkoholicy zmagają się z pierwszymi objawami Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. Odstawienie substancji odurzającej wiąże się bowiem z pewnego rodzaju szokiem, który odczuwa organizm uzależnionego człowieka. „Upomina się” on o obecność etanolu poprzez nieprzyjemne objawy psychosomatyczne. Do najczęściej wymienianych należą: bóle głowy i mięśni, drżenie mięśniowe, napady drgawek, zaburzenia psychiczne, tachykardia, bezsenność, nadpotliwość, rozdrażnienie.

Niektórym z nich można łatwo zapobiec lub ograniczyć ich nasilenie poprzez zastosowanie farmakoterapii. Podczas detoksykacji lekarze zalecają zatem dożylne lub domięśniowe podanie środków przeciwbólowych, nasennych, przeciwwymiotnych i uspokajających. Działają one w sposób celowany, ograniczając najbardziej uciążliwe dolegliwości. Dbałość o dobre samopoczucie pacjenta sprzyja zwiększeniu jego motywacji do dalszego leczenia uzależnienia. Nieprzyjemne objawy głodu alkoholowego stanowią bowiem najczęstszą przyczynę przedwczesnego przerywania procesu odtruwania organizmu z alkoholu. Gdy chory znajduje się pod opieką specjalistów, nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Nawet przebywając samotnie w intymnych warunkach jednoosobowego pokoju z łazienką, pozostaje on pod ścisłą kontrolą.

Odtrucie alkoholowe Sanok – koszt usługi

W Centrum Medycznym Galmedic przygotowano dla pacjentów 3 podstawowe pakiety cenowe dla usługi odtrucia alkoholowego:

  • 3-godzinny pobyt w cenie 600 złotych
  • 12-godzinny pobyt w cenie 1400 złotych
  • 24-godzinny pobyt  cenie 2400 złotych.

Koszt usługi zawiera w sobie nie tylko cenę pobytu pacjenta w placówce, ale również nieprzerwanej opieki specjalistów, użytych medykamentów, zleconych badań i wykonywanych konsultacji specjalistycznych.

Skorzystaj z naszych usług

Szanowni Państwo aktualnie nie posiadamy gabinetu w miejscowości Sanok. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług leczenia alkoholizmu, serdecznie zapraszamy do najbliższego gabinetu w Rzeszowie przy ulicy Staromiejska 1.

Awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej

Sprawdź możliwość odtrucia alkoholowego w innych podkarpackich miejscowościach

Detoks Mielec

Sprawdź

Detoks Przemyśl

Sprawdź

Detoks Stalowa

Sprawdź

Esperal Tarnobrzeg

Sprawdź

Detoks Krosno

Sprawdź

Detoks Dębica

Sprawdź

Detoks Jarosław

Sprawdź

Detoks Sanok

Sprawdź

Detoks Jasło

Sprawdź

Detoks Łańcut

Sprawdź

Detoks Ropczyce

Sprawdź

Detoks Nisko

Sprawdź
668 660 600